20 найкращих смартфонів з найвищим/мінімальним рівнем радіації (SAR)

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Мобільні телефони стали невід’ємною частиною сучасного життя, забезпечуючи зв’язок та доступ до інформації у нас під рукою. Однак побоювання щодо потенційного впливу випромінювання, що випромінюється цими пристроями, на здоров’я зберігаються. У статті розглядається концепція питомої швидкості поглинання (SAR), найважливішого показника розуміння і регулювання поглинання випромінювання мобільного телефону організмом людини.

РОЗКРИВАЄМО ТАЄМНИЦЮ ІНДЕКСУ SAR

Випромінювання, що випускається мобільними телефонами, потрапляє в неіонізуючий діапазон електромагнітного спектру. На відміну від іонізуючого випромінювання (рентгенівські промені, гамма-промені), яке може пошкодити ДНК, неіонізуюче випромінювання має недостатню енергію для прямого розриву молекулярних зв’язків. Однак це випромінювання може поглинатися тканинами, що призводить до потенційного нагрівального ефекту.

Індекс SAR визначає швидкість, з якою ця радіочастотна енергія поглинається тканинами людини. Воно виражається у ватах на кілограм (Вт/кг) та відображає середню кількість енергії, що виділяється на одиницю маси тканини у певному обсязі. Регулюючі органи в усьому світі, включаючи Європейський Союз (EU), встановлюють максимально допустимі значення SAR для забезпечення безпеки мобільних телефонів.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

ВИМІР І РЕГУЛЮВАННЯ SAR

Значення SAR, що повідомляється виробником мобільних телефонів, є найвищим виміряним значенням, отриманим у стандартних умовах тестування. Ці тести зазвичай включають розміщення телефону в безпосередній близькості від фантома – матеріалу, що імітує тканину – і передачу на максимальній потужності. Декілька вимірювань проводяться в різних місцях навколо телефону, і як заявлений SAR використовується найбільше значення. Такий підхід забезпечує консервативну оцінку потенційного впливу реальних умовах.

ЄС, наприклад, встановив окремі максимально допустимі значення SAR для всього тіла (0,08 Вт/кг) та для частини тіла (голова: 2 Вт/кг). Ці обмеження встановлені значно нижче за рівні, при яких спостерігалися будь-які значні теплові ефекти. Крім того, при вимірюванні SAR враховується усереднена за 6-хвилинний інтервал маса тканини 10 грамів, що додатково відображає реалістичний сценарій безперервного опромінення.

20 МОБІЛЬНИХ ТЕЛЕФОНІВ, ЩО ВИПРОМІНЮЮТЬ НАЙБІЛЬШУ КІЛЬКІСТЬ SAR- ВИПРОМІНЮВАННЯ

20 СТІЛЬНИХ ТЕЛЕФОНІВ З НАЙМЕНШИМ РІВНЕМ РАДІАЦІЇ SAR

Реальні рекомендації щодо SAR

Важливо розуміти, що цей індекс SAR відображає найгірший сценарій. При повсякденному використанні кілька факторів сприяють зниженню фактичного рівня опромінення порівняно з значеннями, що тестуються:

 • Рівень сигналу мережі: Сильний мережний сигнал призводить до зниження потужності передачі даних від телефону, що призводить до зниження SAR. І навпаки, в умовах слабкого сигналу потрібна вища вихідна потужність телефону для підтримки з’єднання, що потенційно призводить до більш високого SAR.
 • Відстань: Інтенсивність радіочастотного випромінювання підпорядковується закону оборотних квадратів. Подвоєння відстані між телефоном та корпусом знижує SAR у чотири рази. Цей принцип підкреслює перевагу використання гарнітури або гучного зв’язку, що дозволяє тримати телефон подалі від голови під час дзвінків.
 • Схеми використання: Більшість користувачів не притискають телефони до голови надовго. Крім того, телефонні дзвінки зазвичай включають уривчасту розмову та прослуховування, що ще більше знижує середній рівень опромінення порівняно з безперервною передачею, імітованою під час тестування.

SAR І БЕЗПЕКА МОБІЛЬНИХ ТЕЛЕФОНІВ: ОГЛЯД ФАКТИЧНИХ ДАНИХ

Були проведені великі дослідження вивчення потенційного впливу випромінювання мобільних телефонів для здоров’я. Хоча деякі дослідження передбачають можливий зв’язок із певними станами здоров’я, докази залишаються непереконливими. Відомі міжнародні організації, такі як Всесвітня організація охорони здоров’я, класифікували радіочастотні поля від мобільних телефонів як “можливо канцерогенні для людини” на основі обмежених фактичних даних. Примітно, що ця класифікація свідчить про потенційний ризик, але з підтверджує причинно-наслідковий зв’язок.

ВІДПОВІДАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ І НОРМАТИВНІ ГАРАНТІЇ

З огляду на поточні дослідження, розумно дотримуватися обережного підходу. Ось кілька порад щодо мінімізації потенційного впливу.

 • Використовуйте гучний зв’язок або гарнітуру: це збільшує відстань між телефоном та головою, значно знижуючи рівень радіації.
 • Текстові повідомлення замість дзвінків: при надсиланні текстових повідомлень відпадає необхідність тримати телефон біля голови.
 • Обмеження тривалих дзвінків: Коротша тривалість дзвінків знижує загальний вплив.

Важливо підкреслити, що виробники мобільних телефонів дотримуються суворих правил техніки безпеки. Зазначене значення SAR підтверджує, що пристрій відповідає стандартам безпеки.

Зрештою, орієнтуватися виключно на індекс SAR при виборі мобільного телефону може бути не найефективнішим підходом. Більш важливо переконатися, що вибраний пристрій відповідає нормативним вимогам, і прийняти відповідальні методи використання, щоб мінімізувати потенційне опромінення.

ВЕРДИКТ

Індекс SAR відіграє вирішальну роль у забезпеченні безпеки мобільних телефонів. Розуміючи цей показник та фактори, що впливають на вплив у реальних умовах, користувачі можуть робити усвідомлений вибір щодо використання мобільних телефонів. Дослідження, що продовжуються, ще більше покращать наше розуміння потенційного впливу радіочастотного випромінювання на здоров’я. Однак дотримання відповідальної практики використання та використання нормативних запобіжних заходів забезпечують надійну основу для безпечного використання мобільних телефонів.

ПОРАДИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ З МІНІМІЗАЦІЇ ВПЛИВУ ВИПРОМІНЮВАННЯ МОБІЛЬНОГО ТЕЛЕФОНУ

Хоча індекс SAR містить цінну інформацію, ось кілька практичних порад та хитрощів, які ви можете застосувати, щоб ще більше мінімізувати вплив випромінювання мобільного телефону:

РІВЕНЬ МЕРЕЖІ І СИГНАЛУ:

 • Віддавайте пріоритет областям з високою пропускною здатністю мережі: По можливості здійснюйте дзвінки та користуйтеся послугами передачі даних у районах із високим рівнем сигналу. Це знижує потужність, необхідну телефону для передачі даних, знижуючи SAR.
 • Режим польоту в районах із низьким рівнем сигналу: Якщо ви перебуваєте в зоні зі слабким сигналом (наприклад, сільська місцевість, ліфти), подумайте про переведення телефону в режим польоту. Це повністю відключає передачу даних стільникового зв’язку, усуваючи радіаційне опромінення. Не забудьте повторно увімкнути передачу даних через стільниковий зв’язок або Wi-Fi, коли ви повернетеся в зону сильного сигналу.

ВІДСТАНЬ – ТВІЙ ДРУГ:

 • Гучний зв’язок або гарнітура: Під час дзвінків використовуйте гучний зв’язок або дротову гарнітуру. Це збільшує відстань між телефоном та вашою головою, значно знижуючи рівень радіації. У той час як гарнітури Bluetooth забезпечують деяку перевагу на відстані, дротові гарнітури усувають додаткове випромінювання від Bluetooth.
 • Стратегічне носіння: Коли телефон не використовується, не тримайте його безпосередньо на тілі. Натомість вибирайте сумку, портмоне або рюкзак. Це зводить до мінімуму постійний тісний контакт із вашим тілом.

ЗВИЧКИ ВИКОРИСТАННЯ:

 • Здійснюйте короткі дзвінки: чим довше триває дзвінок, тим більше загальний вплив. Подумайте про надсилання текстових повідомлень або використання програм для обміну повідомленнями для швидкого спілкування, зарезервувавши дзвінки для ситуацій, які потребують тривалої розмови.
 • Поради щодо роботи у нічний час: Якщо ви турбуєтеся про можливе порушення сну, тримайте телефон вночі подалі від ліжка. Повністю вимкніть його або перейдіть в режим польоту, щоб виключити випромінювання під час сну.

ДОДАТКОВІ ЗМІНИ:

 • Дослідження моделей телефонів: Хоча фокусуватися виключно на SAR, можливо, не найкращий підхід, деякі ресурси дозволяють порівняти значення SAR для різних моделей телефонів. Ця інформація може бути важливим фактором при виборі нового телефону, але віддавайте перевагу моделям, які відповідають нормативним стандартам.
 • Аксесуари сторонніх виробників: Обережно вивчайте ринок радіаційно-захисних чохлів для телефонів. Однак будьте обережні з необґрунтованими заявами і віддавайте перевагу авторитетним брендам з даними тестування, що піддаються перевірці. Пам’ятайте, що відповідальні навички використання залишаються найефективнішим підходом.

Запам’ятати:

Ці поради та рекомендації покликані забезпечити додаткові рівні обережності. Регулюючі органи встановили стандарти безпеки, телефони, що відповідають цим стандартам, зазвичай вважаються безпечними для повсякденного використання. Реалізуючи ці стратегії та дотримуючись збалансованого підходу, ви зможете користуватися перевагами технологій мобільних телефонів, зводячи до мінімуму потенційні проблеми.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.