Смартфони

Огляд нововведень у бета-версії iOS 18.1: Apple Intelligence в дії

Share
Час читання: 3 хв.

В кінці липня компанія Apple представила першу бета-версію iOS 18.1, яка приносить ряд інновацій, зокрема в області нейромереж. Ось що нового доступно вже зараз:

Робота з текстом

iOS 18.1 впроваджує функції для покращення написання повідомлень. Система здатна виявляти граматичні та орфографічні помилки та пропонувати їх виправлення. Можна вибрати, чи приймати всі зміни одночасно, чи здійснювати редагування поетапно. Доступні також варіанти для зміни стилю тексту: “Доброзичливий”, “Професійний” та “Лаконічний”.

Оновлення включає також інструмент резюмування, який розбиває текст на абзаци, виділяє ключові моменти, формує списки та таблиці. Ці функції доступні в Messages, Mail та інших фірмових додатках. Наприклад, тепер можна швидко створювати зведення вхідних електронних листів. У поштовому клієнті з’явилися розумні відповіді, що враховують контекст, а термінові листи тепер підносяться до верху списку. При отриманні кількох повідомлень їх вміст узагальнюється на локскрині.

Siri

При активації Siri на дисплеї з’являється динамічне світло, яке сигналізує про те, що помічник слухає запит. Завдяки подвійного тапу знизу можна відкрити інтерфейс Type to Siri, що дозволяє вводити запити текстом із підказками. Розпізнавання мови стало більш точним: навіть при перефразуванні запиту на ходу система коректно його інтерпретує.

Siri тепер може зберігати контекст розмови, що дозволяє продовжувати обговорення без додаткових нагадувань. Наприклад, при запитанні «Яка погода в Орландо?» і подальшому уточненні про вологість, Siri зрозуміє, що йдеться про те саме місто. Додано також знання про продукцію Apple, що допоможе знайти функції або параметри на пристроях.

Photos, транскрипція та інше

У програмі Photos нейромережі можуть генерувати кліпи з пам’ятними моментами Memory Movie на основі текстових запитів. Наприклад, запит «Мій кіт у 2024 році» автоматично створює відео з відповідними фото та відео, додаючи фонову музику. Пошук у Photos тепер підтримує природну мову і має розумні підказки для звуження області пошуку.

У «Нотатках» та інших утилітах доступна транскрипція аудіозаписів, що дозволяє конвертувати аудіо в текст і виділити основні моменти. Додано функцію запису дзвінків, активність якої повідомляється співрозмовникам. Оновлено також пресети Focus: варіант Reduce Interruptions фільтрує неважливі повідомлення, відображаючи лише пріоритетні оповіщення. У Safari з’явився інструмент для сумаризації веб-сторінок.

Apple Intelligence буде підтримуватися на iPhone 15 Pro та Pro Max, а також на всіх моделях Mac та iPad з чіпами Apple Silicon. Наразі всі функції доступні лише англійською мовою і ексклюзивні для США.

Стабільний реліз iOS 18.1 очікується в жовтні.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: AppleiOS
  • Останні записи

    Microsoft випустила безкоштовну версію ШІ-помічника для програмістів

    GitHub представив безкоштовну версію свого інструменту для програмування Copilot, який тепер за замовчуванням включений у…

    23.12.2024

    З 1 січня WhatsApp більше не підтримуватиме старі Android-пристрої

    З 1 січня 2025 року смартфони під управлінням Android KitKat і більш ранніх версій платформи…

    23.12.2024

    Нова ера ядерної зброї: США розпочали випуск вдосконалених В61

    У 2024 році зі спеціалізованої виробничої лінії випустили перші зразки важких авіаційних бомб B61, які…

    23.12.2024

    iPhone 17 Pro здивує камерою на 24 Мп для селфі, але без титанових акцентів

    Apple готується здивувати фанатів у 2025 році з виходом iPhone 17 Pro, який отримає кілька…

    23.12.2024

    Швидкість роботи смартфона: чому ОЗП так важлива для його продуктивності

    Оперативна пам'ять смартфона – це, можна сказати, місток між внутрішнім сховищем і процесором, вона допомагає…

    22.12.2024

    AirPort більше не повернеться: Apple не планує випускати нові роутери

    Нещодавно видання Bloomberg поділилося інформацією про те, що Apple розробляє власний чіп Wi-Fi і Bluetooth,…

    22.12.2024