Представлено Android 15: фокус на швидкості та усуненні відставання від Apple

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

З’явилася перша попередня версія Android 15 для розробників. Це відбувається у вирішальний момент, коли компанія прагне зміцнити свої позиції в боротьбі з відомою програмно-апаратною інтеграцією Apple і скоротити розрив у частці ринку смартфонів.

Не впадаючи в око, основні поліпшення спрямовані на підвищення продуктивності та часу автономної роботи. Твіки в Dynamic Performance Framework Android покращують управління енергоємними завданнями, спрямоване на підвищення плавності роботи GPU і CPU. Крім того, додатки, що виконують тривалі фонові завдання, отримують оптимізацію енергоефективності.

Конфіденційність залишається однією з ключових проблем. В Android 15 посилено захист від проникнення шкідливих програм у файли додатків. У неї також інтегрована остання ітерація Privacy Sandbox – ініціативи Google, спрямованої на забезпечення балансу між цільовою рекламою та конфіденційністю користувачів.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Завдяки розширеній функції запису екрана користувачі нарешті можуть записувати тільки певний вміст додатків, а не весь екран. Любителі камер оцінять поліпшені попередні перегляди зображень в умовах низької освітленості для сторонніх застосунків, а також доступ розробників до елементів управління спалахом для більш тонких налаштувань.

Незважаючи на успіхи Android, iPhone продовжує домінувати на американському ринку. Проте, проблиск надії з’явився після того, як наприкінці цього року Apple впровадить систему обміну повідомленнями RCS, що спростить крос-платформне спілкування і, можливо, зробить перехід на Android менш болючим.

Зміцнення відносин із Samsung, великим гравцем на ринку Android, – ще один стратегічний крок. Тісніша співпраця може призвести до поліпшення програмно-апаратної інтеграції в екосистемі Android, що в кінцевому підсумку зробить Google сильнішим конкурентом Apple.

Android 15 свідчить про прагнення Google підвищити продуктивність, вирішити проблеми конфіденційності та поліпшити користувацький досвід. У поєднанні з обіцянкою поліпшити крос-платформний обмін повідомленнями та потенційною синергією апаратного і програмного забезпечення з Samsung це крок до скорочення розриву з Apple.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.