Xiaomi 14 і Xiaomi 14 Pro — перші флагмани, випущені на базі нового процесора Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Це дозволяє віднести ці пристрої до кращих телефонів на базі Android, за умови, що в найближчі тижні вони надійдуть у міжнародний продаж. Однак з новим чіпсетом під капотом відбулися деякі зміни, які можуть призвести до поломки старих додатків. Але, схоже, у Xiaomi є кілька досить хитрих ідей, які допоможуть у вирішенні цієї проблеми. Завдяки цьому нові телефони будуть працювати зі старими програмами без будь-яких проблем.
Snapdragon 8 Gen 3 – це перший 64-розрядний чіпсет від Qualcomm. У ньому немає процесорних ядер, які підтримують старі 32-розрядні ARM-програми. В результаті старі програми, які не були оновлені для роботи на 64-розрядних ядрах, не працюватимуть на багатьох нових телефонах, для яких їхні виробники виберуть цей процесор.
Проте не все таке страшне, і, здається, рішення вже є. Як пояснює розробник realMlgmXyysd у своєму Telegram-каналі, компанія Xiaomi використовує цікавий трюк, щоб змусити свої нові телефони продовжувати працювати зі старими програмами. Xiaomi інтегрує 32-бітний у 64-бітовий двійковий транслятор під назвою «Tango», який покращує сумісність старих додатків.
Йдеться не тільки про якісь умовні програми, а про цілком конкретні, які користуються або користувалися великою популярністю. Як демонструє Мішаал Рахман, новий засіб підвищення сумісності дозволяє 32-бітовим додаткам , таким як Flappy Bird, продовжувати працювати на нових телефонах Xiaomi 14-ї серії, незважаючи на те, що процесор офіційно їх не підтримує.
Поява чогось подібного була логічним кроком, адже кількість потенційних покупців нового смартфона може сильно скоротитися, якщо люди не зможуть встановлювати свої улюблені програми.
Вирішенням проблеми могло б стати оновлення додатків , але далеко не всі розробники готові витрачати сили та кошти на це. Деякі програми взагалі є старими і не мають широкого поширення. Але сам факт того, що ви зможете встановити не всі програми, купивши новий смартфон, звучить якось неприємно. Адже це, насправді, зменшення функціональності.
Раніше Мішаал уже передбачав, що виробники телефонів, швидше за все, будуть використовувати такі додаткові засоби сумісності. Компанія Google вже давно перестала приймати до Google Play додатки, які мають лише 32-бітовий режим. Усі 32-бітові програми повинні мати 64-бітну версію для того, щоб модератори пропустили їх і зробили доступними для завантаження. Ця вимога діє вже кілька років, тому більшість користувачів не відчують її впливу. Але деяким програмам все одно доведеться залишитися за бортом.
Встановлення додатків на смартфон – це те, що дозволяє значно покращити його функціональність, зручність використання та доступ до різноманітних сервісів. Тому так важливо, щоб доступ до них зберігався незалежно від того, коли їх було випущено.
Xiaomi випустила довгоочікувані смартфони Xiaomi 14 і 14 Pro, зробивши найкращі флагмани без косяків.
Саме програми дозволяють смартфону робити набагато більше, ніж просто здійснювати дзвінки та відправляти повідомлення. Вони можуть запропонувати додаткові можливості для камери, покращити навігаційні функції, надати нові способи комунікації та багато іншого. Особливо приємно іноді буває пограти у старі ігри , які подобалися вам раніше, але тепер розробники перестали їх оновлювати.
Якщо Xiaomi повною мірою реалізує свій інструмент запуску старих додатків на новому процесорі, вона не тільки покращить його, але й подасть приклад іншим виробникам, яким доведеться робити те ж саме. Адже програвати у конкурентній боротьбі мало хто захоче.
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…
Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…
Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…