Вчені в усьому світі ведуть розробку нових гаджетів, а також способів їх зарядки і експлуатації. Так, фахівці створили розробку, яка дозволить людям заряджати девайси від власного тіла. Це неймовірно!
У виданні Advanced Functional Materials з’явилася стаття про унікальний термоелектричний матеріал. Над його створенням працювали вчені з Німеччини, Швеції та Росії. Цей унікальний матеріал дозволить заряджати гаджети від власного тіла. Для цього потрібно буде всього лише носити на руці браслет з цього матеріалу. Таким чином заряджати смартфон або годинник можна буде практично нескінченно.
Термоелектричні матеріали – це з’єднання або сплави металів, які можуть перетворювати тепло в електроенергію за рахунок різниці температур. Але є у них і недолік — низький ККД, який дорівнює приблизно 10%. Для більшої ефективності пластини з термоелектричних матеріалів потрібно нагрівати до декількох сотень градусів.
Після багаторічних пошуків вчені знайшли альтернативу термоэлектрикам. Нею стали полімерні матеріали. Вони не токсичні, мають низьку теплопровідність і можуть працювати при кімнатній температурі. Крім того, полімерні матеріали дуже гнучкі, тому їм можна надати будь-яку форму.
Полімерні матеріали здатні перетворювати тепло, що випромінюється людським тілом, в електричну енергію. Тому можна буде створити чохол для смартфона, який при контакті з людським тілом буде заряджати гаджет. А електронний годинник на ремінці з полімерного матеріалу будуть працювати вічно, якщо їх не знімати з зап’ястя.
Напередодні великої презентації, запланованої на 22 січня, в мережу потрапила інформація про нові функції Galaxy…
Штучний інтелект (ШІ) стрімко змінює ринок праці, і вже найближчим часом багато професій можуть зникнути.…
Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…
Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…
Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…
США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…