Для оптимального використання батареї смартфона, слід дотримуватися всього одного простого правила.
Як часто ви закриваєте невикористовувані додатки? У багатьох користувачів смартфона в голові існує установка, що потрібно повністю вивантажувати додаток із пам’яті пристрою, якщо не користуєшся ним хоча б кілька хвилин. А інакше він витрачатиме батарею, працюючи у фоновому режимі.
Компанія Apple пояснила, що це не так: з оперативної пам’яті телефону не потрібно вивантажувати додатки, тому що ніякої економії заряду не відбудеться. Ба більше, висока ймовірність, що за кілька хвилин додаток знадобиться вам знову, а на його запуск смартфон витратить ресурси, що призведе до більш стрімкого витрачання заряду акумулятора.
На форумі Apple, представник компанії пояснив, що пам’ять смартфона працює зовсім не так, як у людини. Якщо ми триматимемо в голові одразу кілька справ, то, напевно, швидко втомимося і розтратимо всю енергію даремно, проте iPhone практично не витрачає ресурсів на обслуговування додатків, які перебувають у фоновому режимі.
Ба більше, операційна система iOS оптимізована таким чином, що самостійно вивантажить застосунок із пам’яті, якщо ресурсів для його обслуговування не вистачатиме. Користувачеві не варто замислюватися над цим самостійно, а список відкритих застосунків потрібен лише для того, щоб ефективно перемикатися між кількома програмами. Але для чого тоді потрібна функція примусового закриття? Представник компанії заявив: “Примусово закрити додаток слід тільки в тому разі, якщо він не відповідає”.
Тому не варто вивантажувати з пам’яті додатки по кілька разів на годину. Користі від цього ніякої, а потенційних незручностей дуже багато. Не думайте про оптимізацію пам’яті пристрою: інженери Apple подбали про це за вас.
Про що вони точно не подбали, так це про якісну роботу смартфонів iPhone 15 Pro і Pro Max. Новинки вийшли вкрай невдалими: вони перегріваються, екрани пристроїв вигорають, а титанова рамка не робить смартфон міцнішим. Можливо, тому смартфони так різко впали в ціні.