Смартфони

Виявлено шкідливий Android-додаток, що може перехоплювати банківські дзвінки

Share
Час читання: 2 хв.

Банк є одним із місць, куди можна зателефонувати та чекати відповіді живої людини, навіть якщо доводиться почекати. Нещодавно знайдене шкідливе програмне забезпечення на Android може відлякати від подібних дзвінків. Троян здатний виявляти дзвінки на певні банківські номери з особистих телефонів та перенаправляти їх до шахраїв, залишаючись непоміченим для того, хто дзвонить.

Що ще варто знати

Шкідливе програмне забезпечення під назвою FakeCall або FakeCalls активно вже більше двох років, повідомляє BleepingComputer. Нещодавно воно стало більш складним та потайливим. Раніше вона маскувалася під банківську програму. Нові версії, виявлені компанією з кібербезпеки Zimperium, стали ще більш підступними. Додаток встановлюється в обхід офіційних каналів, як APK-файл, і вимагає дозволу на призначення себе основним обробником дзвінків, фактично замінюючи стандартну програму для дзвінків на телефоні.

Шкідлива програма працює у фоновому режимі, чекаючи, поки ви зателефонуєте на відомий банківський номер. співробітника банку виманює у користувачів банківські дані. Рахунки та кілька особистих відомостей, шахраї можуть спокійно спустошити рахунок.

Система передбачає й інші методи маскування. Наприклад, зловмисник може зателефонувати безпосередньо, представляючись співробітником банку, або використовувати інші хитрощі через віддалене управління.

Це витончена та складна система. Успіх шахрайства рівнозначно залежить від того, що користувач скачає неперевірений файл APK і дасть застосунку дозвіл на заміну стандартної програми для дзвінків. Найновіші версії шкідливого програмного забезпечення здатні відстежувати з’єднання Bluetooth та використовувати інструменти доступності Android для заміни елементів інтерфейсу.

Zimperium виявила це шкідливе програмне забезпечення, проте воно поки не з’являлося в Google Play Store. На GitHub перераховано близько десятка різних варіантів APK, деякі з яких виглядають як випадкові набори літер, інші мають невинні назви, наприклад, com.securegroup.assistant. Як завжди, першою рекомендацією є не завантажувати інсталяційні файли із сумнівних джерел.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    У мережі з’явилися фотографії нового дешевого смартфона Samsung

    Компанія Samsung готується до випуску Galaxy M16 5G, наступника моделі M15 5G. Ексклюзивні рендери, опубліковані…

    26.12.2024

    У роботі ChatGPT масштабний збій

    На проблеми з доступом до сервісу компанії OpenAI поскаржилися користувачі зі США, а також з…

    26.12.2024

    Дизайнер показав, як може виглядати Google Pixel 10 Pro у майбутньому

    Дизайнер і автор YouTube-каналу 4RMD пофантазував на тему того, яким може бути наступний флагманський смартфон…

    26.12.2024

    НАТО планує перенаправити інтернет-трафік через космос: новий амбітний проект

    На початку 2024 року хусити з Ємену випустили ракету по вантажному судну Rubymar у Червоному…

    26.12.2024

    Apple затримує перехід на 2-нм чипи через низьку виробничу спроможність

    Apple, схоже, прийняла рішення відкласти використання 2-нм технології TSMC для нових моделей iPhone, зокрема, для…

    26.12.2024

    Заборонені компоненти в смартфоні Huawei: новий скандал для компанії

    Аналітики TechInsights виявили в смартфонах Huawei Mate 70 Pro і Mate 70 Pro+ мікросхеми пам'яті…

    26.12.2024