Смартфони

Міфи про акумулятор вашого смартфона, які давно пора забути

Share
Час читання: 3 хв.

Акумулятор – слабке місце смартфона. Літій-іонні батареї з часом виходять з ладу, також вони не люблять змін температури. Крім цього, існує багато теорій про те, що провокує передчасне зношення акумулятора. Ми перераховуємо найпоширеніші міфи і пояснюємо чому не варто їм вірити.

Міф №1: якщо потужність зарядки вище допустимого, смартфон вийде з ладу

Параметри зарядного пристрою – не єдиний фактор, що впливає на швидкість заповнення енергії. Важливий також зворотний зв’язок від смартфона.

Для контролю сили струму та енергії в акумуляторі в смартфони та планшети вбудовуються спеціальні контролери. Саме вони визначають швидкість зарядки і змінюють її в залежності від стану батареї. Вони ж не допускають збільшення струму вище допустимого під час заряду, призупиняють процес зарядки по досягненню 100% і не допускають повного розряду до 0%.

Міф №2 смартфон не можна залишати на зарядці на ніч

Теж саме. У смартфоні стоїть спеціальний контролер. Коли акумулятор заряджається до граничного рівня, він зупиняє надходження енергії, щоб батарея не вийшла з ладу. Як наслідок, батарея не отримує живлення і не нагрівається.

Міф №3: акумулятор потрібно розряджати до 0%

Цей міф дістався до нас з минулого, коли в мобільні телефони ставилися нікель-металогідридні (Ni-Mh) і нікель-кадмієві (Ni-Cd) батареї. Вони володіли «ефектом пам’яті», і ємність в них скорочувалася в міру використання акумулятора, тому перед експлуатацією виробники рекомендували повністю їх розряджати.

Літій-іонні акумулятори в меншій мірі схильні до «ефекту пам’яті», тому повністю розряджати батарею перед зарядкою не потрібно. Більш того, у цих батарей є є обмежений ресурс циклів заряду. Тобто, в їхньому випадку все рівно навпаки – розряд до 0% навпаки шкодить батареї і сприяє старінню.

Міф №4: не можна використовувати неоригінальні зарядні пристрої

Частково це правда, але неоригінальні зарядні пристрої бувають різними. Купівля фірмового блоку живлення від виробника смартфона – найбільш надійне рішення, але неоригінальні пристрої можуть бути не гірше.

Важливо, щоб зарядка була сертифікована по одному із стандартів. У Xiaomi це Quick Charge, у iPhone – Power Delivery, у OPPO – superVOOC. Заряджати пристрій зарядкою з іншим стандартом допускається. Обмеження буде лише в швидкості – умовно, OPPO з підтримкою superVOOC заряджати блоком живлення від Xiaomi з Power Delivery, швидкість заповнення енергії буде досить повільною.

Не можна використовувати дешеві китайські блоки, в яких якраз стандарт зарядки не вказано. Саме вони в більшості випадків провокують загоряння батареї. Загалом, купувати зарядки сторонніх виробників можна. Головне, щоб вони відповідали нормам якості.

Міф №5: швидка зарядка виводить акумулятор з ладу

Учені дослідницького центру SLAC National Acceleration Laboratory спростували цей міф. Акумуляторні електроди розподіляють енергію рівномірно і поступово, незалежно від швидкості зарядки. Батарея ж не нагріється вище допустимого. Якщо максимальний рівень буде перевищений, пристрій вимкнеться.

Міф №6: закриття фонових додатків збільшує час роботи

Логіка така: чим більше додатків відкрито, тим більше енергії витрачається. На ділі ж система самостійно оптимізує енергоспоживання і витрату місця в оперативній пам’яті – вона вивантажує зайві додатки з багатозадачності, і їх робота частково призупиняється.

Багатозадачність з’явилася в iPhone 4 в 2010 році. Тоді ж у користувачів з’явилася маса питань щодо її роботи. Одному з них Стів Джобс відповів по електронній пошті.

– Людям нема чого розбиратися, як працює багатозадачність. Просто користуйтеся нею, як задумано, і ви будете щасливі. Виходити з додатків необхідності немає, – відповів засновник Apple.

Міф №7: смартфон треба частіше перезавантажувати, щоб продовжити йому життя

Процес перезавантаження смартфона ніяк не впливає на термін служби акумулятора. Перезавантаження позитивно впливає на роботу операційної системи, а тривалість експлуатації акумулятора залежить від числа циклів зарядки/розрядки.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Samsung може обмежити виробництво Galaxy S25 Slim

    Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…

    16.12.2024

    ChatGPT Search став доступним майже для всіх безкоштовно

    У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…

    16.12.2024

    iPhone 17 Air не стане найдорожчим: навіть iPhone 17 Pro обійдеться дорожче

    The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…

    16.12.2024

    Користувачі iPhone і Samsung Galaxy розчаровані новими функціями на основі ШІ

    Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…

    16.12.2024

    Ілон Маск анонсував власну електронну пошту: чим вона відрізняється від інших сервісів

    Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…

    16.12.2024

    В мережі з’явилися перші деталі нового девайсу Apple

    Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…

    16.12.2024