Функції iPhone 15 Pro, які ми давно бачили в Android-смартфонах

UPG

Незважаючи на всі інновації, iPhone 15 Pro не здивував ринок і мало дав принципово нового. Багато функцій вже давно є в Android-пристроях і якихось особливих нововведень купертинівці не запропонували. Які функції iPhone 15 Pro ми давно бачили в Android-смартфонах – читайте в цьому матеріалі.

Action Button

Велика кількість кнопок на корпусі колись давно була в старих телефонах, але в сучасних апаратах ця функція дивовижна. Лише Sony залишає кнопку для запуску камери. Але ось Apple показала Action Button і всі розпливлися в променях насолоди. Реалізація і справді хороша, але це далеко не нова функція для ринку смартфонів.

Найсвіжіший приклад – кнопка Bixby в пристроях Samsung. Існує вона з 2019 року, але далеко не відразу вона стала такою, якою корисною є зараз. Спочатку це була кнопка тільки для виклику асистента Bixby. Після критики корейці дали можливість призначати інші функції при натисканні на цю кнопку. Тепер зручно, красиво і мало чим відрізняється від Action Button.

USB-C

Як би Apple не пручалася, але довелося відмовитися від Lightning остаточно. І за це спасибі треба сказати зовсім не Еппл, а парламенту ЄС. За новими правилами, всі смартфони, що продаються на території Євросоюзу, повинні мати роз’єм USB-C до початку 2025 року. Тепер і в Айфонах буде саме він. Хоч і нюансами, як це люблять в Apple.

А що в Android-апаратів? Одним із перших USB-C отримав OnePlus 2 у 2015 році. Близько року знадобилося виробникам, щоб зробити такий роз’єм стандартом за замовчуванням, яким він зараз і є. Хоч і справедливості заради варто відзначити, що той роз’єм з 2015 року гірший за швидкістю, ніж в iPhone 15 Pro і 15 Pro Max.

Камера з 5-кратним зумом

Одним з великих нововведень iPhone 15 Pro Max стала оновлена телефото-камера. Тепер вона може робити не 3-кратний зум, а 5-кратний. Цього вдалося досягти за допомогою хитрої конструкції оптики, в якій застосовується принцип тетрапризми. Не зовсім така, але схожа технологія була в Huawei P30 Pro ще в 2019 році. Китайці впровадили перископ-систему, завдяки якій досягався 5-кратний зум.

Запис 3D-відео

Якось мимохідь пройшла поява в iPhone 15 Pro функції запису об’ємного відео. Хоча це може стати однією з найзручніших функцій майбутніх окулярів Vision Pro. Запис 3D-відео – далеко не інновація від Apple, оскільки такі технології впроваджувала в маси HTC ще в 2011 році. Тайванці випускали смартфон Evo 3D, який був у мене у використанні. Він умів робити як об’ємні фото, так і відео. При цьому показувати їх прямо на своєму екрані. Для тих років це був нереальний вау-ефект.

У випадку такого не буде і ось чому. Зйомка об’ємного відео на Айфони завезли в усіченому вигляді, адже показувати їх смартфон не зможе. Що робити? Купити Apple Vision Pro за 200 тисяч гривень наступного року. У цьому плані HTC не просто випередила купертинівців, а й зробила принципово кращий досвід використання.

Титанова рама

Замість сталі в нових айфонах використовується титановий сплав. Але самого титану в конструкції не так багато, в торці також використовується алюміній. Це зменшило вагу смартфонів, але також і спростило їхню міцність (все-таки сталь є сталь). Але навіть це не вигадка Apple. У 2017 році вже виходив смартфон з титановою рамою – Essential Phone. При цьому в Android-смартфона була керамічна спинка, що виграшніше за скло від Apple.

Перефокусування

Ще одним нововведення iPhone 15 Pro стала поліпшена камера. Крім збільшеної роздільної здатності новинка навчилася змінювати фокус знімка вже після збереження його в галерею. Функція реально може бути корисна в деяких сценаріях. І на жаль, Apple тут теж не перший.

Перефокусування з’явилося в 2013 році в Nokia Lumia. Також схожа функціональність була в HTC One M8, в якому було дві камери якраз для цього. Перефокусування було і в інших виробників. Подивимося, наскільки iPhone 15 Pro покажуть хороший результат.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я