Нові подробиці про автономний штучний інтелект в iOS 18 на iPhone

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

У червні на конференції розробників WWDC компанія Apple представить свою стратегію розвитку штучного інтелекту в рамках iOS 18 та інших нових версій операційної системи. Зараз просочуються нові й нові подробиці про те, що планується зробити.

Автономний штучний інтелект у iOS 18

В останньому випуску розсилки PowerOn з’явилася новина від Марка Гурмана. Він вважає, що нові функції ІІ в iPhone повністю підтримуватимуться автономною моделлю, розробленою Apple для великих мовних моделей (LLM) на самому пристрої (через 9to5mac ). Ця чутка вже з’являлася деякий час тому.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Наразі Гурман надав додаткову інформацію. За чутками, Apple рекламуватиме переваги такого “офлайнового” підходу з погляду захисту даних та швидкості.

9to5Mac вже знайшов відповідні посилання на код iOS 17.4, де йдеться про мовну модель на пристрої під назвою “Ajax”. Apple також працює над серверними версіями Ajax.

Недоліком LLM на пристроях є те, що вони не можуть бути такими ж потужними, як моделі, що працюють на величезних серверних фермах, за якими стоять десятки мільярдів параметрів і даних, що постійно оновлюються. Тим не менш, автономний варіант цілком може запропонувати кращі результати, що стосуються конкретно користувача, ніж ІІ на сервері, що живиться від мільйонів користувачів.

Крім того, моделі на пристроях зазвичай відповідають набагато швидше, ніж при надсиланні запиту через хмарний сервіс, а також мають ту перевагу, що можуть працювати в автономному режимі в місцях з обмеженим або відсутнім підключенням.

Нові моделі iPhone, обрізані під Ajax

Розробники Apple, ймовірно, повністю скористалися перевагами підходу, заснованого на використанні пристроїв, і оптимізували під Ajax як iOS 18, так і майбутні моделі iPhone. Хоча LLM на пристроях можуть не мати таку вбудовану базу знань, як, наприклад, ChatGPT, вони можуть бути налаштовані так, щоб бути дуже потужними для багатьох завдань.

Можна припустити, що LLM на пристрої може генерувати складні автоматичні відповіді на повідомлення або покращувати інтерпретацію багатьох поширених запитів Siri. Крім того, це чудово поєднується із суворим дотриманням конфіденційності Apple.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.