Poco – це новий бренд Xiaomi, розрахований на бюджетні флагмани. У них буде тільки те, що потрібно користувачам, і нічого зайвого. До нас в руки потрапив перший смартфон цієї марки – Pocophone F1. На сьогодні це найдоступніший апарат на топовом чіпсеті. Ось тільки цікаво, що ж виробники порахували для нього зайвим?
За фотографіями і Рендер можна вирішити, що Pocofone F1 нічим не відрізняється від того ж Xiaomi Mi8 або будь-якої іншої новинки 2018 року. Але коли береш пристрій в руки, то розумієш: все не так однозначно. Насамперед звертаєш увагу на пластиковий корпус. З полікарбонату тут не тільки незнімна задня кришка, а й вся бічна рама. Тому телефон не відчувається настільки преміальним, як металеві та скляні побратими. Втім, пластик, на відміну від скла, не збирає відбитки. І з ним менше ймовірність отримати скол або вм’ятину, ніж на металі. Відзначимо, що апарат несподівано важкий, що, можливо, обумовлено великим акумулятором.
Pocophone F1 повсюдно складається з компромісів. Наприклад, кнопки регулювання гучності зробили роздільними, що зручніше традиційної качельки, особливо при «сліпому» управлінні в кишені. Однак відсутність будь-яких насічок на кнопці харчування, розташованої на тій же стороні, іноді призводить до помилкових натиснень. У плюси можна записати і наявність 3,5-мм аудіороз’єми, але хотілося б бачити його знизу, а не на верхній межі. Виходить, коли дістаєш гаджет з кишені з підключеними навушниками, завжди доводиться його перевертати. Ще один спірний момент – дизайн задньої сторони. З одного боку, виробник явно хотів виділитися, а не копіювати iPhone X, як у випадку з тим же Mi8. З іншого – сканер відбитків пальців розташований впритул до камери, на яку через це постійно потрапляє палець. Перед зйомкою доводиться її регулярно протирати.
6,18-дюймовий екран, встановлений в Pocophone F1, із співвідношенням сторін 19: 9 і роздільною здатністю Full HD + сам по собі непоганий, але тільки якщо не порівнювати його з конкурентами. Він виконаний за технологією IPS, що виключає спотворення квітів під кутами, властиве OLED-матрицями. Разом з тим дисплей просто нічим не дивує: ні розширеного колірного діапазону, ні справжнього чорного кольору.
Виріз на своєму законному місці, і обумовлений він наявністю сенсорів, необхідних для сканування особи. Як запевняє виробник, завдяки інфрачервоному датчику телефон легко розблокувати навіть у повній темряві. Правда, в глобальній версії – на момент написання цього тексту – дана функція просто не працює. Зате розблокування за допомогою дактилоскопії, розташованого ззаду, майже миттєва.
Рамки можна назвати рекордно тонкими. Очевидно, що і на цьому виробникові довелося заощаджувати. Коли екран включений, вони добре помітні, особливо нижня.
Камера – не той параметр, за який будуть вибирати Pocophone F1. Вона тут подвійна з основним модулем на 12 Мп з розміром пікселя 1,4 мкм і світлосилою об’єктива всього f / 1.9. Модулі трохи випирають з корпусу, але мають захисний бортик, що запобігає зіткнення з поверхнею. У смартфоні є режим штучного інтелекту з розпізнаванням сцен для автоматичного поліпшення знімків. Про якість зйомки, порівнянному з флагманами першого ешелону, годі й казати. Втім, вдень і при штучному освітленні кадри виходять непоганими.
Фронтальна камера на 20 Мп з портретним режимом, і функцією поліпшення осіб (збільшення, очей, згладжування шкіри, виправлення пропорцій) здатна зробити деталізоване і красиве Селфі в ідеальних умовах зйомки, однак відчувати її у разі недостатнього освітлення не варто.
І ось ми дісталися до самого головного. Pocophone F1 – ідеальний смартфон для любителів позамежних показників в бенчмарках і мобільних геймерів. Апарат отримав самий топовий на сьогодні процесор – восьмиядерний Snapdragon 845 з максимальною частотою 2,8 ГГц, а також 6 або 8 Гб оперативної пам’яті в залежності від модифікації. У AnTuTu новинка видає понад 260 000 балів. А щоб під час роботи гаджет не розплавився, в ньому використовується мідна трубка з рідинним охолодженням. За першим відчуттям, змусити корпус помітно нагрітися – завдання не з простих. Як йдуть справи насправді? Скоро розберемося в докладному огляді Pocophone.
До продуктивності просто не може бути ніяких питань. Більш того, Pocophone F1 працює на базі кастомізованої версії прошивки MIUI 9.6 (Android 8.1 Oreo) від Xiaomi, в якій упор зроблений на швидкість відкриття додатків, завантаження і відгуку системи. Апарат дійсно спритний, ніяких пригальмовувань і мікролагів під час нетривалого використання помічено не було.
Графічна оболонка, що отримала назву Poco Launcher, в цілому схожа з останніми версіями MIUI, але пропонує кілька ексклюзивних функцій. Наприклад, в ній присутнє автоматичне угрупування додатків за назвою, призначенням і навіть кольором іконок, розумний пошук за встановленими програмами, підтримка сторонніх наборів іконок і інтегрований Mi-помічник. Цікаво, що в Росії пристрій поставляється відразу з трьома встановленими браузерами: від Google, Xiaomi і «Яндекса».
Окремо відзначимо, що розмовний динамік працює в парі з основним – допомагає створити стереоефект, наскільки це взагалі можливо на смартфоні. З об’ємним звучанням при перегляді відео і в іграх вони справляються, що ще раз підкреслює орієнтованість телефону на геймерів.
Дочитавши до цього моменту, ви напевно вже не раз задалися питанням, чи є в смартфоні NFC. Погані новини: цей чіп китайці, за своїм звичаєм, порахували зайвим.
За першими відчуттями, Pocophone F1 цілком і повністю складається з компромісів. Це однозначно модель для тих, кому дійсно важлива продуктивність і швидкість, будь то в іграх або при звичайному використанні смартфона. У повноцінному огляді ми протестуємо його камеру і автономність, яка при акумуляторі на 4000 мАг обіцяє бути відмінною.
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…
Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…
Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…
Не представлений поки що офіційно Samsung Galaxy S25 протестували в Geekbench, завдяки чому стало відомо…
Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…
Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…