Смартфони

Антивірус на Android: чи потрібен він у 2024 році

Share
Час читання: 2 хв.

Смартфони сьогодні — це не просто пристрої для дзвінків чи листувань, а справжні кишенькові комп’ютери. Вони зберігають велику кількість особистих даних і дозволяють нам бути онлайн, що дає безмежні можливості. Але всі ми розуміємо, як важливо захищати свої дані і запобігати тому, щоб зловмисники не мали доступу до нашого пристрою. Тому багато людей встановлюють антивірус на Android, сподіваючись, що це допоможе захистити їх від потенційних загроз.

Що варто знати

Що ж, насправді кожен Android-смартфон вже має вбудовану систему захисту. Наприклад, є Google Protect, який перевіряє додатки в Google Play, заборона на встановлення програм з невідомих джерел і ретельне модерування самого магазину додатків. Всі ці функції допомагають знизити ризик зараження вірусами. Але якщо ти все ж хочеш встановити додаток ззовні, то, звісно, можеш зняти цю заборону, тільки варто пам’ятати, що рівень безпеки смартфона після цього сильно знизиться. Google все одно намагатиметься попередити тебе про можливі загрози, але ти все одно будеш самостійно вирішувати, чи варто продовжувати.

Якщо ж твій смартфон потрапить до рук зловмисника, то теоретично він може спробувати встановити шкідливе ПЗ. Але, знову ж таки, лише за умови, що твій пристрій не захищений паролем або відбитком пальця. Якщо екран заблокований, зловмисник не зможе дістатися до твоїх даних, навіть якщо підключить телефон до ПК. Доступ можна отримати тільки після розблокування екрану.

А тепер щодо антивірусів. Я вважаю, що вони, по суті, дублюють ті функції безпеки, які вже є в Android, тобто перевіряють програми на віруси. Але рішення щодо загрози все одно приймаєш ти. Багато антивірусів для Android також додають такі функції, як блокування реклами, VPN, очищення пам’яті і таке інше. Це класно, але ось саме для захисту від вірусів це не так важливо. Крім того, багато виробників смартфонів вже інтегрують антивірусні рішення в систему, тому встановлювати ще одну програму може бути зайвим.

Що я думаю, так це те, що навіть якщо ти не ставиш додатковий антивірус, це не означає, що твій телефон буде беззахисним. Важливо просто дотримуватися кількох правил: скачувати програми тільки з офіційних магазинів, бути обережним при установці додатків з інших джерел, слідкувати за системними попередженнями про загрози і не зберігати сумнівні файли на своєму пристрої. І ще, якщо програма просить доступ до root, краще не давати цього доступу, бо це серйозно підвищує вразливість твого смартфона. Тому, на мою думку, простіше і ефективніше просто бути обережним і використовувати стандартні заходи безпеки, ніж встановлювати зайві програми.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: Android
  • Останні записи

    Apple запатентувала інтерактивний трекпад для MacBook

    Бюро за патентами та товарними знаками США офіційно схвалило нову заявку Apple. У ній компанія…

    27.11.2024

    Глава TikTok провів переговори з Ілоном Маском

    Стало відомо про переговори між генеральним директором китайської ByteDance - материнської компанії соцмережі TikTok -…

    27.11.2024

    One UI 7.0 може з’явитися на смартфонах раніше, ніж очікувалось

    Як повідомляють інсайдери, публічна бета-версія прошивки One UI 7.0 може з'явитися вже до середини грудня.…

    27.11.2024

    Samsung Galaxy S25 Ultra вперше показали ввімкненим на реальних фото

    Один за одним у Мережі почали з'являтися відеоролики і живі фото майбутнього флагмана Samsung -…

    27.11.2024

    Что влияет на цену серверного администрирования

    Сервера являются основой для функционирования бизнеса, предоставляя необходимые ресурсы для хранения данных, работы с приложениями…

    27.11.2024

    Qualcomm скасувала плани щодо придбання Intel

    Здається, що те, що могло б стати одним з найбільших придбань в історії технологій, тепер…

    26.11.2024