Смартфони

7 проблем, з якими ви зіткнетеся, купивши дешевий смартфон

Share
Час читання: 3 хв.

Дивлячись на вартість сучасних смартфонів, часом хапаєшся за голову. Вартість багатьох моделей вже вища за 20 тисяч гривень, а ціна деяких новинок і зовсім долають рубіж у 50 тисяч. На щастя, досі залишаються дешеві смартфони , що дозволяють добре заощадити, не обмежуючи себе ні в яких функціях. Ось тільки покупка такого пристрою може перетворити ваше життя на справжній кошмар.

Чому гальмує Андроїд

Очевидна і водночас головна проблема дешевого телефону – швидкість роботи. Зрозуміло, що ігри або монтаж відео цікавлять обмежену кількість людей, а переважна більшість власників мобільних пристроїв використовує їх виключно для спілкування та пошуку інформації в Інтернеті. Однак слабкий процесор, повільний накопичувач і скромний обсяг оперативної пам’яті змушують відчувати дискомфорт навіть за виконання простих завдань.

Дешевий Андроїд, чия вартість роздробі без урахування знижок не перевищує 5 тисяч гривень, виконує кожну дію болісно довго. Хочеш запустити програму — чекай. Потрібно зробити фото – наберися терпіння, поки він обробить знімок. І це ще півбіди. Слабке залізо призводить до постійних вильотів із програм, з чим не можна змиритися за всього бажання.

Телефон починає сильно грітися

Також слабке залізо провокує нагрівання корпусу телефону. Для виконання кожного завдання пристрою потрібно використовувати максимальні ресурси, що неминуче призводить до підвищеного тепловиділення. А розжарена плитка з екраном не тільки завдає дискомфорту, а й є прямою загрозою. Спалахне — прощай рука.

Підвищене тепловиділення може спричинити, що телефон швидко розряджається . З болісним очікуванням включаєш ролик на YouTube, а на середині відео розумієш, що смартфон настав час підключати до розетки.

Погано ловить інтернет на телефоні

Усі проблеми дешевих телефонів виникають через тотальну економію. У тому числі на модулях зв’язку. Вирішивши обдурити систему, взявши апарат за 5-10 тисяч, ви ризикуєте зіткнутися з постійними урвищами зв’язку та слабким прийомом Wi-Fi.

А ще швидкість мобільного інтернету може бути настільки низькою, що смартфон не впорається з організацією відеодзвінка з адекватною якістю зображення. Адже, крім кількості палиць 4G, важливу роль відіграє категорія LTE, а вона у дешевого пристрою зі зрозумілих причин найнижча.

Тьмяний екран смартфона

Скромна роздільна здатність, відсутність підвищеної герцовки та технологій на кшталт Dolby Vision можна пережити. А ось низька яскравість екрана стане для вас дуже серйозною проблемою. Дешеві Андроїди отримують огидні матриці, які відрізняються тьмяним підсвічуванням.

Якщо яскравість флагманів досягає 2000 ніт, то апарат за 5 тисяч гривень запропонує вам тьмяний екран, виконаний за технологією IPS, з показником 400 ніт. Це серйозна вада дешевого телефону , і в сонячний день він буде змушувати вас шукати тінь там, де її може не виявитися.

Мало пам’яті на телефоні

Здебільшого дешеві смартфони на Андроїд на кшталт Redmi 9A, який став найпопулярнішим у 2023 році, одержують 32 ГБ пам’яті. Це дуже мало навіть для тих, хто не скачує ресурсомісткі ігри та майже не користується камерою.

Розмір APK з кожним роком зростає, і, здавалося б, найпростіші програми сьогодні важать 100-200 МБ, а в міру накопичення кеша розростаються до декількох гігабайтів. Щоб не мучити себе постійним чищенням пам’яті, потрібно хоча б брати телефон на 64 ГБ а краще – на 128 ГБ і більше. Але для цього і заплатити доведеться вже на 5 тисяч гривень.

Чому не приходять оновлення на Андроїд

Мабуть, найменш фатальною проблемою дешевого Андроїда є відсутність оновлень операційної системи. Вони просто не надходять, адже виробник зосереджує ресурси програмної підтримки на дорожчих моделях.

Мало того, що ви не отримуватимете нових функцій, так ще сам пристрій виявиться під загрозою, адже патчі безпеки на дешеві смартфони приходять рідко і недовго. Нарешті, в якийсь момент стара версія Android стане причиною неможливості встановлення та оновлення додатків.

Середній термін служби смартфона

Нерозумно було б думати, що до виробництва дешевих смартфонів ставляться так само, як до випуску флагманів. З метою збереження низької ціни бренди економлять на комплектуючих (у тому числі на захисному склі), проводять менше етапів перевірки та відбраковування. Як результат – надійність нижча.

Також не забувайте про відсутність оновлень Андроїд та слабкого заліза, а це підвищує шанси на отримання тотального збою в роботі програмного забезпечення. Прийде або перепрошувати смартфон вручну, або звертатися в сервісний центр, підтверджуючи тим самим прислів’я, що скупий платить двічі.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Android
  • Останні записи

    Основні пріоритети YouTube: глава сервісу поділився своїми планами

    Генеральний директор YouTube Ніл Моха заявив про зміну стратегічного курсу компанії, націлившись на використання штучного…

    13.01.2025

    Найбільш ремонтопридатні смартфони 2024 року за версією JerryRigEverything

    Техноблогер Зак Нельсон з YouTube-каналу JerryRigEverything підбив власні підсумки минулого 2024 року. Він згадав усі…

    12.01.2025

    Характеристики чипсета Qualcomm Snapdragon 8s Elite з’явилися в мережі

    Qualcomm готує до випуску новий чипсет середнього рівня під назвою Snapdragon 8s Elite (SM8735). Цей…

    12.01.2025

    Apple відкладе запуск розумної колонки з дисплеєм

    Марк Гурман з Bloomberg поділився, що новий розумний домашній центр Apple, який деякі називають "командним…

    12.01.2025

    Живі фото Galaxy S25, S25+ і S25 Ultra з’явилися в мережі

    Інсайдер Еван Бласс, який часто публікує точні витоки про Samsung, розповів, що в наявності у…

    12.01.2025

    Новий iPad 11 отримає чип A17 Pro і 8 ГБ оперативної пам’яті

    У 2024 році Apple не випустила оновлення базової моделі iPad 11-го покоління. За даними порталу…

    12.01.2025