Смартфони

Цікаві жести для смартфона Xiaomi, які вам знадобляться

Share
Час читання: 3 хв.

Xiaomi пропонує широкий спектр можливостей для використання смартфона, які далеко виходять за рамки звичних екранних кнопок. Одним з таких способів є управління жестами, яке не займає дорогоцінний простір на екрані і з правильним підходом робить роботу на девайсі максимально зручною. Які бувають жести на Xiaomi, читайте у нашій статті.

Переміщення між програмами

Перше, що варто згадати про жести Сяомі, — поняття повноекранного індикатора. Ця вузька смуга, розташована в нижній частині екрана, допоможе вам швидко освоїтися з керуванням і легко перемикатися між відкритими програмами. Просто проведіть пальцем ліворуч або праворуч по краю індикатора.

Якщо ви вирішили видалити цей індикатор з екрану Xiaomi, то ви все ж таки можете перемикатися між активними програмами. Просто скористайтеся іншим жестом – півколом, який потрібно провести в нижній частині екрана в потрібну сторону залежно від того, до якої програми хочете повернутися. Цей спосіб переміщення між програмами може бути зручнішим, ніж варіант свайпа з низу екрана до середини.

Функція скріншоту трьома пальцями

Як сфотографувати екран на Xiaomi? Ви завжди можете використовувати стандартний метод, який полягає в натисканні кнопок живлення та зменшення звуку одночасно. Проте є одна альтернатива. Вона полягає у проведенні трьох пальців вниз по екрану. Якщо ця комбінація не працює, вам слід виконати такі дії:

  1. Зайдіть в налаштування смартфона.
  2. Перейдіть до розділу «Додаткові налаштування», а потім у «Керування жестами».
  3. Натисніть кнопку «Знімок екрана».
  4. Увімкніть перемикач “Вниз трьома пальцями”.

Цей метод створення скріншоту на Xiaomi можна використовувати одночасно зі стандартним залежно від ваших уподобань та обставин. І, звичайно, ви завжди можете відключити непотрібний метод через налаштування жестів.

Як захопити лише частину екрану

Але не завжди нам потрібний скріншот всього екрану. Щоб заощадити час на подальше редагування, ви можете одразу захопити невелику ділянку екрану, просто затримавши три пальці на його поверхні. Це набагато зручніше, ніж обрізати зображення у редакторі.

У разі успішного виконання дії на екрані з’явиться меню вибору області. Після виділення необхідної ділянки збережіть її, натиснувши на відповідну кнопку, або відразу надішліть зображення. Якщо у вас виникають проблеми зі створенням скріншота певної області екрана, просто активуйте цю функцію в налаштуваннях «Керування жестами».

Активація екрану подвійним натисканням

Ця функція стане в нагоді тим, хто зазвичай залишає свій телефон на столі. У такому положенні кнопка живлення недоступна для перегляду часу або сповіщення. Ця проблема викликала творче рішення у команди Xiaomi — активацію екрану з подвійним торканням:

  1. Перейдіть до меню установок пристрою.
  2. Виберіть розділ «Активний екран та блокування».
  3. Увімкніть параметр подвійного торкання.

Тепер, замість натискання кнопки, достатньо просто двічі торкнутися екрана, щоб дізнатися про час. Хоча цей метод керування телефоном і не можна вважати жестом, він все одно зручний і незвичайний.

Подвійне натискання по задній кришці

У меню налаштувань у розділі жестів також є пункт «Подвійне торкання ззаду». Через цю функцію ви можете задати дію, яка буде виконуватися після двох або трьох тапів по задній частині пристрою, незалежно від того, чи увімкнено екран чи ні. Смартфони Xiaomi пропонують кілька варіантів дій таких дій, включаючи:

  • скріншот екрану;
  • відкриття центру управління;
  • відкриття повідомлень;
  • запуск голосового помічника, камери чи калькулятора;
  • увімкнення режиму без звуку та інше.

До речі, ви також можете призначити ці та інші дії на кнопку живлення або кнопку налаштування звуку на своєму телефоні. Це дозволить вам максимально використовувати можливості вашого пристрою Xiaomi та адаптувати його під різні сценарії використання.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Xiaomi
  • Останні записи

    Samsung знову попереду: Galaxy S25 Slim обіцяє бути тоншим за iPhone 17 Air

    Напередодні швидкої масштабної презентації Samsung у мережі почало з'являтися все більше інформації про майбутні суперфлагмани.…

    20.12.2024

    YouTube оголошує війну клікбейту: що чекає на відео з надмірними заголовками

    Іноді творці контенту на YouTube вдаються до сумнівних методів привернення уваги, коли кричущий заголовок або…

    20.12.2024

    Сем Альтман анонсує o3: що відомо про новий проект

    Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…

    20.12.2024

    Співпраця Apple і NVIDIA: що стоїть за новою угодою

    Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…

    20.12.2024

    Google Chrome отримав AI-захист від шахраїв: покрокова інструкція з увімкнення

    Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…

    20.12.2024

    Топ-5 найкращих навушників до 10 тисяч гривень

    Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…

    20.12.2024