Кожен iPhone має унікальний серійний номер та IMEI, які можна перевірити на офіційному сайті Apple. Обидва номери вказані на коробці. Перевірити їх можна за посиланням https://checkcoverage.apple.com . Тут же ви зможете дізнатися, чи активовано девайс чи ні.
Купуючи iPhone з «рук», можна переглянути серійний номер та IMEI в меню «Параметри» > «Основні» > «Про цей пристрій».
При покупці смартфона в сумнівному магазині обов’язково розпакуйте його перед продавцем або кур’єром та зверніть увагу на такі деталі:
-
Логотип Apple має бути чітким та рівним, без дефектів;
-
Вивчіть зазори між корпусом та екраном, кнопки та порти. Оригінальні iPhone пропонують дуже високу якість складання;
-
На задній панелі не повинно бути написів, таких як модель, серійний номер та інша інформація;
-
Також буде непогано заздалегідь вивчити специфікації потрібної моделі на сайті Apple, щоб порівняти їх з девайсом, що купується;
-
У серії iPhone 15 має бути порт USB-C, а у решті — Lightning.
Оригінальний iPhone працюють на iOS. Проте ентузіасти вже навчилися створювати максимально схожі оболонки для Android. Обчислити справжню iOS можна за такими деталями:
-
Перевірте доступ до App Store. Підробки часто використовують Android та запускають Google Play Store;
-
Перейдіть до «Налаштування» та перевірте структуру меню та іконок; Знайдіть файловий менеджер і переконайтеся, що в ньому немає папок DCIM, Android, Data (можна перевірити пошуком усередині програми «Файли»).
Ще один важливий компонент – коробка. Найчастіше визначити підробку можна вже з упаковки девайса. Для цього уважно огляньте її, приділивши особливу увагу таким речам:
-
На коробці мають бути всі необхідні логотипи та написи. Штрих-коди та інформація на упаковці повинні збігатися з пристроєм;
-
Зверніть увагу на шрифти та написи – вони не повинні бути надто чорними, але при цьому всі написи мають бути ідеально рівними;
-
Оригінальні iPhone поставляються лише з кабелем. Ніяких чохлів, захисних стекол чи навушників у коробці не повинно бути.
Крім візуальних способів перевірки смартфона, існують також програми, які можуть допомогти цьому. Однак для цього доведеться підключати смартфон до комп’ютера. Перевірити справжність пристрою можна як у фірмовій утиліті iTunes (Windows), Finder (macOS), так і сторонніх – iMazing або iCareFone.
Якщо у вас є сумніви, зверніться до служби підтримки Apple. Ці методи допоможуть вам переконатися в справжності iPhone і уникнути покупки підробки.