Categories: Смартфони

Як дізнатися, які програми найсильніше витрачають інтернет

Share
Час читання: 3 хв.

Майже кожен додаток на вашому смартфоні, швидше за все, регулярно використовує якусь кількість даних. Деякі додатки роблять це при запуску і поки ви працюєте з ними, але інші роблю це самостійно і у фоновому режимі, а ви про це навіть не здогадуєтеся. Часом додатки на вашому смартфоні використовують так багато мобільних даних, що вже до середини місяця ваш інтернет-трафік може вичерпатися повністю, а куди він подівся і що його витратило, залишається тільки здогадуватися.

Для людей, що використовують обмежений місячний тарифний план, дуже важливо стежити за тим, які програми використовують дані на вашому смартфоні. Навіть якщо у вас безлімітний тарифний план, більшість операторів просто починають сповільнювати швидкість інтернету після того, як ви досягнете певного порогу – це означає, що один додаток-ренегат, яке починає у величезних кількостях висмоктувати дані (а таке буває з додатками, в яких є баги), може ненавмисно одного разу зіпсувати ваші плани, якби ви в непередбаченій ситуації, коли, наприклад, потрібно терміново відправити кому-то повідомлення.

На щастя, будь-який ваш смартфон пропонує можливість здійснювати контроль за використанням даних (як через мобільну мережу, так і через Wi-Fi) безпосередньо в настройках і може навіть вказувати конкретне додаток, так що у вас є можливість пізнати «шкідливого пожирателя», дозволивши йому використовувати мережу тільки при підключенні до Wi-Fi, або взагалі заборонити її використання. Зробити все це зовсім нескладно, тому читайте нижче інструкцію, як контролювати інтернет-трафік на вашому Android-смартфоні.

Як контролювати використання мобільних даних на Android-смартфоні

Розташування потрібного меню на «чистому Android» і в лончер різних виробників може трохи відрізнятися, але в більшості випадків його назва буде приблизно однаковою: Передача даних. На скріншотах вище зліва направо видно меню Передача даних на смартфоні Redmi 7 в лончер MIUI і на смартфоні Pixel 2 XL під управлінням бета-версії Android Q. Далі я опишу, як потрапити в меню саме на «чистому Android» на прикладі Pixel, але ви також можете скористатися пошуком в налаштуваннях свого смартфона, щоб прискорити процес.

Щоб потрапити в потрібне меню на Android, вам потрібно перейти в Налаштування, потім Мережа та Інтернет і Передача даних. У наступному меню натисніть кнопку Детальніше і тоді перед вами постане список з усіх додатків на вашому пристрої, які так чи інакше витрачають ваші дані. Ви можете натиснути по кожному з додатків в цьому списку і детально налаштувати для нього доступ до використання даних. У верхній частині меню ви також напевно помітили графік, який відображає щодо обраного періоду (який можна вибрати у випадаючому меню прямо над графіком) загальна кількість використаних даних і порівняти їх, наприклад, з попереднім місяцем.

Цей смартфон Pixel, на якому були зроблені скріншоти, є редакційним, а не чиїмось особистим, а тому дані він використовує тільки через Wi-Fi, так і ті – лише в невеликій кількості, де головним розтратником є ​​система. Однак на своєму особистому смартфоні, скориставшись меню Передача даних, я помітив, дивлячись на свої власні результати, що я дійсно люблю використовувати Instagram. Минулого місяця я використовував трохи більше 4 Гб, а в липні вже набрав 1,72 Гб даних, і все це тільки в одному додатку. Я використовую безлімітний план, дані в якому не вичерпаються, так що це не велика проблема для мене, але якщо б я використав план з фіксованою кількістю трафіку, який обмежувався б 6 Гб в місяць, інформація в меню Передача даних для мене означала б, що для того, щоб завантажити чергову порцію знімків, я повинен чекати підключення до Wi-Fi.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

View Comments

  • Корисна стаття, але фотки використані з російських ресурсів. Було б чудово, якби фото було зроблено з телефону з інтерфейсом українською мовою, щоб простіше було орієнтуватись.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    iPhone 17 Air не стане найдорожчим: навіть iPhone 17 Pro обійдеться дорожче

    The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…

    16.12.2024

    Користувачі iPhone і Samsung Galaxy розчаровані новими функціями на основі ШІ

    Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…

    16.12.2024

    Ілон Маск анонсував власну електронну пошту: чим вона відрізняється від інших сервісів

    Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…

    16.12.2024

    В мережі з’явилися перші деталі нового девайсу Apple

    Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…

    16.12.2024

    Чат-бот Grok-2 від Ілона Маска став безкоштовним: як протестувати його функції

    Функціями новітньої ШІ-моделі Grok-2 тепер можуть скористатися всі користувачі соцмережі X. Чат-бот доступний навіть без…

    16.12.2024

    Nokia 105 і 110 отримали сучасний редизайн та порт USB Type-C

    HMD Global представила два нових кнопкових телефони під брендом Nokia. Друге покоління Nokia 105 4G…

    16.12.2024