Фішки Xiaomi, яких немає в смартфонах інших виробників

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 4 хв.

Смартфони Xiaomi завжди виділялися на тлі конкурентів незвичайними функціями, багато з яких реалізуються на програмному рівні. Шанувальники бренду завжди з нетерпінням чекають випуску нової версії операційної системи MIUI. Разом з підвищенням продуктивності та оптимізацією ресурсів мобільних пристроїв з’являються нові функції та налаштування. Багато з них стають ексклюзивними тільки для гаджетів Xiaomi. Саме такі фішки будуть розглянуті в сьогоднішній статті.

Темна тема інтерфейсу

Темний режим або Dark Mode – це давно вже не нова функція китайських смартфонів. Особливо вона незамінна для смартфонів з OLED-дисплеями, оскільки допомагає помітно збільшити час автономності. Залежно від інтенсивності використання пристрою приріст може становити 20-40%.

Реклама

Темний інтерфейс є і на інших смартфонах, але в Xiaomi він унікальний. При його ввімкненні змінюється не тільки оформлення операційної системи. Чорна тема поширюється на всі встановлені на телефон додатки, навіть якщо це не передбачено їхніми виробниками. А якщо така функція реалізована всередині програми окремо, користувачеві не потрібно вручну перемикати тему інтерфейсу в кожній програмі окремо.

Центр управління

Ця функція не ексклюзив Xiaomi, оскільки щось подібне є в Apple-пристроях на iOS. Але інші виробники поки таке не пропонують. У телефонах Xiaomi цю функцію можна вмикати і вимикати за бажанням. При її активації стандартна шторка ділиться навпіл на дві частини: в лівій виводяться повідомлення з додатків, а права перетворюється на центр управління, в якому є всі основні налаштування.

Користувачам не доводиться щоразу переходити в меню з усіма параметрами і що-небудь у ньому шукати. Якщо центр управління здається власнику смартфона незручним, можна переключитися на стандартну шторку зі звичними елементами управління і відображенням повідомлень. Функція доступна і в дорогих пристроях на кшталт Xiaomi 13T або Poco F5 Pro, і в бюджетних моделях Redmi 12C або Redmi Note 12.

Запис дзвінків

Найпростіша функція, для якої не потрібно встановлювати додатковий софт або отримувати доступ до Root-прав. Для запису розмови можна під час дзвінка натискати на відповідну кнопку на екрані, а можна цей процес автоматизувати.

Для цього потрібно перейти в налаштування пристрою, потім – до системних додатків і вибрати “Телефон”. Тут необхідно вибрати пункт “Запис викликів” і активувати перемикач “Записувати виклики автоматично”. Можна зберігати всі розмови поспіль або вибрати окремі номери.

Бічна панель

Цікава функція, про яку знають навіть не всі власники Xiaomi. Вона з’явилася разом з операційною системою MIUI 13. Вона дає змогу завжди тримати під рукою додатки, які використовуються частіше за інших.

Для активації панелі необхідно відкрити налаштування телефону. Тут потрібно перейти в розділ “Особливі можливості”. У списку є пункт “Бічна панель”, по якому потрібно клікнути і тапнути по перемикачу “Завжди показувати”. На неї можна додати до 10 додатків. Для активації панелі потрібно провести пальцем по дисплею зліва чи справа.

Другий простір

Тільки Xiaomi пропонує цю цікаву і незвичайну функцію. У телефоні можна створити другий простір зі своїми додатками, файлами мультимедіа, налаштуваннями та іншими особливостями. Так можна зробити додатковий профіль з якимись секретними даними.

Телефон з активованим першим простором можна давати дитині або колезі по роботі, а другий міститиме особисті дані. Доступ до нього можна отримати тільки при введенні пароля або за допомогою відбитка пальця. Щоб створити другий простір, потрібно знайти відповідний пункт у меню налаштувань.

Клонування додатків

Зручна функція для людей, які користуються двома акаунтами в одному застосунку. Наприклад, у такий спосіб можна розділити додаток Facebook. В одному буде особиста сторінка, а в другому корпоративна. Або так можна клонувати WhatsApp і будь-які інші додатки на смартфоні.

Для кожного клона доступні всі налаштування, і вони будуть застосовуватися тільки для нього. Щоб запустити створену копію, потрібно просто тапнути по іконці програми. На екрані з’явиться пропозиція вибрати між основною програмою та її клоном. Функція ніяк не впливає на споживання ресурсів, тому її можна використовувати навіть в ультрабюджетних гаджетах типу Poco C40.

Поділ екрана

Корисна функція, що дає змогу використовувати смартфон у режимі багатозадачності. Щось подібне є в Samsung і в деяких інших виробників, але вперше опцію реалізували саме фахівці Xiaomi.

Щоб увімкнути поділ екрана, необхідно відкрити список усіх запущених застосунків, утримати палець на одному з них і тапнути по іконці із зображенням двох екранів. Дисплей розділиться навпіл. В одній частині буде обраний додаток, а в другій можна відкрити будь-який інший.

Завдяки функції поділу екрана користувач може одночасно працювати з різними додатками, наприклад, дивитися відео на YouTube і листуватися в Telegram. Або можна увімкнути фільм і на тлі гортати стрічку Instagram. Розмірів сучасних смартфонів і продуктивності їхньої апаратної начинки більш ніж достатньо для одночасної роботи двох додатків.

Анімація відбитка

Незвичайна функція, якої немає в інших смартфонах. Xiaomi дає змогу змінювати анімацію екрана під час розблокування телефону відбитком пальця. Для цього потрібно перейти до налаштувань і вибрати в ньому розділ “Блокування і захист”. Тут є пункт “Управління відбитками”, в якому нас цікавить анімація. Можна підібрати будь-яку вподобану або відключити її зовсім.

Усі перераховані функції не роблять смартфони Xiaomi безкомпромісно найкращими на ринку, а просто підвищують зручність використання. Шанувальники бренду особливо відзначають такі опції, як створення другого простору і клонування додатків. Такого поки що не запропонував жоден інший виробник смартфонів.

 

 

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ