Новий Android-вірус обходить захист відбитком пальця

Час читання: < 1 хв.

Експерти з кібербезпеки з компанії ThreatFabric повідомили про виявлення більш небезпечної версії вже відомого Android-вірусу Chameleon. Цього разу зловмисники навчилися обходити біометричний захист на смартфонах і планшетах.

Реклама

Повідомляється, що вірус поширюється під виглядом популярних додатків. Наприклад, дуже часто він ховається як інсталяційний файл браузера Google Chrome. І якщо раніше зловмисники робили наголос на користувачів із Польщі та Австралії, то тепер вони активізувалися в Італії та Великій Британії. Втім, стати жертвою може будь-який Android-користувач, який з необережності встановив шкідливу програму.

Спочатку вірус було виявлено на початку 2023 року, і він здебільшого був націлений на банківські та криптовалютні додатки. Відтоді автори продовжували його модифікувати, а в новій версії додали можливість відключати біометричний захист на пристрої жертви. Після встановлення шкідливого застосунку користувачеві відкривається HTML-сторінка, на якій обманом пропонується ввімкнути налаштування спеціальних можливостей. Це дає змогу зловмисникам обходити систему захисту, включно з розблокуванням за відбитком пальця. Після цього, коли жертва використовує ПІН-код для входу, зловмисники просто крадуть його. Таким чином вони можуть роздобути й інші паролі.

Зараз читають  Програми в Android запрацюють зовсім по-новому

“Ці поліпшення підвищують складність і адаптованість нової версії Chameleon, роблячи його потужнішою загрозою у світі мобільних банківських троянів, що постійно розвивається”, – зазначають експерти.

Докладніше про новий вірус можна почитати за посиланням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.