Експерти назвали 5 найцікавіших смартфонів 2023 року

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 4 хв.

Підбиваючи підсумки 2023 року, варто відзначити те, що, незважаючи на всі складнощі, ринок смартфонів все ж активно розвивався, і за ці 12 місяців вийшло чимало гідних пристроїв. Але я вибрав лише 5 моделей, які, на мій погляд, виявилися найцікавішими і такими, що запам’ятовуються.

Реклама

Redmi Note 13 Pro+ – найкращий з доступних

Відразу почну з найбільш доступного смартфона. Він володіє найбільшим набором можливостей за свою ціну. Саме через це Redmi Note 13 Pro+ і заслуговує на увагу.

По-перше, апарат виділяється своїм зовнішнім виглядом. У нього цікава спинка з екошкіри в ліловому забарвленні (в інших версіях – зі скла) і продумана ергономіка. Ним дійсно зручно користуватися.

По-друге, девайс отримав гідне оснащення, включно зі свіжим чипом MediaTek Dimensity 7200 Ultra, до 16/512 ГБ швидкої пам’яті, 120-Гц 1,5К OLED-екран, 200-Мп основну камеру з оптостабом, стереодинаміки, приємний лінійний вібромотор і акумулятор ємністю 5000 мАг зі 120-Вт зарядкою.

А ще важливо відзначити заявлений захист від води і пилу за стандартом IP68, що в сегменті 15-20 тисяч гривень зустрічається вкрай рідко.

Смартфон не без мінусів, але за рахунок деяких фішок він виділяється на тлі конкурентів. Щоправда, не раджу брати версію для Китаю. Уже 4 січня 2024 року компанія покаже глобальну серію смартфонів Redmi Note 13, зокрема Redmi Note 13 Pro+ 5G з підтримкою 7-го і 20-го бендів LTE.

Apple iPhone 15 Pro Max – ультимативний флагман з важливими нововведеннями

А тепер перейду до флагманів. Причому, відразу до одного з найдорожчих. Так, iPhone 15 Pro Max не можна назвати доступним, але і його оснащення включає майже все, що тільки можна собі уявити.

Девайс у цьому поколінні, крім програмних нововведень (а їх чимало), отримав легший корпус з рамкою з титану 5-го класу, просунутий чип Apple A17 Pro, кнопку “Action Button” замість перемикача режимів, телефото-камеру з тетрапризмою та оптичним 5Х зумом (причому, вона з’явилася лише в моделі Pro Max), а також довгоочікуваний порт USB-C.

В іншому смартфон не сильно змінився (тільки базова версія тепер з 256 ГБ пам’яті), але вищеназваних фішок і можливості запуску деяких повноцінних ігор з “дорослих” платформ (наприклад, Resident Evil Village) вистачило, щоб iPhone 15 Pro Max запам’ятався і потрапив у цю добірку.

Google Pixel 8 Pro – гідний флагман з тривалою підтримкою

Далі, якщо мова зайшла про топові пристрої, не можна обійти стороною й еталонний (на думку фанатів) Android-смартфон. У мене до девайсів Google є багато питань. Зокрема й до їхньої надійності. Але ця стаття про найцікавіші смартфони 2023-го року. І Pixel 8 Pro точно один із них.

Компанія продовжує допилювати вже впізнаваний дизайн. І в цьому поколінні вийшло дуже добре. Смартфон і зовні, і тактильно вкрай приємний. Рамка з алюмінію плавно перетікає в блок основних камер, а тильна панель прикрита добротним матовим склом.

Крім того, у Pixel 8 Pro чудовий LTPO OLED екран з яскравістю до 2400 ніт у піку, якісний стереозвук, тактильна вібровіддача і одна з найкращих систем камер на ринку (50 Мп з OIS + телефото модуль на 48 Мп з OIS і 5X зумом + ультраширик на 48 Мп). А ще смартфони нової серії будуть 7 років отримувати як патчі безпеки, так і нові версії ОС Android.

Також смартфон навчився знімати якісне відео навіть у нічний час. Ті, хто намагалися отримати нормальний відео-контент на смартфони Google минулих поколінь в умовах недостатньої освітленості, розуміють весь біль. Тепер же все дійсно набагато краще.

OPPO Find N3 – найкращий серед складних

Ринок складних пристроїв за рік також наповнився кількома цікавими моделями. Але особисто я б назвав OPPO Find N3 найкращим смартфоном у цьому форм-факторі на кінець 2023 року. Апарат цікавий не тільки через вдалий дизайн і хорошу ергономіку.

У Find N3 використовується новий краплеподібний шарнір 3-го покоління. Він дуже компактний і надійний (заявляється запас в 1 млн складань). Крім того, оновлений механізм дозволив максимально зменшити ту саму складку на основному екрані. При активному дисплеї її не видно.

Але і це не все. Девайс не просто так отримав величезний круглий блок на тильній панелі. Виробник постарався вмістити в складному смартфоні повноцінну флагманську систему камер, яка включає основний датчик на 48 Мп (сенсор Sony LYTIA-T808, OIS), ультраширик на 48 Мп (з автофокусом) і телефото модуль на 64 Мп з оптичним 3X зумом і OIS.

Що стосується продуктивності, всередині: чип Snapdragon 8 Gen 2, 16 ГБ ОЗП типу LPDDR5x і 512 ГБ UFS 4.0 пам’яті. Важливо й те, що компанія приділяє увагу оптимізації ПЗ. Навіть з’явилася функція, що дає змогу запускати 3 додатки на одному екрані і плавно перемикатися між ними.

ASUS Zenfone 10 – рідкісний міні-флагман

Але не всім підходять великі смартфони. Іноді потрібен компактний девайс, який за можливостями не поступався б звичайним великим флагманам. А це рідкість. Дійсно невеликих топових пристроїв з кожним роком все менше. Благо компанія ASUS все ще не здається.

ASUS Zenfone 10 з’явився влітку і відразу привернув увагу любителів компактів. Міні-флагман оснащений AMOLED дисплеєм діагоналлю 5,9″, але технічно готовий конкурувати і з більшими пристроями.

Усередині – чип Snapdragon 8 Gen 2 і до 16/512 ГБ пам’яті. Ще в наявності: стереодинаміки, дві непогані камери (50 Мп + 13 Мп), 3,5 мм роз’єм, акумулятор ємністю 4300 мАг і модуль NFC. Є підтримка дротової/бездротової зарядки (30 Вт/15 Вт), Bluetooth 5.3, Wi-Fi 7 і 5G мереж.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ