В Google Pixel 3 розробники пошукового гіганта переосмислили методику створення портретів, замінивши програмні алгоритми нейронної мережі, яка здатна не підлаштовувати камеру під один із заданих сценаріїв, а створювати їх самостійно в залежності від умов зйомки. Завдяки цьому вдалося істотно підвищити якість розмиття заднього фону навіть за допомогою ширококутної камери без необхідності комплектувати смартфони додатковим телеоб’єктивом.
Незважаючи на те, що алгоритми, що відповідають за створення портретних фотографій в смартфонах попередніх поколінь працювали досить добре, Google вирішила, що вони далекі від ідеалу, коли мова заходить про якість визначення глибини кадру. Тому було вирішено зробити камеру нових Pixel розумною. Спеціально для цього розробники спроектували унікальний чохол, що вміщає в себе відразу п’ять апаратів Google Pixel, розташованих з невеликим зсувом відносно один одного.
Зйомка з ефектом паралакса
За допомогою такого чохла Google вдавалося одночасно робити п’ять кадрів, які згодом об’єднувалися і завдяки зміщенню формували ефект паралакса. Згодом ці дані обробляла нейронна мережа, розуміючи, як саме формується глибина кадру. Завдяки цим знанням Google Pixel 3 і 3 XL тепер можуть робити портретні знімки, які за рівнем деталізації і якості розмиття фону близькі до професійних.
Дослідження, які Google веде в цій області, мають величезне значення для всієї індустрії. Пошуковий гігант першим довів, що створення портретів можливо навіть без застосування телефото-об’єктива, підштовхнувши до реалізації аналогічної технології Apple, а також додав отримані напрацювання в додаток «Google Фото». Завдяки їм користувачі можуть вручну підвищувати або зменшувати інтенсивність розмиття фону вже на готових знімках, чого на багатьох смартфонах просто немає.