Смартфони

Google випустила критичне оновлення Android, яке знадобиться всім

Share
Час читання: 2 хв.

Якщо зазвичай якісь патчі для системи захисту від американської корпорації закривають не більше двох-трьох десятків проломів, то в даному конкретному випадку березневе оновлення виправляє 71 уразливість, тобто щонайменше вдвічі більше, ніж у звичайний час. Оновлення вже випущено і доступно для установки на таких операційних системах, як Android Oreo, Android Pie і Android 10, тоді як з більш старими платформами воно несумісне. Серед усіх цих проломів є одна критична, яка пов’язана з роботою фреймворка media framework. З його допомогою зловмисники можуть без зусиль запускати відтворення будь-якого довільного коду на свій власний розсуд, роблячи це без зайвих складнощів.

Саме тому вкрай важливо якомога швидше встановити оновлення операційної системи від Google, тому що в іншому випадку телефон можуть легко і просто зламати з використанням новітніх проломів, всі з яких були виявлені на початку 2020 року. Дуже багато прогалин в захисті ОС пов’язані з можливістю обходити різні захисні алгоритми і відтворюватися без відома користувача мобільного пристрою, в тому числі без видачі дозволів. Після установки березневого оновлення, розповсюджуваного починаючи з сьогоднішнього дня, всі користувачі можуть легко і просто убезпечити свій телефон, зробивши його настільки захищеним, як ніколи раніше до цього самого моменту.

Порядку 48 вразливостей в рамках березневого апдейта закривають різні проломи в компонентах компанії Qualcomm, тобто в її процесорах, графічних прискорювачах і модемах. Проте, такі неполадки є некритичними, тому зламати з їх допомогою мобільний пристрій неможливо, принаймні без фізичного доступу до нього. Компанія Google продовжить і далі випускати важливі оновлення для Android, прагнучи зробити цю платформу як можна більш захищеною від усіх загроз. Саме тому ось уже як понад три роки поспіль співробітники «пошукового гіганта» щомісяця випускають такого роду апдейти, які з часом стають доступні на всіх сучасних моделях мобільних пристроїв від різних виробників.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    TSMC перенесла запуск нового заводу в США на 2025 рік

    Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…

    15.11.2024

    Samsung планує представити Galaxy S25 на початку 2025 року

    Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…

    15.11.2024

    Штучний інтелект Google Gemini вийшов на iPhone

    Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…

    15.11.2024

    Наскільки безпечно спати зі смартфоном під подушкою

    Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…

    15.11.2024

    Компанія 01.ai анонсувала інноваційну ШІ-модель Yi-Lightning

    Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…

    15.11.2024

    Вийшов безкоштовний ChatGPT для Windows

    Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…

    15.11.2024