Ви роками носите в кишені Андроїд і не здогадуєтеся про деякі його можливості. Ліниві виробники не пишуть для вас довгі списки з інструкціями російською мовою. На щастя, це робимо ми. Читайте про корисні фішки Андроїд.
Значки повідомлень, що настроюються
Йдеться про функцію налаштування іконок повідомлень для ваших контактів. Тепер, коли ви отримуєте повідомлення від важливої людини, ви зможете чітко бачити його фотографію прямо в області рядка стану у верхній частині екрана.
Ви можете використовувати будь-яке зображення замість контактної фотографії. Це набагато виразніший спосіб, що привертає увагу, ніж стандартний значок нового повідомлення, який просто показує загальний символ для всіх нових повідомлень.
Активація цієї функції Android потрібна при переході на новий телефон або скидання налаштувань поточного:
До речі, ця функція може не підтримуватися всіма програмами для обміну повідомленнями, але вона абсолютно доступна в програмі Google Messages.
Правила режиму “Не турбувати”
Ви все ще не вмикаєте режим без звуку на своєму телефоні вручну під час ночі чи на зустрічах, правда? Android пропонує вбудований спосіб автоматизувати цей процес, якщо ви налаштуєте відповідні параметри.
Секрет полягає в тому, щоб зайти глибше в розділ “Сповіщення” у налаштуваннях вашої системи. Помітили там опцію “Не турбувати”? Натисніть і знайдіть розділ “Розклад”.
Тут ви можете увімкнути та налаштувати різні автоматичні правила, що визначають поведінку вашого телефону в різний час та в різних умовах. Обов’язково досліджуйте різні можливості, знайшовши опцію “Додати ще” або “Додати розклад”.
На пристроях Pixel крім основних правил, заснованих на часі, можна створювати правила, які автоматично активують режим “Не турбувати” під час водіння або навіть за певних подій у календарі. Налаштуйте ці правила та вмикайте їх у міру потреби.
Призупинення програми
Можливо, ви не хочете повністю відключати звук на своєму телефоні, а просто хочете тимчасово відключити певну програму, наприклад, службу обміну повідомленнями або пошту. В Android є маловідома функція, яка дозволяє вам призупинити будь-яку конкретну програму за вашим бажанням і відключити її до отримання подальшого повідомлення.
Ця функція доступна лише на пристроях Google Pixel та інших пристроях, які використовують стандартну версію операційної системи Android (не Samsung). Щоб призупинити програму, натисніть і утримуйте палець на піктограмі програми на головному екрані або на панелі програм, потім знайдіть піктограму пісочного годинника або опцію “Зупинити програму”.
Коли натиснете, побачите, як піктограма програми зміниться на сірий монохромний колір. Після цього додаток буде залишатися в тиші до тих пір, поки ви знову не торкнетеся його, щоб відновити його роботу.
Насолоджуйтесь звуком тиші.
Режим фокусування
Ви можете розширити ідею призупинення програм за допомогою вбудованого в Android режиму фокусування, який доступний на більшості пристроїв з актуальними версіями Android, незалежно від виробника.
Щоб перевірити наявність цієї функції, знайдіть розділ “Цифрове благополуччя” в установках телефону, а потім знайдіть параметр “Режим фокусування”. (На деяких пристроях Samsung ця опція може бути трохи перейменована, але ви все одно зможете знайти її в налаштуваннях.)
Тут ви можете створити список програм, які ви хочете тимчасово відключити, і встановити повторюваний графік, коли ці програми не повідомлятимуть вас і відключать свої звукові сигнали.
Ви також можете увімкнути режим фокусування на вимогу, щоб тимчасово призупинити кілька програм.
Щоб активувати режим фокусування, знайдіть плитку “Режим фокусування” на панелі швидкого налаштування. Якщо ви не бачите її там, відредагуйте панель швидкого налаштування та додайте її.
Випробуйте режим фокусування на своєму пристрої та насолоджуйтесь зменшеними перериваннями від вибраних програм.
Сподіваємося, ці фішки Андроїд будуть вам корисні.
Напередодні великої презентації, запланованої на 22 січня, в мережу потрапила інформація про нові функції Galaxy…
Штучний інтелект (ШІ) стрімко змінює ринок праці, і вже найближчим часом багато професій можуть зникнути.…
Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…
Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…
Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…
США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…