Можна змусити гаджет повільніше розряджатися протягом дня, покращити графіку в іграх та прискорити інтернет-з’єднання.
Налаштування Android за замовчуванням не мають багатьох параметрів оптимізації, але є приховані налаштування, які можна увімкнути, щоб оптимізувати свій пристрій Android. Вони можуть бути дуже ефективними, пише сайт How to Geek.
Приховані налаштування називаються “Параметри розробника”. Вони допомагають розробникам знаходити та виправляти помилки у своїх додатках. Але це ще не все — опції розробника дають доступ до деяких чудових функцій Android-смартфона.
Для більшості пристроїв Android, щоб увімкнути “Параметри розробника”, потрібно перейти в “Налаштування” — “Про телефон” — “Номер збірки”. Розділ “Про телефон” може називатися “Інформація про програмне забезпечення” і знаходитися в розділі “Налаштування системи”.
Знайшовши номер збірки, потрібно доторкнутися до нього 7 разів, після чого з’явиться повідомлення “Тепер ви розробник!”. Потім слід повернутися на головний екран налаштувань і прокрутити вниз, щоб знайти “Параметри розробника”. Іноді цей розділ знаходиться в “Додаткових налаштуваннях”.
Відкривши “Параметри розробника” і прокрутивши донизу до “Масштаб анімації вікна”, виберіть “0,5x” як нову швидкість анімації. Також можна зменшити масштаб анімації для налаштувань “Перехід” і “Аніматор”. Можна повністю вимкнути анімацію, вибравши “Ні” для кожного налаштування.
В ОС Android є прихований диспетчер завдань, за допомогою якого можна відстежувати, скільки енергії та пам’яті споживає кожен додаток на пристрої.
Перехід у “Служби, що працюють” дає можливість переглянути використання ресурсів кожного додатка в режимі реального часу. Якщо якийсь додаток займає занадто багато місця, виберіть його зі списку і натисніть “Стоп”. Однак зупиняти роботу системних програм не рекомендується.
Android також реєструє та повідомляє про використання оперативної пам’яті щодня та щогодини. Натиснувши на “Пам’ять”, можна побачити, який середній об’єм оперативної пам’яті для кожного додатка за останні 3, 6, 12 і 24 години. Торкнувшись назви конкретного додатка, отримаєте інформацію про його пам’ять більш докладно.
Запуск служб і пам’яті — чудові інструменти для стеження за ресурсномісткими додатками та відповідного керування ними.
Для підвищення продуктивності в іграх можна увімкнути апаратне прискорення рендерингу. Це приховане налаштування дозволяє покращити графіку. Зайшовши в розділ “Параметри розробника” і знайшовши “4x MSAA”, переведіть повзунок, і пристрій переключиться на OpenGL ES 2.0, призначений для високоякісної графіки. Проте, слід враховувати, що це може збільшити витрату заряду батареї та спричинити її перегрівання.
Іноді смартфон витрачає багато заряду батареї, коли не використовується. Це може бути пов’язано з тим, що деякі додатки постійно виводять телефон з режиму сну. Скасувавши ці дозволи, можна продовжити термін служби акумулятора. Перейдіть до “Параметри розробника” — “Перевірка фону” — список встановлених додатків — відключення за допомогою повзунків.
Параметр “Мобільні дані завжди активні” може садити батарею і уповільнювати Wi-Fi. У “Параметрах розробника” цю опцію слід вимкнути.
Системні та користувацькі додатки часто сканують мережі Wi-Fi навіть у фоновому режимі, що призводить до швидкого розряду акумулятора. Щоб керувати скануванням, ввімкніть “Регулювання сканування Wi-Fi” в “Параметрах розробника”.
Увімкнення режиму “Параметри розробника” також активує “Трасування системи”. Ця функція призначена для розробників і забезпечує збір технічної інформації. Тому обов’язково потрібно вимкнути її.
У “Параметрах розробника” знайдіть функцію “Налагодження по USB” та ввімкніть її. Це зручне налаштування дозволяє комп’ютеру “спілкуватися” зі смартфоном за допомогою ADB (Android Debug Bridge). Інструмент ADB допоможе повністю контролювати телефон, відновлювати резервні копії, переглядати або записувати екран, а також взаємодіяти з користувацьким інтерфейсом.
Якщо інсайдер має рацію, то Samsung ось-ось покаже Apple дещо про штучний інтелект. Проникливий інсайдер…
У мережі з'явилися інсайдерські зображення майбутньої новинки від Samsung - смартфона Galaxy S25. Що варто…
Нова шкідлива програма для Android під назвою FireScam поширюється через підроблений Telegram. Після активації FireScam…
Компанія Apple запустила продажі спеціальної версії навушників AirPods 4 на честь року Змії з унікальним…
Apple вже давно користується репутацією компанії, яка змушує світ технологій передбачати їхні майбутні проєкти, часто…
Google продовжує демонструвати свою прихильність до інновацій на основі штучного інтелекту, випускаючи серію Pixel 9.…