За кілька місяців після офіційного релізу Android 14 компанія Google приступила до тестування наступної версії — Android 15. У лютому 2024 року компанія випустила першу версію Android 15 Developer Preview, а тепер Google випустила для пристрою Pixel першу бета-версію Android 15. Нова бета- версія Android 15 Beta 1 дає нам уявлення про те, що на нас чекає перед офіційним анонсом нової версії операційної системи, який відбудеться на заході Google I/O 2024.
Давайте розглянемо деякі нові функції Android 15, а також звернемо увагу на інструкцію з встановлення бета-версії та перерахуємо пристрої, що підтримуються.
Компанія Google деякий час тому припинила публічно використовувати внутрішні кодові імена для просування версій Android, залишивши їх тільки для внутрішнього використання. Наприклад, Android 14 був названий “Upside Down Cake” (Перевернутий торт), а тепер Android 15 отримав прізвисько “Vanilla ice cream” (Ванільне морозиво).
Проте офіційний логотип Android 15 зовсім не нагадує морозиво. Натомість він має трикутну форму, обведену зеленим контуром з найменуванням Android та числом “15”, розміщеним, як кажуть розробники – “на спинці талісмана Android”, поміщеного на тлі зоряного неба.
Якщо Android 14 вніс істотні зміни в порівнянні з Android 13, то на його тлі Android 15 виглядає скромнішим оновленням, принаймні на даному етапі. Google стверджує, що Android 15 спрямований на покращення чотирьох областей ОС: покращення якості мультимедіа, мінімізація витрати заряду батареї, максимальне підвищення плавності роботи програм та безпеки.
Давайте подивимося на функціонал, виявлений в Android 15:
Розширення можливостей використання камери у сторонніх програмах.
В Android 15 Google працює над покращенням керування камерою при її використанні в сторонніх програмах, пропонуючи доступніші API. Це спростить застосування камери у різних соціальних мережах.
В API камери були додані дві нові функції: покращення якості при використанні в умовах низького освітлення (тут також підвищується яскравість попереднього перегляду) та можливість керування інтенсивністю спалаху.
Часткова демонстрація екрану.
Android 15 допоможе користувачам записувати або ділитися лише певним вікном програми або частиною екрана, а не всім вмістом екрана. Ця функція вперше з’явилася на пристроях Google Pixel з Android 14, але тепер доступна і на інших пристроях з Android 15.
Режим веб-камери високої роздільної здатності.
З Android 14 компанія Google надала можливість використовувати смартфони Pixel як веб-камери, але якість відео була середня. Тепер, в Android 15, Google додає на екран новий перемикач Режим веб-камери високої якості, який значно покращує якість відео. Ця функція споживає більше енергії та призводить до проблем з нагріванням, але надає можливість перемикатися між найкращою чи стандартною якістю.
Час відновлення повідомлень.
Android 15 представляє нову зручну функцію під назвою “notification recovery time” (“час відновлення повідомлень”). Ця функція знижує гучність повідомлень, коли на смартфон приходить кілька повідомлень від однієї й тієї ж програми в один і той же час.
Повзунок яскравості забезпечить зворотний тактильний зв’язок.
Незначна, але заслуговує на увагу особливість: тепер під час регулювання яскравості користувач відчуватиме легку тактильну віддачу. Цей невеликий нюанс показує прагнення Google удосконалити як апаратне, так і програмне забезпечення для досконалішої взаємодії з Android.
Можливість використовувати будь-яку сторонню програму як платіжний додаток за умовчанням.
На Android 15 Google відкриває NFC для сторонніх програм. Це означає, що програми, крім Google Wallet, тепер можна встановити на Android 15 за умовчанням як платіжний додаток. Хоча поки не зрозуміло, які програми будуть сумісні з цим функціоналом.
Універсальний перемикач для керування тактильним зв’язком з клавіатурою.
В Android 15 представлено нове налаштування вібрації клавіатури, за допомогою якої користувач може вимкнути вібрацію для всіх клавіатур, встановлених на смартфоні. Якщо цей параметр вимкнено, клавіатури не будуть вібрувати під час натискання. Однак, якщо цей параметр увімкнено, користувачі, як і раніше, зможуть керувати налаштуваннями вібрації в кожній програмі клавіатури індивідуально.
Повна підтримка програм.
Однією з визначних особливостей Android 15, що дозволяє відповідати зовнішньому вигляду інших сучасних ОС, є безрамковий дисплей для програм. Завдяки цій функції програми за промовчанням будуть розширювати свій контент за рядками навігації та стану. Подібне чимось нагадує iOS.
Складені пристрої одержують нові функції безперервності.
Складні пристрої стають все популярнішими в Android-сегменті, і починаючи з Android 12L, Google налаштовує операційну систему для складних пристроїв з великим екраном. Тепер Android 15 з’явилася нова зручна функція безперервності. Ця функція дозволить активувати зовнішній дисплей складаних смартфонів під час їхнього закриття, переводячи на нього зображення з внутрішнього дисплея та назад під час відкриття пристрою.
Варто зазначити, що Google також тестує функцію, подібну до OnePlus Open, за допомогою якої користувачі зможуть продовжувати використовувати програми на головному екрані за допомогою жесту “свайп пальцем вгору для продовження” Однак ця функція поки недоступна в Android 15 Beta 1.
Архівування програм.
В Android 15 Google додає підтримку архівування програм. Замість повного видалення програми при його архівуванні зберігаються важливі дані, наприклад, обліковий запис входу і т.п. Це дозволить почати використовувати програму відразу ж після її відновлення.
Підтримка супутникового зв’язку.
В Android 15 Developer Preview 2 вперше додано підтримку супутникового підключення. Вона містить нові елементи інтерфейсу користувача, що вказують на супутникове з’єднання, і інформує програми про супутникове з’єднання, скорочуючи використання даних. Крім того, обмін повідомленнями SMS/MMS і RCS тепер працюватиме через супутникове з’єднання для надсилання та отримання повідомлень.
Поліпшення Android Dynamic Performance Framework.
Додаванням режиму енергоефективності Android 15 також покращено платформу Android Performance Durability Power Framework (ADPF). Цей режим дозволить ОС знизити енергоспоживання фонових додатків, що довго працюють.
Інші особливості.
Android 15 включає кілька інших прихованих змін. Наприклад, новий API Health Connect додає підтримку більшої кількості показників активності користувача, наприклад, середня частота кроків, трансжири тощо.
Android 15 також підтримує функцію fs-verity у ядрі Linux. Це означає, що файли можуть бути захищені спеціальними криптографічними підписами, що запобігають будь-якому пошкодженню файлів. Крім того, в Android 15 також додано підтримку останньої версії Privacy Sandbox.
На даний момент Android 15 доступний тільки для пристроїв Google Pixel із чіпсетами Tensor. Встановити першу попередню версію Android Developer Preview можна лише на наступні пристрої:
На відміну від Developer Preview встановити бета-версію Android 15 на пристрій Pixel досить просто. Спершу потрібно зайти на google.com/android/beta. На цій сторінці увійти до свого облікового запису Google (використовуючи той же обліковий запис, що й на пристрої Google Pixel).
Потім натисніть “Взяти участь” під пристроєм, який хочете зареєструвати в бета-програмі Android 15. Після цього перейдіть до налаштувань Google Pixel і перевірити наявність оновлень. Бета-версія Android 15 має бути доступною для встановлення. Оновлення зазвичай з’являється відразу, але в деяких випадках це може тривати кілька годин.
В даний час Google випустила першу бета-версію Android 15. Найближчими місяцями компанія випустить ще пару бета-версій, а восени випустить стабільну версію. Згідно з графіком, наданим Google, остаточний випуск, швидше за все, запланований на серпень/вересень, але він може бути перенесений на жовтень, що, можливо, збігається з осіннім заходом, присвяченим Pixel 9.
Напередодні швидкої масштабної презентації Samsung у мережі почало з'являтися все більше інформації про майбутні суперфлагмани.…
Іноді творці контенту на YouTube вдаються до сумнівних методів привернення уваги, коли кричущий заголовок або…
Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…
Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…
Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…
Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…