Автори порталу Cybernews провели цікавий експеримент, щоб перевірити практично конфіденційність Android. Для цього вони купили новий Pixel 9 Pro XL, створили новий обліковий запис і почали «слухати» весь вхідний та вихідний трафік. Результати перевірки виявилися несподіваними.
Для прослуховування дослідники отримали root-права за допомогою Magisk, тому смартфон відключив функції Google Gemini і Pixel Studio — якими даними обмінюються з хмарою ці програми, залишилося невідомим. Але і без них смартфон кожні 15 хвилин зв’язувався з Google, передаючи наступну інформацію:
- Номер телефону
- Адреса електронної пошти
- Розташування користувача навіть при вимкненні GPS (за точками доступу Wi-Fi)
Кожні 40 хвилин апарат додатково прикладав до звіту:
- Версію прошивки
- Чи зайнятий слот SIM-картки
- Назва оператора зв’язку
- Статус увімкнення функції передачі даних
Також смартфон ділився з Google інформацією про час роботи з моменту включення, кількістю перезавантажень і списком програм, завантажених з Google Play та інших джерел. А програма «Фото», яку жодного разу не запускали з моменту включення смартфона, все одно отримувала доступ до функції угруповання осіб на знімках і передавала цю інформацію до Google.
Дослідники зазначили, що не змінювали налаштування конфіденційності, активовані за замовчуванням одразу після першого включення або у майстрі швидкого налаштування. Тому є ймовірність, що мінімальне ручне налаштування може змінити обсяг інформації, що «зливається».