Смартфони

Google випустила критичне оновлення Android, яке знадобиться всім

Share
Час читання: 2 хв.

Якщо зазвичай якісь патчі для системи захисту від американської корпорації закривають не більше двох-трьох десятків проломів, то в даному конкретному випадку березневе оновлення виправляє 71 уразливість, тобто щонайменше вдвічі більше, ніж у звичайний час. Оновлення вже випущено і доступно для установки на таких операційних системах, як Android Oreo, Android Pie і Android 10, тоді як з більш старими платформами воно несумісне. Серед усіх цих проломів є одна критична, яка пов’язана з роботою фреймворка media framework. З його допомогою зловмисники можуть без зусиль запускати відтворення будь-якого довільного коду на свій власний розсуд, роблячи це без зайвих складнощів.

Саме тому вкрай важливо якомога швидше встановити оновлення операційної системи від Google, тому що в іншому випадку телефон можуть легко і просто зламати з використанням новітніх проломів, всі з яких були виявлені на початку 2020 року. Дуже багато прогалин в захисті ОС пов’язані з можливістю обходити різні захисні алгоритми і відтворюватися без відома користувача мобільного пристрою, в тому числі без видачі дозволів. Після установки березневого оновлення, розповсюджуваного починаючи з сьогоднішнього дня, всі користувачі можуть легко і просто убезпечити свій телефон, зробивши його настільки захищеним, як ніколи раніше до цього самого моменту.

Порядку 48 вразливостей в рамках березневого апдейта закривають різні проломи в компонентах компанії Qualcomm, тобто в її процесорах, графічних прискорювачах і модемах. Проте, такі неполадки є некритичними, тому зламати з їх допомогою мобільний пристрій неможливо, принаймні без фізичного доступу до нього. Компанія Google продовжить і далі випускати важливі оновлення для Android, прагнучи зробити цю платформу як можна більш захищеною від усіх загроз. Саме тому ось уже як понад три роки поспіль співробітники «пошукового гіганта» щомісяця випускають такого роду апдейти, які з часом стають доступні на всіх сучасних моделях мобільних пристроїв від різних виробників.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Google розробляє ШІ, який у 500 разів перевершує ChatGPT

    Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…

    15.01.2025

    Топ недорогих смартфонів на початку 2025 року: найкращі варіанти для бюджету

    Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…

    15.01.2025

    Apple розробляє потужний чіп “Hidra” для наступного покоління Mac Pro

    Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…

    15.01.2025

    США посилюють контроль над світовим ринком ШІ-чипів

    США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…

    15.01.2025

    Samsung не представить один із запланованих смартфонів 22 січня

    Згідно з джерелом, пристрій буде доступний для попередніх замовлень одразу після офіційного анонсу та надійде…

    15.01.2025

    Експерт пояснив приховані ризики ШІ, про які часто не замислюються

    Нещодавно вчені зробили вражаюче відкриття: штучний інтелект уже зараз може створити копію особистості людини всього…

    15.01.2025