Відбувся офіційний реліз лінійки Samsung Galaxy S24. Нововведень, як і минулого року, небагато, а в деякому плані ми побачили крок назад. У той час як Samsung продовжує “грати в Apple” і показувати одні й ті ж смартфони раз на раз, китайці все більше випереджають корейські пристрої. Чому не варто купувати нові Samsung Galaxy S24 – читайте в даному матеріалі.
Декілька років тому з Samsung сталася неприємна патентна історія. Її підсумком стало те, що на деяких ринках компанії заборонили продавати пристрої зі своїми процесорами Exynos. Начебто інцидент сумний для компанії, але не все так просто. Корейцям довелося ставити процесори конкурента в деяких країнах, щоб уникнути судових суперечок. Чіпсети Qualcomm вже тоді помітно випереджали напрацювання Samsung.
Справжні фанати ганялися саме за такими версіями, уникаючи моделей Exynos. В останні роки “каміння” від Samsung відверто відстали і корейці все частіше ставили Snapdragon у свої смартфони. Так було у флагманській лінійці Galaxy S23. Але в новинці корейці вирішили повернутись до минулого досвіду і знову впровадити Exynos.
Навіщо? Для чого? Ну, точно не для користувачів. Процесори Exynos майже у всіх сценаріях програють Snapdragon. Особливо ці чіпсети славляться нагріванням та троттлінгом. Є, звичайно, невелика надія, що Samsung кардинально покращили новий Exynos 2400 , але ймовірність такого невелика. На папері зв’язка свого процесора і свого софта повинна грати на руку компанії. Так, наприклад, відбувається у Apple. Зростає оптимізація, покращується робота системи, зростає автономність тощо. Але зі смартфонами Samsung такого нема.
Є й хороша новина – Snapdragon 8 Gen 3 у розігнаній версії буде на Galaxy S24 Ultra. Але на стандартних S24 все-таки буде Exynos. Що залишається користувачам – шукати моделі для країн США та Канади, наприклад. Там усі три смартфони будуть зі Snapdragon. Але при покупці американського пристрою потрібно бути особливо уважним, адже можна нарватися на операторський чи лізинговий апарат.
Камера – ключовий параметр, за яким гонка в смартфонах іде по-справжньому і всерйоз. Алгоритми, хитрі лінзи, великі сенсори — це робить рекламу сучасному флагману. Але тільки не новий Galaxy. Про звичайні моделі взагалі немає сенсу розмірковувати, вони рівно такі ж, як торік, і все також гірше за будь-якого конкурента. Ultra трохи оновилася і пропонує набір кращих камер.
Що маємо: основа на 200 МП, телефото з 5-кратним зумом на 50 МП, з 3-кратним на 10 МП та ширик на 12 МП. Крім перископа, нововведення мінімальні. Та й сама телефото камера отримала швидше за даунгрейд щодо минулого покоління: оптичний зум скоротився вдвічі з 10х до 5х. Решта все одно те, що було минулого року. Так, мінімальні зміни можна буде знайти за допомогою лупи, але це все дрібниці.
Щодо конкурентів Galaxy S24 Ultra також не виглядає царем гори. Кореєць у кращому разі буде не гіршим. Взяти, наприклад, Oppo Find X7 Ultra. Має чотири камери по 50 МП. Можливо, комусь раз у житті й стануть у нагоді самсунгівські 200, але в повсякденному житті дуже навряд чи. На мій погляд, краще стабільні та передбачувані 50 МП, ніж більш «фотошопні» 200.
Крім того, у Oppo більш «світлий» і деталізований ширик, краще за фронталку, а також вищий показник оптичного зуму. Навскидку можна згадати ще пару-трійку смартфонів, які випереджатимуть новинку з Кореї, і за цим показником нові Galaxy навряд чи стануть новим лідером ринку.
Продовжуючи тему мінорного оновлення, можна відзначити Galaxy S24. Базовий кореєць, мабуть, був закинутий компанією в довгу скриньку і так звідти не вибирався аж до релізу. Нововведень просто ніяких. І навіть старі мінуси Samsung вирішила не виправляти. Наприклад, 128 ГБ у базовій версії та ще й повільного формату UFS 3.1. І це у смартфоні за 40 тисяч. Об’єктивно цього сховища буде мало будь-якому користувачеві, особливо тому, хто рідко змінює смартфони і не користується хмарними сховищами. Адже за кілька років цього не вистачить взагалі ні для чого.
Інший мінус Galaxy S24 – зарядка. Тут корейці вирішили точнісінько скопіювати Apple і просто забили (забули?) про цей показник у базовому флагманському смартфоні. 25 Вт з дроту у 2024 році — вкрай повільно. Це дає зарядку до 50% за 30 хвилин. Китайці за менші гроші заряджаються у 2-4 рази швидше. Бездротова зарядка також без змін – колишні 15 Вт. У поєднанні з процесором Exynos виходить гірший флагман року. І кому потрібний базовий Galaxy S24?
Майже головною фішкою презентації Galaxy S24 стали функції штучного інтелекту (AI). Схожий наголос на ШІ робила Google на презентації смартфонів Pixel. Всі поохали, а насправді весь цей AI марний майже повністю. Що у Samsung на цьому фронті? Корейці анонсували все те, що давно є на ринку, і цілком непогано працює.
Наприклад, у нових Galaxy можна обвести об’єкт на фото та відео та система визначить, що це. Google Lens це вміє вже років 5, до речі. Також ШІ новинок вміє перекладати онлайн-розмову з однієї мови на іншу. Також показали приклад «інтелектуальної» обробки фото та заповнення порожнин при розширенні. Загалом для індустрії нічого нового, комусь, може, і стане в нагоді. Але є ще одна принадність цього всього.
Всі ІІ фішки корейці робили у співпраці з Google і скоро … Більшість нових функцій з’явиться на всі інших смартфонах на Android. Просто бінго. Чи не ключове нововведення – не ексклюзив нових Galaxy.
І ще один нюанс — усі ці ШІ-фішки безкоштовні лише до кінця 2025 року. Якось так.
Іншим мінусом всіх смартфонів нової лінійки Galaxy є комплект постачання. У ньому немає нічого, крім зарядного кабелю. Ні блоку живлення, ні чохла спочатку, ні плівки на екрані. Нічого. Все це є у Xiaomi, Oppo, Vivo, OnePlus, Huawei та інших. Але Samsung все ще дбає про екологію, тому продає всі аксесуари окремо.
Короткий пункт, який переслідує Samsung вже багато років і досі залишається донині – ціна. Очевидно, що корейці цього року представили дуже мляві смартфони. А ціни які, ух. Samsung Galaxy S24 у версії 8/128 ГБ оцінили в 37 999 грн.
З Ультрою ще веселіше. Samsung Galaxy S24 Ultra в базі коштує близько 57 999 грн, а на 1 ТБ – 71 999 грн. При цьому варто пам’ятати, що на вторинному ринку ці “офіційні” ціни ні в що не ставлять і перепродувати смартфони Samsung не так вже й вигідно.
Samsung не Apple, щоб клепати одне й те саме щороку. Корейці мають те, чого немає у діячів з Купертіно — конкуренція. На Android настільки багато класних, цікавих смартфонів, що викочувати одні й самі смартфони, по суті, третій рік — це небачена розкіш. Чи це позначиться на продажах компанії, покаже лише час.
Жодної зловтіхи з цього приводу не відчуваю, адже для нас, для споживачів, важливі нові функції, бажано за такі гроші, щоб вони були кращими на ринку. Але цього року із цим, мабуть, не до корейців.
З 1 січня 2025 року смартфони під управлінням Android KitKat і більш ранніх версій платформи…
У 2024 році зі спеціалізованої виробничої лінії випустили перші зразки важких авіаційних бомб B61, які…
Apple готується здивувати фанатів у 2025 році з виходом iPhone 17 Pro, який отримає кілька…
Оперативна пам'ять смартфона – це, можна сказати, місток між внутрішнім сховищем і процесором, вона допомагає…
Нещодавно видання Bloomberg поділилося інформацією про те, що Apple розробляє власний чіп Wi-Fi і Bluetooth,…
Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про те, що Apple працює над…