Categories: Смартфони

Критична вразливість в WhatsApp дозволяє видалити всю переписку у співрозмовника

Share
Час читання: < 1 хв.

Вчора виявилася виявлена ​​ще одна проблема, про що повідомила група дослідників Check Point Research. За їх словами, дане програмне забезпечення містить у собі вразливість, використовуючи яку можна повністю видалити всю переписку у співрозмовника, зробивши так, щоб така повністю зникла з його телефону, а відновити її будь-яким чином потім виявилося вже неможливо. Так, зокрема, спеціальний баг в захисті месенджера дозволяє зловмисникові викликати збій в роботі програми у всіх учасників будь-якого групового чату, в результаті чого такі його покинуть, а потім, коли вони захочуть в нього вступити, вся історія листування з такого виявиться повністю видалена, тобто вона почнеться заново. Все працює досить просто. 

Скористатися вразливістю, як запевняють експерти, можуть всі бажаючі через веб-версію WhatsApp. Для цього потрібно просто підключитися до будь-якого групового чату, після чого відредагувати спеціальний код, який вставляється в рядок браузера. Після цього користувачі вийдуть з чату, немов він був закритий і відкритий заново. Для використання проломи досить скористатися засобом налагодження, яке вбудовано в Google Chrome, Mozilla Firefox і інші інтернет-оглядачі.

По суті, зловмисники можуть створити безперервний аварійний цикл для всіх учасників групового чату. У підсумку, якщо користувач спробує назад повернутися в цей же чат, він в нього вступить, але вже через частку секунди автоматично вийде. Єдиний спосіб вирішити проблему – перевстановити WhatsApp, повністю видаливши його з смартфона, а потім встановивши заново. Проте, в такому випадку вся історія листування виявиться втрачена. Проблема зачіпає всі версії месенджера, в тому числі для смартфонів на базі Android і iOS. За словами експертів, мова йде про критичний пролом в захисті на серверному рівні, тому виправити його розробники зможуть досить швидко.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Samsung може обмежити виробництво Galaxy S25 Slim

    Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…

    16.12.2024

    ChatGPT Search став доступним майже для всіх безкоштовно

    У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…

    16.12.2024

    iPhone 17 Air не стане найдорожчим: навіть iPhone 17 Pro обійдеться дорожче

    The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…

    16.12.2024

    Користувачі iPhone і Samsung Galaxy розчаровані новими функціями на основі ШІ

    Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…

    16.12.2024

    Ілон Маск анонсував власну електронну пошту: чим вона відрізняється від інших сервісів

    Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…

    16.12.2024

    В мережі з’явилися перші деталі нового девайсу Apple

    Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…

    16.12.2024