Як повідомляє видання New Atlas, дослідники з Квінслендського технологічного університету знайшли спосіб застосовувати зрізане волосся для виробництва OLED-матриць. Вони з’ясували, що цей біологічний матеріал є хорошим джерелом азоту і вуглецю, а ці елементи можуть являти собою основу для компонентів, що випромінюють світло під впливом електричного струму.
Експериментатори очищають волосся від зайвих домішок, а потім спалюють їх при температурі 240 ° С, після чого виходить тільки матеріал, в якому залишається азот і вуглець. З цього матеріалу створюються вуглецеві точки розміром близько 10 нанометрів, які наносять на полімер невеликими «острівцями». Таким чином виходять органічні елементи, які є активним шаром для OLED-панелей і можуть випромінювати світло.
Колір випромінювання залежить від напруги, яка подається на активний шар. Синє світло виходить при подачі дуже невеликої напруги, що дозволяє відображати інформацію, заощаджуючи електроенергію.
Дослідники сподіваються, що їх розробка стане в нагоді для створення невеликих дисплеїв, використовуваних в переносній електроніці, яка традиційно оснащується акумуляторами невисокої ємності. OLED-панелі виходять дуже дешевими у виробництві, а їх собівартість можна знизити ще сильніше, якщо використовувати не людське волосся, а шерсть тварин.
Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…
Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…
Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…
Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…
Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…
Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…