Що буде, якщо заряджати iPhone потужнішим зарядним блоком

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

В останні кілька днів багато інтернет-ЗМІ облетіли новину про те, що iPhone дійсно може спалахнути, якщо використовувати для його зарядки неоригінальні комплектуючі. Якийсь користувач Reddit з ніком NoisilyMarvellous переконався в цьому на власному досвіді, коли його iPhone 15 Pro Max оплавився в місці підключення кабелю до роз’єму USB-C.

Реклама

За словами NoisilyMarvellous, він використовував кабель та блок живлення , які купив на Amazon. Автор не назвав ні бренд, ні характеристики аксесуарів, але уточнив, що заряджав ними свій iPhone протягом кількох місяців і не мав жодних проблем. Тим не менш, востаннє кабель спалахнув, буквально приваривши конектор до смартфону через високу температуру.

Багато хто відразу кинувся накидати свої версії події, але в результаті зійшлися на думці, що справа в несертифікованому адаптері живлення з занадто високою потужністю, яку iPhone просто не витяг. Сказати, що це твердження має мало спільного з реальністю, отже, не сказати взагалі нічого, тому що вбудований контролер Айфона здатний сам визначити, з якою потужністю йому заряджатися, і не може прийняти більше ват, ніж закладено виробником. Тож відповідь на запитання у підзаголовку – нічого, з вашим смартфоном не буде нічого.

Чи може iPhone спалахнути на зарядці

На щастя, як уточнив NoisilyMarvellous, зі смартфоном нічого страшного не сталося. Незважаючи на спалах, воно було саме зовнішнім, тоді як сам апарат, очевидно, врятував внутрішній контролер. iPhone припинив подачу високої напруги, тим самим убезпечивши акумулятор від можливих негативних впливів внаслідок перепадів струму. Це вкотре підтверджує аксіому про те, що сучасні смартфони самі чудово знають свої межі та що заряджати їх можна адаптерами живлення будь-якої потужності. Адже головне тут інше.

Незважаючи на те, що Apple рекомендує використовувати для зарядки iPhone тільки фірмові адаптери живлення або сторонні рішення з позначкою MFi , глобально це не зовсім так. Багато виробників не бачать сенсу морочитися із сертифікацією, за яку ще й потрібно платити гроші. Вони самі роблять якісні аксесуари, які абсолютно нешкідливі для використання в парі з Айфоном.

Якщо блок живлення хороший , то він має кілька захисних механізмів, які захищають і його, і смартфон, що заряджається ним, від негативних впливів електрики:

  • Захист від підвищеної напруги
  • Захист від перевантаження
  • Захист від перегріву
  • Захист від короткого замикання

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нас, виділивши цей текст і торкнувшись вибраного тексту.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Митник Михайло
Митник Михайлоhttp://itechua.com/
Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: