Новинка Samsung показала, які ARM-чіпсети будуть у нових MacBook

Інтегрований ARM-SoC – це майбутнє ноутбуків, і великі компанії вже беруть це на озброєння. Qualcomm та Microsoft вже досить давно співпрацюють, що вилилось вже у два ноутбуки – Microsoft Surface Pro X та Samsung Galaxy Book S. Обидва ноутбуки працюють на операційній системі Windows 10 та ARM чіпсетах компанії Qualcomm. 

Вже досить давно ходить інформація про те, що компанія Apple готує комп’ютери на базі чіпсетів ARM, оскільки це забезпечує довшу автономну роботу та модем, який дозволятиме працювати з 4G LTE та 5G. І це тільки початок, оскільки в майбутньому це може вилитись у єдину екосистему з обернено сумісними програмами для смартфонів. 

Ви можете зауважити, що оскільки MacBook’и – далеко не дешеві, ціни переважно стартують з 999 доларів, і вони тільки дорожчають, і тоді виникне логічне питання – чи зможуть чіпсети, які пішли зі смартфонів, запропонувати преміальний досвід користування у форм-факторі ноутбука?

 По-перше, всі продукти Windows on ARM працюють з Bluetooth 5, Wi-Fi 6, 4G LTE, а у майбутньому будуть працювати з 5G. По-друге, вони будуть показувати прекрасну автономність, оскільки зараз вони вже перейшли на чіпсет 7 нм, а буквально наступного року перейдуть на 5 нм. По-третє, вже зараз є величезний потенціал та наробки в області штучного інтелекту, що на даний момент є областю з дуже великим потенціалом. 

На всьому цьому зараз фокусується компанія Apple, яка на даний момент обмежена прогресом Intel, які для її продуктів створюють більшість CPU та GPU. Компанія вже створює чіпсети для iPad, iPhone, iPod, Apple Watch та AirPods, також варто врахувати чіп для безпеки даних T2 власної розробки. Враховуючи те, що чіпсети в iPad Pro двох останніх поколінь вже по потужності перегнали процесори в молодших MacBook, немає сумніву в тому, що компанія Apple зможе створити новий потужний ARM-чіпсет. Також варто врахувати те, що нові чіпсети Apple дозволять створити ще тіснішу інтеграцію між продуктами у власній екосистемі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я