Одна з найбільш корисних функцій Android, яка була впроваджена в останні роки, але при цьому залишається маловідомою, це функція швидкого перемикання додатків, подібна до комбінації клавіш Alt-Tab на комп’ютері. Вона була вперше представлена в Android 7 у 2016 році.
Хоча можна пробачити, якщо ви забули про цю функцію Android або навіть не знали про неї, тому що, чесно кажучи, немає жодних явних індикаторів її наявності. За всі ці роки вона також змінилася, що ще більше ускладнює її виявлення.
Ось як це працює: якщо ви використовуєте жестову навігацію на пристрої Android – без екранних кнопок і з тонкою смужкою внизу екрана – проведіть пальцем праворуч у нижній частині екрана. Це поверне вас до останнього використаного застосунку швидше, ніж ви зможете сказати “Google, покажи останній застосунок” (що, чесно кажучи, не так швидко). Потім можете проводити пальцем праворуч, щоб повернутися на попередній екран, або проводити ліворуч, щоб перейти в інший застосунок.
Також можна використовувати грубий жест, переміщаючи палець вгору, коли проводите вліво або вправо в нижній частині екрана, щоб переглянути список додатків перед перемиканням.
Що далі ви рухаєте палець угору, то більше застосунків ви побачите у списку, все в порядку, в якому ви використовували їх.
Якщо ви все ще використовуєте стару трикнопкову навігацію Android, не хвилюйтеся: і там є можливість швидкого перемикання. Просто двічі натисніть кнопку Огляд (квадратна іконка поруч із кнопками Назад і Додому), щоб швидко переміщатися між останніми використаними додатками.
Говорячи про ярлики додатків, в Android є дуже ефективна система, відома як App Shortcuts – скорочені посилання на конкретні функції всередині додатків на вашому телефоні. Однак ця функція повністю прихована, і тому її часто пропускають.
Однак вони можуть бути дуже корисними. Ярлики застосунків дають змогу вам отримати доступ до конкретних дій або функцій застосунку без необхідності відкривати його та переходити кількома кроками.
Щоб побачити параметри ярлика застосунку, затисніть палець на значку застосунку на головному екрані або в панелі застосунків. Варіанти відрізнятимуться залежно від програми, але там обов’язково знайдете деякі фантастичні можливості.
Однією з найкорисніших функцій, уперше представлених в Android 10 від Google, є Live Caption – функція доступності для людей із проблемами зі слухом. Хоча це очевидно корисно для таких користувачів, Live Caption також може бути корисним у повсякденному житті для всіх інших.
Live Caption дає змогу вам переглядати вміст відео або аудіо, навіть коли звук вимкнено. Ви можете активувати Live Caption шляхом натискання на маленьке віконце, яке з’являється під регулятором гучності під час програвання медіафайлу на вашому пристрої.
Коли ви активуєте Live Caption, кожне вимовлене слово відображається на екрані у вигляді субтитрів, даючи змогу вам читати вміст без звуку. Ви також можете збільшити розмір субтитрів, двічі торкнувшись поля субтитрів, або перемістити його на потрібне вам місце на екрані, натиснувши й утримуючи палець на полі субтитрів.
Щоб активувати Live Caption, перейдіть у налаштування вашого пристрою і знайдіть розділ Live Caption. Вам може знадобитися увімкнути цю функцію всередині розділу налаштувань гучності. Зверніть увагу, що Live Caption працюватиме тільки за активного відтворення звуку на вашому пристрої.
Незалежно від типу вашого пристрою, функція Live Caption надає вам можливість відтворювати і читати медіаконтент без звуку, роблячи її корисною в різних ситуаціях.
Одна з прихованих функцій, яку було додано в Android ще в Android Nougat у 2016 році, але яка тимчасово зникла та повернулася лише в Android 11 у 2021 році, – це можливість налаштувати порядок додатків у меню “Поділитися” на вашому пристрої. Це дає змогу закріпити часто використовувані вами місця призначення обміну у верхній частині списку для швидкого доступу.
На жаль, деякі додатки тепер використовують свої власні інтерфейси замість стандартного меню загального доступу Android. Але для тих додатків, які все ще використовують стандартне меню загального доступу, ви можете закріпити будь-який елемент у списку. Просто натисніть і утримуйте на потрібному пункті в списку, щоб закріпити його зверху. Цей елемент залишатиметься у верхній частині списку під час використання стандартного системного меню загального доступу.
Для перевірки цієї функції Android, виділіть текст в електронному листі в Gmail і виберіть “Поділитися” в меню. Потім натисніть і утримуйте свій палець на додатку, який ви хочете закріпити в списку варіантів обміну. І вуаля: додаток буде закріплено у верхній частині списку для вашої зручності.
Користуйтеся цією прихованою функцією на пристрої з Android 11 або пізнішою версією для швидкого доступу до ваших часто використовуваних місць обміну.
Функція закріплення додатків була вперше представлена в Android 5 (Lollipop) у 2014 році. Вона дає змогу заблокувати конкретний застосунок на екрані та вимагає розблокування пристрою, щоб отримати доступ до інших функцій.
Ідея закріплення застосунків полягає в тому, щоб надати іншій людині тимчасовий доступ до певних застосунків на вашому пристрої, зберігаючи при цьому безпеку та запобігаючи доступу до особистих даних. Щоб скористатися цією функцією, знайдіть налаштування системи на вашому пристрої.
Знаєте, на перший погляд, телефон здається ідеальним другом. Він завжди поруч, допомагає в складних ситуаціях,…
У Telegram поширюється нова шахрайська схема: користувачам надсилають повідомлення з питанням про фотографію і, під…
За результатами тестування, проведеного Tech Droider, Xiaomi 15 Pro може по праву претендувати на найкращу…
У Samsung щодо ідей все добре. Компанія запатентувала ідею смартфона з екраном, що вібрує в…
Samsung продовжує розвивати свою операційну систему, і анонс бета-версії One UI 7 привернув увагу багатьох…
На YouTube з'явилося безліч каналів, що пропонують безкоштовні голлівудські фільми в хорошій якості, включно з…