Смартфон, який в перші дні своєї роботи радував вас високою продуктивністю, в один день може почати працювати дуже повільно. Це заважає користувачам і може дратувати. Причин у мінливій поведінці смартфона може бути відразу декілька. Ми перерахуємо найпоширеніші з них.
Фонова робота додатків
Операційна система Android досить добре справляється з розподілом ресурсів пристрою на виконувані завдання. Проте, цих завдань може виявитися занадто багато. В їх списку можуть бути і ті, які користувачів абсолютно не цікавлять. Але додатки продовжують час від часу підключатися до мережі, оновлювати свої дані і перевіряти стан системи. Це відбувається у фоновому режимі, і користувачі не спостерігають цих процесів.
Вихід – видалити старі і непотрібні програми. Визначити, які програми витрачають ресурси смартфона, можна за допомогою Greenify і Servicely .
Переповнена пам’ять і фрагментація
Швидкість запису вбудованого накопичувача в вашому пристрої падає, якщо пам’ять смартфона переповнена. Це дуже негативно впливає на швидкість роботи. Крім того, існує фрагментація. Деякі сектора накопичувача перестають надавати можливість читання і запису з часом. Якщо у вашому смартфоні проблема з вільним місцем на накопичувачі, рекомендуємо скористатися картою пам’яті або хмарним сховищем для переміщення даних.
Термін експлуатації батареї
Згодом, акумулятор смартфона не тільки втрачає початкову ємність, а й можливість забезпечувати стабільний вольтаж для роботи. Це може стати причиною перегріву пристрою, що впливає на продуктивність. Крім того, пристрій зі старою батареєю може перезавантажуватися. Рішення у цій проблеми одне – заміна акумулятора.
Проблеми з чіпом пам’яті
На жаль, накопичувачі, як і батареї, не можуть працювати вічно. Досягнувши максимальної кількості циклів запису пам’ять перестає працювати коректно. Час роботи чіпа пам’яті залежить від різних факторів. В середньому, він готовий прослужити 2-3 роки. Є чіпи, які працюють довше. Багато що залежить і від інтенсивності використання. Нарешті, пам’ять може бути пошкоджена в результаті падіння смартфона. На жаль, ця проблема не піддається самостійним рішенням.
Оновлення
Ми часто отримуємо оновлення операційної системи і оновлення програм. Ми отримуємо нове програмне забезпечення, яке працює на більш старому залізі. Поступово софт стає все більш вимогливим і настає момент, коли залізо втрачає здатність забезпечити колишню швидкість роботи. Як правило, це трапляється раніше, ніж припиняється програмна підтримка заліза. На жаль, з цим теж нічого не поробиш.
Більшість проблем з продуктивністю пов’язані з старінням. Як і багато іншого, компоненти наших смартфонів старіють, а нам залишається згадувати про ті часи, коли вони були молодими.