Незважаючи на хвалену водозащиту в останніх моделях iPhone, вони нерідко помирають після контакту з рідиною. Спробуйте вбити в Google «iPhone 7 впав у воду», пошуковик сам підкаже, що відбувається далі.
Запам’ятайте, сімка (а також нові вісімка і десятка) – це не екшн-камера. Можна забути про красиві підводні кадри, знятих на iPhone.
І ось чому:
Всі iPhone, починаючи з 7, отримали ступінь захисту корпусу по стандарту IP67. Не подумайте, смартфони не стали герметичними, і їх не продають в пляшці з водою. iPhone все одно може постраждати від вологи.
Ось як розшифрувати абревіатуру IP67:
IP – Ingress Protection (захист від проникнення)
6 – пилонепроникність
7 – Короткочасне занурення на глибину до 1 м
Виходить, що смартфон повністю захищений від пилу, але цим нікого не здивувати. А ось в воді iPhone плаває до 30 хвилин, і то неглибоко. При цьому ним не можна користуватися.
IP67, як і інші стандарти, підтверджувалися в умовах контрольованого експерименту. У реальному житті так не вийде.
На смартфон з 99% ймовірністю будуть впливати інші сили, які збільшать тиск під водою. Необов’язково стрибати в басейн з вишки, все зміниться, навіть якщо просто впустити iPhone з достатньої висоти. Зустрічні потоки води можуть «пробити» водозахист пристрою.
Склад води також впливає на ступінь водонепроникності. Морська сіль прискорює процес окислення, та й хлорована рідина – не найкраща середовище для електронного пристрою.
До речі, смартфони тестують в режимі очікування – читай «в режимі зниженого енергоспоживання». Варто запустити Камеру або який-небудь складний процес – електроспоживання зросте, а значить, при попаданні вологи, контакти будуть швидше окислюватися.
Факт: якщо прив’язати iPhone до руки, він все одно коли-небудь впаде. А будь-яка необережна дія на пристрій може привести до зниження ефективності елементів водозахисту. В Apple так і кажуть:
Стійкість до дії крапель, води і пилу не є постійнОЮ умовою і може знижуватися при природному зносі.
Не дарма, «залиті» iPhone не ремонтують по гарантії. І ось тут напрошується один незручний висновок:
Так, смартфон з коробки можна акуратно покласти в воду на пару годин, він всохне і продовжить роботу. Але як дізнатися в якому стані водозахист саме твого iPhone? Як врахувати всі чинники, що впливають на тиск під водою? Та ніяк.
Водонепроникність – лише додатковий ступінь захисту в екстрених випадках. Це не фішка нових iPhone. Не варто спеціально мити його під струменем води або пірнати в басейн зі смартфоном. Зате можна не паритися щодо використання iPhone під дощем, або в сніг. Але я і зі старим 3GS не особливо над цим замислювався.
І заради цього вмер мініджек.
PS iPhone 7 і старшу модель можна сміливо опускати в пакет з рисом. Захист від пилу все таки є. Правда, в цьому абсолютно немає сенсу .
Хіба що, хлопців з сервісу розсмішити.
Оперативна пам'ять смартфона – це, можна сказати, місток між внутрішнім сховищем і процесором, вона допомагає…
Нещодавно видання Bloomberg поділилося інформацією про те, що Apple розробляє власний чіп Wi-Fi і Bluetooth,…
Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про те, що Apple працює над…
Google запропонувала змінити свою комерційну політику в бік "пом'якшення", щоб відійти від статусу монополіста, оскільки…
Якщо мій телефон раптом зникне, я буду діяти максимально швидко, щоб повернути його і захистити…
Нещодавно зарубіжні ЗМІ порушили питання про темп і ефективність розробки наступної моделі штучного інтелекту OpenAI,…