Categories: Смартфони

Чому оновлення Android безглузді і не принесуть вам користі

Share
Час читання: 2 хв.

Стабільна і максимально тривала програмна підтримка, що передбачає регулярні оновлення, сьогодні є запорукою успішності для виробників смартфонів. Якщо вендор випускає регулярні патчі безпеки і не дуже затягує з адаптацією нових версій Android, швидше за все, його чекає слава і пошана. Але варто йому оголосити про відмову від подальшої підтримки апарату, як користувачі починають писати петиції і загрожувати відходом до конкурентів. Чому все це не варте і виїденого яйця, ми з вами і спробуємо розібратися.

Для початку давайте розберемося з глибинною якістю такого явища, як оновлення. Чільну роль у важливості оновлень як таких є психологічна установка споживача, яку можна сформулювати фразою «оновлення роблять мій смартфон новим». Це цілком природно, адже якщо наш апарат не випав з поля зору виробника і той все ще адаптує для нього нові версії Android, значить, смартфон досить потужний, щоб отримувати найновіші функції. На жаль, це не так.

Нові функції Android – не для всіх

Згадайте функцію Digital Wellbeing, яка покликана допомогти користувачам в боротьбі із залежністю від смартфонів. З невідомої причини Google обмежила її дію тільки апаратами лінійок Pixel і Android One, заблокувавши її для всіх інших пристроїв. Дивно? Ще б пак, але таким чином пошуковий гігант довів, що необов’язково мати самий просунутий смартфон, щоб регулярно отримувати доступ до самих передових нововведень ОС Android.

iPhone як приклад марності оновлень

Але навіть якщо б Google зобов’язала виробників підтримувати свої смартфони довше, випускаючи для них оновлення на протязі не двох, а як мінімум чотирьох років, краще б все одно не стало. Це на власному прикладі доводять iPhone, які хоч оновлюються по п’ять років поспіль, вже на третьому році починають працювати геть погано, підтверджуючи постулат про те, що не слід чіпати те, що тепер нормально працює.

Google Play важливіший, ніж ви думали

Наступне, про що слід згадати при обговоренні такої тонкої теми, як оновлення, – це магазин додатків. Так виходить, що користувачі, чиї смартфони не отримали нову версію Android або отримали, але залишилися без заповітної функції через незрозумілі обмежень, завжди звертаються до Google Play. За роки існування каталогу там накопичилися мільйони всіляких додатків, які дублюють останні нововведення Android. Взяти той же ActionDash, який майже в точності копіює Digital Wellbeing і до того ж працює навіть на старих смартфонах із застарілою ОС на борту. Так навіщо в такому разі вам потрібні оновлення? Заради циферки в настройках?

Оновлення – не про безпеку

Останній стовп, на якому ґрунтується цінність оновлень, – це безпека. Щомісяця Google публікує звіти про виправлені вразливості, які дозволяли зловмисникам ескалірувати привілеї і віддалено експлуатувати на пристрої довільний код. Ось тільки відчути користь від цих виправлень на практиці ще складніше, ніж зрозуміти це формулювання на слух. Але навіть якщо патчі безпеки і несуть в собі якийсь захист, завжди знайдеться ідіот, який запустить в смартфон трояна і буде скаржитися на жахливу систему безпеки Android. А дарма, адже проти атак є стовідсоткове правило: завантажуй програми лише з Google Play, читай відгуки, користуйся VPN і по можливості уникай публічних точок Wi-Fi-доступу.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Глава Nvidia стверджує, що ШІ-чіпи розвиваються дуже швидко

    Дженсен Хуанг, генеральний директор компанії Nvidia, нещодавно заявив, що розвиток їхніх ШІ-чіпів йде набагато швидше,…

    08.01.2025

    Чому небезпечно користуватися смартфоном з тріщинами на екрані

    Фахівці з ремонту мобільних пристроїв насторожено ставляться до поширеної практики користувачів, які продовжують використовувати смартфони…

    08.01.2025

    Витік характеристик Galaxy S25 Ultra: легший дизайн та нова бездротова зарядка

    Вчора компанія Samsung оголосила, що представить Galaxy S25 22 січня. Напередодні анонсу телефону з'явилася додаткова…

    08.01.2025

    Apple планує випустити iPhone SE 4 та нові iPad до квітня 2025 року

    Різні джерела вже повідомляли про можливий запуск нових iPad та iPhone SE 4 у першій…

    08.01.2025

    OpenAI прогнозує появу повністю автономного ШІ в компаніях вже у 2025 році

    Генеральний директор OpenAI Сем Альтман днями заявив, що "агенти штучного інтелекту можуть з'явитися на ринку…

    07.01.2025

    Офіційно: 22 січня Samsung представить Galaxy S25, Galaxy S25+, Galaxy S25 Ultra і Galaxy S25 Slim

    Компанія Samsung підтвердила, що 22 січня 2025 року проведе масштабну презентацію лінійки Galaxy S25 і…

    07.01.2025