Оновлення операційної системи Android ділять власників смартфонів на два непримиренних табори. Одні з нетерпінням чекають виходу апдейта, щоб оцінити його фішки, тоді як інші сахаються щоразу, коли бачать на екрані повідомлення з пропозицією встановити свіжу версію ОС. Але хто з них має рацію? Ми зможемо це з’ясувати, якщо відповімо на питання, що буде, якщо не оновлювати Андроїд на телефоні .
Коли на смартфон виходить оновлення , користувач отримує повідомлення з пропозицією встановити апдейт. Звичайно, сповіщення можна змахнути свайпом, але через пару днів воно з’явиться знову, нагадавши власнику пристрою про необхідність завантаження нової версії ОС. Крім того, в налаштуваннях Андроїд постійно відображатиметься значок, що свідчить про наявність апдейта.
На жаль, повністю видалити повідомлення про оновлення не можна. Воно продовжить давати себе знати рівно до тих пір, поки ви не завантажите апдейт. Вимкнути оновлення Андроїд теж не вийде, а тому відмова від встановлення свіжої версії ОС як мінімум принесе такі незручності.
Чергова версія системи – це додавання нових функцій , навіть якщо в інструкції до нього не вказано жодних змін. Про їх важливість та корисність можна сперечатися до нескінченності. Адже затяті прихильники апдейтів звеличуватимуть таку дрібницю, як спалах на повідомлення, а їхні противники не оцінять навіть просунуте налаштування екрана блокування в Android 14. Але це ніяк не впливає на головне: відмова від оновлення обмежує доступ до сучасних функцій системи.
Крім того, не забувайте, що функції Android також застосовуються розробниками мобільних додатків. Тому в разі відмови від установки апдейта можуть виявитися недоступними можливості прикладних програм, які відіграють вам важливішу роль, ніж системний інтерфейс.
Разом з виходом апдейта системи на смартфон надходить патч безпеки , який є відповіддю на виявлені погрози. Таким чином, постійна відмова від оновлень Android може поставити під загрозу збереження персональних даних.
З іншого боку, рано чи пізно патчі безпеки все одно перестануть приходити і це зовсім не означає, що смартфон обов’язково зламають. Можна спокійно жити і зі старою версією Android , якщо уважно перевіряти джерела файлів, що завантажуються, і не встановлювати на свій пристрій сумнівні програми.
Також не забувайте, що будь-яке оновлення є відповіддю на виявлені помилки попередньої версії системи. Тому не думайте, ніби виникають глюки і підгальмовуючи зникнуть самі по собі, просто якщо ви не завантажуватимете свіжу версію Андроїд . Навпаки, саме вона може стати тим інструментом, який оптимізує смартфон.
Однак і ця медаль має зворотний бік. По-перше, якщо вам цілком комфортно користуватися старою версією Android, то після оновлення ви не помітите позитивних змін в області оптимізації. По-друге, нерідко самі апдейти стають причиною виникнення різних проблем. Інша справа, що на хвилі негативних відгуків розробники намагаються їх оперативно усувати, а тому якщо вам і доведеться помучитися, то трохи і зовсім недовго.
Якщо співвіднести всі плюси та мінуси апдейтів, то все-таки краще оновлювати Андроїд, ніж не робити цього зовсім, ігноруючи кожне повідомлення. Нехай зміни можуть здатися незначними, а оптимізація кінцевого продукту спочатку не завжди ідеальна, оновлення зроблять смартфон більш досконалим.
У той же час не забувайте, що нові функції та візуальні ефекти системи провокують збільшення споживання ресурсів пристрою. Однак відчути різницю вдасться лише через кілька поколінь Android, а на той момент ви, можливо, вже купите інший смартфон. Тому не бійтеся оновлювати систему, але водночас не думайте, ніби відмова від апдейта призведе до фатальних наслідків.
Telegram оновив свої міні-додатки, додавши низку важливих функцій. Тепер вони підтримують повноекранний режим, іконки на…
Компанія Apple готується випустити нові пошукові трекери AirTag, оскільки актуальна модель за 3,5 роки свого…
У цьому світі можна нескінченно дивитися на три речі... І всі вони пов'язані з Apple.…
Користувачі Gmail незабаром отримають можливість створювати тимчасові адреси електронної пошти, що значно спростить захист їхньої…
Колись, десь між 2009 і 2011 роками, ходили чутки, що Apple ось-ось випустить свій телевізор.…
Смартфони Samsung Galaxy завжди викликали у мене захоплення своїми шикарними дисплеями та якісними камерами. Але…