Categories: Смартфони

У всіх смартфонах Xiaomi, Samsung і Huawei виявили критичну вразливість для злому Android

Share
Час читання: 2 хв.

За словами фахівців, виявлена ​​ними «діра» в захисті може використовуватися для злому смартфонів, що працюють на Android. Йдеться про експлойт, який дозволяє третім особам отримувати права адміністратора, а потім, після цього, виконувати на мобільному пристрої будь-які дії, починаючи від перехоплення повідомлень і закінчуючи шпигунством за власником смартфона. Уразливість присутня на Android 8.0 Oreo і новіших ОС, аж до Android 10. При цьому, в силу ряду причин, проблеми із захистом є не у всіх телефонів, а лише у деяких. У число таких входять моделі від Huawei, LG, Google, Motorola, Xiaomi, Oppo і Samsung.

Через отримання прав адміністратора пролом дозволяє отримати root-права, які відкривають необмежений доступ до всієї операційній системі, причому такий буде не у власника смартфона, а у третіх осіб, які використовували вразливість критичного рівня в своїх цілях. Жоден антивірус не може врятувати від такої «дірки» в захисті, а виявлена ​​вона була у телефонів Oppo A3, Motorola Moto Z3, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S9, все смартфони LG на Android 8 Oreo, Xiaomi Mi A1 , Xiaomi Redmi Note 5, Xiaomi Redmi 5A, Huawei P20 і Google Pixel 2/2 XL на Android 9 Pie. Експерти з Project Zero вважають, що і якісь інші моделі смартфонів можуть бути в зоні ризику, проте через відсутність таких «під рукою» перевірити цю теорію вони не можуть.

Компанія Google вже повідомлена про такий пролом, тому вона повинна бути закрита вже з релізом жовтневого оновлення для системи захисту Android, а вийти таке має в найближчі дні. При цьому очевидно, що навряд чи якісь компанії стануть випускати такий апдейт для потенційно застарілих моделей, а значить їх власники можуть у будь-який момент постраждати від такої вразливості, яка є критичною. Експерти з безпеки продовжать і далі шукати в Android різного роду прогалини в захисті, які можуть використовуватися для злому операційної системи і смартфонів, що працюють під її управління.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Дизайн Samsung Galaxy A26 показали на якісних рендерах

    Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…

    15.11.2024

    iOS 18.1 змушує iPhone перезавантажуватися після трьох днів бездіяльності

    Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…

    15.11.2024

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024