8 причин не купувати Apple iPhone 8

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 6 хв.

Ризикуючи накликати на себе гнів яблучних фанатів, спробуємо розібратися, чи варто купувати iPhone 8 і iPhone 8 Plus чи уваги заслуговує тільки iPhone X.

Чи варто купувати новий iPhone?

Реклама

Сама постановка питання одразу ж вносить його до когорти холіварних. Для справжнього яблучника будь-яка критика Apple – богохульство чистої води. А будь-яка згадка конкурентів у цьому контексті викликає лише поблажливу посмішку.

З іншого боку, часи безумовного домінування Apple давно пройшли. На ринку вистачає смартфонів, які являють собою краще поєднання ціни та якості.

Раніше від цього аргументу було легко відмахнутися, вказавши на горезвісний user experience і безглючну операційну систему iOS, які з лишком компенсували відсутність якихось функцій в iPhone або слабші характеристики.

Але Android сильно підтягнувся в останні роки. І, як і раніше виграючи в гнучкості налаштувань, тепер не поступається iOS у стабільності. А вже останні “приколи” iOS і зовсім здатні роздратувати навіть найзавзятішого фаната (про це трохи нижче).

До того ж, основні інновації Apple в 2017 році зосереджені в iPhone X. Таким чином, новий iPhone 8 і зовсім виглядає досить блідо.


iPhone 8 і iPhone 8 Plus

iPhone 8 і iPhone 8 Plus

 


Мінімум інновацій

Apple iPhone 8 – це мінімальний апгрейд у порівнянні з iPhone 7.

Це не новий аргумент. Раніше щось подібне завжди говорили про моделі з приставкою “S”. Вони повторювали дизайн торішніх моделей, мали всього одну-дві нові функції. І багато користувачів їх просто пропускали в очікуванні “абсолютно нового” iPhone наступного року.

З цієї точки зору iPhone 8 насправді мав називатися iPhone 7s.

У тому ж дизайні додали прискорену зарядку і бездротову зарядку. Оновили апаратну платформу.

Але ситуація виглядає дещо нетипово, бо сам по собі iPhone 7 був першою за всю історію яблучного смартфона новинкою, яка використовувала той же дизайн утретє (!) поспіль.

Таким чином iPhone 8 – це вже четверта інкарнація дизайну, представленого в 2014 році з виходом iPhone 6.

Словом, якщо ви є власником “сімки” і при цьому ви не з тих фанатів Apple, які купують новинки, тому що “це Apple” і тому що є гроші, то апгрейд не обов’язковий.

Ціна

Знову-таки, цей аргумент не матиме дії на “справжніх” фанатів Apple, але для решти це може мати значення. Особливо, якщо ви збираєтеся купити нові айфони в Україні за місцевими цінами.

Ціни на версію з 64 ГБ стартують від 25 тис. грн, а за 256 ГБ доведеться викласти більше 30 тис. грн. А якщо вас цікавить iPhone 8 Plus, то цифри ще вищі.

Apple iPhone 8 і 8 Plus – найдорожчі смартфони у світі, які за своїми характеристиками і можливостям цілком відповідають… флагманам на Android річної давнини (докладніше про це нижче).


iPhone 8 і iPhone 8 Plus

iPhone 8 і iPhone 8 Plus

 


Імідж?

З іміджевої точки зору айфон і раніше на коні. Як би там не билися піарники Samsung, але в пристойному суспільстві недбало дістати з кишені “останній” iPhone – все ж більш пафосно, ніж що-небудь інше.

Але і з цієї точки зору iPhone 8 і iPhone 8 Plus НЕ будуть розумною покупкою. Зовнішні відмінності від “сімок” і “шісток” мінімальні. Скляна “спинка” не завжди помітна швидким поглядом, тим більше, якщо смартфон у чохлі (а так їх найчастіше і носять, враховуючи, наскільки це дорога річ, часто куплена в кредит).

Реально іміджевим хітом осені-2017 буде iPhone X. Але він коштує зовсім інших грошей.

Практичність

Скляна “спинка”, що з’явилася на догоду функції бездротової зарядки, в рази менш практична, ніж металева.

Вам доводилося ремонтувати розбитий екран в iPhone? Ціни пам’ятаєте? Так ось, у iPhone 8 “задок” може розбитися точно так само, як “передок”.

У США вже озвучено ціну заміни задньої панелі iPhone 8 – це $349. Для iPhone 8 Plus – $399. Це вище, ніж вартість заміни екрану! Така логіка ведення бізнесу в Apple.

А в Україні ціни, швидше за все, будуть ще вищими.

Металева задня кришка “шісток” і “сімок” у рази практичніше. Метал складніше пошкодити, ніж скло. Багатьом власникам, у яких неодноразово падали апарати, і в голову не приходило міняти задні кришки.

Відставання від конкурентів

Apple iPhone 8 за своїми характеристиками і можливостям можна порівняти з Samsung Galaxy S7 і рядом інших торішніх флагманів. Їх сьогодні можна купити за зовсім смішні гроші в порівнянні з iPhone 8.

Флагмани цього року перебувають попереду за своїми можливостями. Конкурувати з ними покликаний iPhone X. Ну а iPhone 8 і iPhone 8 Plus виглядають на цьому тлі блідо.

По суті, єдиний розумний сценарій купівлі такий – ви розбили свій iPhone 7 і не хочете вдруге купувати ту ж саму модель. Революційний iPhone X занадто дорогий для вас, а Android ви з якихось причин не розглядаєте. У такому випадку, “вісімка” – це цілком логічне оновлення.

Аксесуари

В iPhone 8 вперше у Apple з’явилася функція швидкої зарядки, яка вже давно є у багатьох конкурентів. Але на відміну від них, Apple вирішила злегка підзаробити на аксесуарах.

Тому вилка для прискореної зарядки в комплекті з iPhone 8 не йде. Її треба купувати окремо.

Повний комплект зарядки (вона тут ідентична тій, що для нових MacBook) обійдеться майже в 2 тис. грн.

Це характерна для Apple історія. У компанії дуже дорогі фірмові кабелі та зарядки, які, до слова, не завжди відрізняються великою надійністю.

Зрозуміло, альтернативні зарядки “з Китаю” вже на підході. І ціна у них буде нижчою. Але у конкурентів така зарядка, як правило, йде в комплекті.


Apple iPhone X

Apple iPhone X

 


“Приколи” iOS

Apple завжди поводила себе так, немов краще за користувачів знає, що їм потрібно. Останнє оновлення iOS призвело до того, що користувач, вимикаючи WiFi і Bluetooth через швидкі налаштування, насправді не може бути впевнений в тому, що з’єднання дійсно будуть вимкнені.

У компанії порахували, що користувачі не завжди здатні зрозуміти, що вимикаючи протоколи з’єднання, вони можуть порушити роботу, скажімо, Apple Watch. Тому для того, щоб дійсно повністю вимкнути роботу цих сервісів, потрібно зайти в меню і там ще раз вимкнути з’єднання.

Отже, в iOS все так само немає нормального файлового менеджера (той, що з’явився в iOS 11 – це скоріше засоби доступу до файлів в iCloud). Крім того, надворі 2017 рік, але для роботи з файлами в iPhone все так само потрібен настільний комп’ютер з iTunes (у деяких випадках це можна обійти, але це не очевидно для більшості користувачів).

Також в iOS досі стоїть дивне обмеження на розмір файлів, що завантажуються через стільникову мережу. З огляду на нинішні ціни на мобільний інтернет і доступні пакети, що включають багато гігабайт трафіку, чи логічно бігати і шукати WiFi, щоб завантажити апдейт розміром жалюгідні 300 Мб.

І ви досі не можете розміщувати іконки додатків так, як вам заманеться. Наприклад зверху і внизу екрану, щоб, наприклад, милуватися красивими шпалерами робочого столу. І якусь подобу віджетів, що з’явилося в iOS пару років тому все так само можна використовувати тільки на окремому екрані, а не на всіх робочих столах. Ймовірно, не в останню чергу тому більшість користувачів навіть не згадують про їхнє існування.

Ви все так само не можете записувати телефонні розмови. На Android ви можете робити це за допомогою сторонніх додатків, а багато смартфонів останніх років мають таку функціональність прямо в рідній прошивці.

Не той iPhone

І знову про головне. Справжній “новий” iPhone 2017 року – це iPhone X.

Його достоїнства та недоліки – тема для окремого матеріалу. Однак, очевидно, що ряд інноваційних рішень, які використовувала Apple в iPhone X, роблять його цікавим гравцем на ринку.

Навіть найзапекліші “ненависники” Apple не можуть сказати, що iPhone X – пустушка.

Іншими словами, саме iPhone X – це гаджет від Apple, що заслуговує на увагу в цьому році. Не iPhone 8 чи iPhone 8 Plus.

джерело

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ