5 найцікавіших смартфонів січня 2024 року

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 5 хв.

Моя голова і палець, що відповідає за введення цифр на клавіатурі, тільки-но звикли до того, що надворі вже 2024 рік, як один із його місяців уже добігає кінця. За цей час на ринку з’явилося щонайменше три десятки нових смартфонів, 25 з яких виявилися не такими цікавими. Решта удостоїлися місця в цій статті, тож пропоную вам з ними ознайомитися.

Реклама

Samsung Galaxy S24 Ultra – перший рік думаю безкоштовно

Головною подією кожного січня є презентація Samsung Unpacked, на якій корейська компанія представляє нові смартфони S-серії. І оскільки базові S24 особливих відмінностей від S23 не мають, сьогодні ми з вами обговоримо тільки старшу модель з приставкою Ultra. Щодо апаратної частини, то вона отримала одну значну зміну – замість телевіка з 10-кратним зумом поставили його аналог з удвічі меншим наближенням, але з уп’ятеро більшою роздільною здатністю (50 МП). Передбачається, що подальше збільшення буде досягатися шляхом обрізки кадру, проте всі недоліки цього способу були вже доведені прямим порівнянням S24 Ultra з його попередником. Втім, будемо сподіватися, що це всього лише “сирий” софт і надалі новий модуль буде знімати тільки краще. Нас же Samsung ніколи не підводила?

Головною ж особливістю всієї трійці став штучний інтелект Galaxy AI, який здатний творити різні дива: міняти небо на фотографіях, уповільнювати ролики шляхом підстановки мальованих кадрів, розпізнавати мову співрозмовника і перекладати її на іншу мову… Виглядає це здорово, щоправда, за все задоволення доведеться платити, хоча й не відразу – до 2025 року Galaxy AI буде безкоштовним. А ще деякі з фішок, на кшталт того ж мовного перекладача, не передбачають наявності російської мови, тож у більшості з нас він, напевно, буде припадати пилом на одній полиці разом з Bixby.

8849 Tank Mini 1 – вмістити максимум у мінімум

На початку своєї історії Unihertz був відомий як стартап, що випускає на краудфандингові гроші різні мініатюрні смартфони. Протягом останніх двох років фірма виросла, перетворившись на типового виробника третього ешелону з властивим для них конвеєром захищених моделей і плутаниною щодо модельного ряду. Для деяких телефонів було навіть створено окремий бренд 8849, чия назва має символізувати вершини, досягнуті компанією – це ж нинішня висота Евересту.

Водночас Unihertz намагається не забувати про свої витоки і досі випускає відносно невеликі моделі. Останньою з таких став 8849 Tank Mini 1 – захищений смартфон з 4.3-дюймовим екраном і батареєю на 5800 мАг. А ще у нього є лазерний далекомір, сигнальні вогні, окремий ліхтар, камери на 100 МП і 32 МП з різних боків та міцний герметичний корпус – Іксзібіт явно буде незадоволений, адже його нарешті змогли переплюнути в частині оснащення техніки всяким барахлом.

Апаратна начинка новинки теж не підкачала: Helio G99, 12/256 ГБ пам’яті, 33-ватна зарядка. Шкода, корпус вийшов занадто товстим і важким (23.3 мм, 240 грам), тож компакта з “Міні-танка” явно не вийшло. Втім, чи можна скаржитися на такі речі, коли смартфон коштує всього 240 доларів? Питання риторичне. А як вважаєте ви?

Samsung Galaxy XCover7 – інший підхід

Інше прочитання поняття “захищений смартфон” показала нам у січні компанія Samsung. Їхній Galaxy XCover 7 не має ні далекоміра, ні особливо крутих ліхтариків, ні інших дрібничок – у цьому плані він вельми аскетичний. Камери мають роздільну здатність 50 і 5 МП, батарея на 4050 мАг не вирізняється особливою ємністю, дисплей на 6.6″ не має підвищеної герцовки. Навіть пам’яті за нинішніми мірками відсипали небагато – 6/128 ГБ.

Зате у нас є підтримка 5G (хоча і процесор Dimensity 6100+ – це по суті Helio G99 з прикрученим 5G-модемом), усілякі програмні фішки для перешкоджання витоку даних і знімний акумулятор, якого так не вистачає абсолютно всім китайським “броньовичкам”. Шкода, що за своє дітище Samsung просить чимало – 349 фунтів стерлінгів у Великій Британії та аналогічні суми в інших країнах. А, можливо, воно того варте?

UMIDIGI A15T – старий кінь борозни не зіпсує

Давненько в піднебесних степах і горах не з’являлося смартфонів на базі чипа Mediatek Helio G95. Свого часу цю платформу було замінено на досконалішу Helio G99, яка при своєму “тонкому” техпроцесі 6 нм і меншій схильності до перегріву не має головної переваги G95 – 4-ядерної графіки Mali-G76, яка добре показує себе у важких іграх. І хоча з моменту виходу цього прискорювача минуло більше чотирьох років, але він все ще виглядає краще, ніж 2-ядерний Mali-G57 на вищезгаданому G99.

І ось, такий апарат був вирощений серед численних підвалів цокольних поверхів Китаю. Зветься він Umidigi A15T, і на чипсеті його приємні особливості не закінчуються. У нас є 8/128 ГБ пам’яті, батарея на 5000 мАг з 18-ватною зарядкою, потрійна камера на 64+8+5 МП та підтримка NFC. Екран тільки підкачав: у 6.7-дюймової IPS-матриці немає ні підвищеної частоти розгортки, ні навіть роздільної здатності FullHD+. Постараємося знайти в цьому хороше – буде краще ігри тягнути. Щоправда, з анонсу новинки минуло вже три тижні, а ціна нам так і не відома. Як би так не вийшло, що Umidigi смартфон показала, але так і не запустила в продаж – у третього ешелону так буває.

Poco X6 Pro 5G – склади флагманське з бюджетним

Мені здається, що якщо я не згадаю хоча б одну новинку від Xiaomi, то деякі читачі в коментарях мене з’їдять, тож ось вам смартфон Poco X6 Pro 5G. Красивий, дешевий, з хорошими камерами – це не про нього, але зате у нас є інша перевага – процесор Mediatek Dimensity 8300. Свіжі ядра Cortex-A715, 6-ядерна графіка Mali-G615, техпроцес 4 нм – усе це укупі з усякими оптимізаціями дає змогу чипу набирати 1 мільйон і 400 тисяч балів AnTuTu. На хвилиночку, це більше, ніж у Snapdragon 8+ Gen 1.

Чи є ще що-небудь, за що може зачепитися око покупця? Дисплей на 6.67″ з роздільною здатністю 1.5К і підвищеною частотою ШІМ непоганий: око зачепиться, але не пошкодиться. Камера 64+8+2 МП середня, але для Poco згодиться: тут Xiaomi завжди економила. Швидка зарядка на 67 Ватт – це справжнє благо. Відсутність 3.5-мм і слота для карти пам’яті – справжня печаль. Нова прошивка HyperOS від MIUI відрізняється слабо, тож приймати її за особливість не будемо. Поєднавши флагманський процесор і екран з іншими близькобюджетними характеристиками, отримуємо відмінний смартфон середнього класу за свої 280-330 доларів.

 

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ