Зовсім недавно відбувся офіційний анонс флагманського смартфона Samsung Galaxy Note 10, який оснащений за останнім словом техніки. Втім, від самої презентації не вщухає скандал, в який виявився замішаний цей виробник електроніки. Справа в тому, що з новинки пропав 3,5 мм роз’єм для навушників. В цьому немає нічого дивного, тому що від такого вже давно відмовилися багато інших брендів, а якщо бути точним, то буквально всі, але є в цій ситуації величезний нюанс. Справа в тому, що з 2016 року даний бренд активно публікував відеоролики, в яких він у формі реклами висміює користувачів iPhone від Apple, де немає аудіороз’єму.
Можна було б зрозуміти, що ставлення Samsung до аудіороз’єму через три роки після відмови від такого в iPhone змінилося, і це було б більш-менш нормально, але даний виробник електроніки ще сильніше ускладнив собі життя. Він за кілька годин до презентації Galaxy Note 10 видалив, як помітили журналісти, все відео, в яких висміював відмову від 3,5 мм роз’єму в продукції Apple. Ймовірно, співробітники південнокорейської корпорації сподівалися приховати цей факт, однак уже в перші хвилини після анонса всі помітили, що дані відеоролики видалені з мережі. На щастя, на просторах інтернету легко можна знайти їх копії.
Всі світові ЗМІ почали про це писати, і в кінцевому підсумку компанії Samsung довелося зробити заяву з цього приводу, щоб хоч якось виправдатися за свій божевільний вчинок, адже фактично виходить, що вона три роки висміювала користувачів iPhone і Apple за її вчинок, але в кінцевому підсумку зробила точно так саме. Пояснення виявилося дуже дивним і, напевно, навіть злегка «дитячим». Як повідомив представник південнокорейської корпорації, за рахунок відмови від 3,5 мм роз’єм бренду вдалося збільшити час автономної роботи своєї продукції, встановивши в акумулятор підвищеної ємності. Втім, його обсяг збільшиться на жалюгідні 100 мАг, що не дає приросту навіть в 5%.
Простіше кажучи, за офіційною версією Samsung, збільшення обсягу батареї в Galaxy Note 10 на 100 мАг до 3500 мАг (4300 мАг в моделі Plus) дозволило забезпечити приріст автономності на рівні 3%. Чи варто було заради цього йти на такий крок, позбавляючи користувачів зручності? – Очевидно, що ні.