Головна проблема всіх сучасних смартфонів в тому, що вони швидко розряджаються. Навіть при економному використанні чи якась більш-менш популярна модель зможе пропрацювати два повних дні. Якщо користуватися мобільним пристроєм інтенсивно, він так і зовсім навряд чи доживе до вечора вже першого робочого дня. Кожен виробник електроніки намагається по своєму вирішити дану проблему, але китайська корпорація Xiaomi вирішила зробити те, чого ніхто точно не очікував. Вона створила телефон, що працює нескінченно за рахунок використання сонячної енергії.
Сам по собі смартфон не виділяється чимось особливим на тлі будь-яких інших. Він має великий повнорозмірний екран із закругленими краями, висувну фронтальну камеру, корпус зі скла, а також подвійну фотокамеру з тильної частини, яка за своїм зовнішнім виглядом ідентична такій у моделі Mi 8. На особливу увагу заслуговує задня кришка, тому що приблизно 70% площі такої займає спеціальна високоефективна панель, яка перетворює сонячну енергію в зарядку для батареї, що дозволяє їй безперервно нескінченно заряджатися.
Відповідно, якщо сонячної енергії досить, смартфон, в теорії, зможе працювати на одному заряді нескінченно довго, а це велика перевага. Наскільки ефективним є такий спосіб збільшення автономності мобільних пристроїв – сказати складно, тому що ще жоден виробник не робив нічого подібного. Деякі компанії тільки створювали спеціальні аксесуари з підтримкою сонячної зарядки, однак всі такі не є високоефективними, так як вони являють собою додатковий пристрій без прямого доступу до тієї ж самої батареї.
Очікується, що Xiaomi випустить перший в світі смартфон, що працює на сонячній енергії, вже в нинішньому році, але як він буде називатися і в яку суму грошей обійдеться його покупка – невідомо. Особливо актуальним цей телефон може виявитися для жителів таких країн, де цілий рік тепла погода, і при цьому багато сонячних променів. Тим же, хто проживає в умовах низьких температур і без сонячних променів, подібна особливість нового мобільного пристрою навряд чи стане в нагоді, тому що ніякої користі від неї зовсім немає. Втім, потрібно все ж дочекатися презентації, перш ніж робити остаточні висновки з цього приводу.