Власники Android щодня порушують закон

1

У всіх сучасних Android смартфонах існує корисна на перший погляд функція, яка за фактом порушує закон ряду країн Європи. Йдеться про функцію трекінгу-стеження за користувачами через сервіси GPS або A-GPS. З’ясувалося, що використання трекінгу суперечить європейському законодавству про персональні дані.

Група користувачів з Норвегії звернула увагу на те, що Google стежить за їх переміщенням, причому функція трекінгу включена за замовчуванням майже у всіх смартфонах на Android. Громадяни негайно подали скаргу в місцеве відомство захисту прав споживачів, висловлюючи невдоволення про те, що пошуковий гігант порушує їх конфіденційність і право на свободу пересувань.

“Власники Android не можуть відключити функцію. “Історія місцеположень”- її можна лише призупинити. Але такий захід може призвести до нестабільної роботи багатьох додатків, які використовують трекінг”, – випливає зі змісту скарги.

Примушуючи користувачів грати за своїми правилами, Google діє врозріз відразу з масою нормативно-правових актів. Фактично, пошуковий гігант не залишає їм вибору, вказуючи на єдино вірний варіант налаштувань геолокаційних даних.

Таким чином компанія не тільки суперечить GDPR (Європейському регламенту щодо захисту даних), але і законом про захист прав споживачів, оскільки нав’язує користувачам додаткові послуги з надання доступу до інших своїх сервісів.

У разі якщо в Норвегії визнають трекінг Google порушенням закону, то у компанії можуть бути серйозні проблеми і на решті територій Європи.

загрузка...
Загрузка...

1 коментар

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут