Ви знаєте, коли Apple випустила iPhone 15, вони перевершили себе. Адже вони всіх переконали, що це саме той смартфон, на який усі чекали. Але насправді є серйозні недоліки, які були так добре приховані, що коли ви їх виявите, вже буде пізно повернути його в магазин. Бо якби ви прочитали статтю до кінця, то дізналися б, що iPhone 15 не варто брати і що краще обрати замість нього.
Уперше за довгий час я можу сказати, що новий iPhone зовні відрізняється від старого.
По-перше, Apple трохи округлила краї рамки, так що вона вже не врізається в долоні. Не віриться, що їм знадобилося стільки часу, щоб це зробити. Вони, напевно, тримали цю інновацію до останнього. Корпус, можливо, висів у Тіма Кука на стіні в рамочці під склом із написом “У разі падіння продажів розбити”.
По-друге, компанія Apple остаточно попрощалася з чубчиком і тепер у базовому iPhone 15 з’явився острівний виріз. Тепер є шанс заощадити і при цьому зійти за мажора без випендрювання. Ще й можна прикривати камери на спинці, тому що їх всього дві і вони розташовані по діагоналі.
По-третє, iPhone 15 випускається з матовою задньою кришкою, завдяки чому він має більш солідний вигляд. Матеріал добре показує себе при тривалому використанні – наприклад ваша кришка не подряпається без щік навіть через тиждень. Хоча я не бачив, щоб хтось уже користувався новим айфоном без чохла.
Так, це не так важливо, але те, що важливо – базовий iPhone 15 міцніший за прошку і пережив тест на згинання. iPhone 15 Pro провалив цей тест. Ситуація з iPhone 15 Pro суперечлива. Скло все ж не настільки крихке. Джеррі з каналу jry R Everything легко зламав його.
Дизайн iPhone 15 не новий, це скоріше робота над помилками. У якомусь сенсі можна навіть похвалити iPhone 15, але це, ймовірно, останні добрі слова про нього. Cupertino ступили на старі граблі та знайшли ще багато нових.
Ось, наприклад, що стосується дисплея. Є дві новини: одна хороша, а друга погана. Перша – дисплей справді покращився. Компанія Apple використала технологію supera xdr, яка приховує OLED дисплей з яскравістю 2000 ніт. Картинка стала яскравою і соковитою.
Навіть за яскравого сонця все одно буде видно добре. Але місцевий керамічний щит залишився марним. Багато користувачів пошкодили екран у перший тиждень використання.
Як я вже говорив раніше, базові Айфони отримали динамічний острів, але це не додає нічого нового в нашу корисність.
Особисто я нормально живу без цього. Складно уявити iPhone 15 без Always on Display і підтримки швидкої частоти оновлення. Але це не сюрприз, оскільки вже говорили про це до офіційного анонсу. Це ще один прокол Apple, який можна буде виділити в окрему рубрику приколів. Це показує, наскільки компанія відірвана від сучасних реалій і живе у своїй бульбашці, ігноруючи інші смартфони.
Їм нормально робити з базових функцій преміальні фішки і представляти звичайні речі як революцію. Зараз це вже стандарт, не тільки для дорогих флагманів, але навіть для бюджетних моделей.
Якщо вибрати смартфони з екранами 120 Гц і впорядкувати їх за ціною, найдешевша модель обійдеться в $170. Незрозуміло, чому в айФоні стоїть якісніший дисплей з більшою яскравістю, але у бюджетної моделі є швидка частота оновлення, а у дорогого флагмана – ні, це вже смішно.
Давайте заради експерименту розглянемо смартфони, які можуть конкурувати з iPhone 15. За ті ж гроші можна взяти Galaxy s23 Ultra з найкращим дисплеєм на ринку і потужним залізом. А Pixel 8 буде ще дешевшим і програє тільки в роздільній здатності дисплея, хоча різницю в пікселях видно тільки на моменті порівняння характеристик в електронному каталозі. У житті ви цього не помітите.
Компанія Apple навіть гнеться своєю лінією, включно з такими дрібницями, як usb-c. Нарешті вони замінили порт Lightning на usb-c і показали фанатам, що вони втратили всі ці роки. Але не все так добре, тому що базовий iPhone 15 має usb-c 2.0, в той час як iPhone 15 Pro вже має usb-c 3.2. Різниця тут не тільки в назві, а й у швидкості передачі даних. Версія 2.0 передає дані зі швидкістю 480 Мбіт/сек, а usb-c 3.2 може передавати дані зі швидкістю до 10 Гбіт/сек.
Отже, iPhone 15 передає дані повільніше, ніж iPhone 15 Pro, і різниця схожа на різницю між SSD-диском і дискетою. Я розумію, що Apple просто хоче розділити базові моделі від прошок, але всьому є межа. Одна справа – коли виробник розділяє моделі за допомогою різних камер або процесорів для досягнення значної економії вартості однієї з моделей. Але економія на usb-c – це просто жадібність і порожнеча. І найкумедніше, що старий iPhone також працює за стандартом USB 2.0 і має ту саму швидкість передавання даних 480 Мбіт/сек. Так що Apple може замінити фізичний порт в iPhone 15, але це не дає особливих переваг.
Так, тепер у вас є доступ до більшої кількості аксесуарів, але вони працюють некоректно. Наприклад, був випадок, коли iPhone 15 не забирав енергію від powerbank, а навпаки віддавав її. Хоча це шокує, тепер ніхто не може сказати, що Apple бере і нічого не віддає натомість. У будь-якому разі мало кого цікавить, який usb-c використовується.
За новою традицією, iPhone 15 отримав процесор від торішнього iPhone 14 Pro. Це фінт вухами від Apple для поділу моделей. Я не буду лаяти їх за це. Процесори все-таки вміють робити багато чого. Незважаючи на те, що а16 Bionic уже рік, це гарне рішення для 2023 року.
Порівнюючи з Galaxy s23, флагман від Cupertino порве корейця в синтетичних тестах. Бальна різниця просто величезна. Продуктивності iPhone 15 вистачить будь-якому користувачеві для всіх завдань.
Однак, у повсякденній роботі він не такий спритний як Galaxy s23. Флагман від Samsung швидше запускає додатки. А завдяки 120 Гц дисплею, відчувається плавність.
Звісно, є ще один плюс в останніх айфонів. Камери в ньому круто покращилися: основний модуль має роздільну здатність 48 мегапікселів, розширюючи можливості для зйомки.
Ось приклад: iPhone 15 за замовчуванням робить фото в 24 мегапікселі. Це допомагає отримувати яскраві та чіткі знімки навіть при поганому освітленні. Якість фото краща, ніж у iPhone 14. Новий iPhone також має цифровий зум у 12 мегапікселів із дворазовим наближенням без втрати якості. Тепер можна додавати розмиття заднього фону та змінювати глибину різкості після створення фото.
Однак, базова версія iPhone 15 не підтримує запис відео у форматі ProRes і фотографування у форматі ProRAW. Ціна на iPhone 15 не низька і починається від тисячі доларів. За ці гроші можна знайти інші смартфони, що пропонують більше функцій за менші гроші, такі як Samsung Galaxy S23 Ultra, Pixel 8 або Xiaomi 13. Не забувайте про швидкий дисплей, який є у багатьох інших моделей смартфонів як бонус.