Apple вкотре випередила Android на кілька років. Цього разу акумулятор

UPG

Минуло півтора тижні з того моменту, як Apple представила серію iPhone 15, і перші оглядачі тільки починають отримувати цей пристрій. Apple щороку вносить безліч змін в iPhone і iOS, але не спромагається анонсувати кожну невелику зміну. У цьому плані їй ще варто повчитися у Android. Перші користувачі, які отримали телефон, відкрили для себе всі нові функції, додані в нього. Схоже, Apple вловила натяк на плани Android надавати вичерпну інформацію про стан батареї і вирішила піти далі з серією iPhone 15.

Тести iPhone 15

Перші тести показали, що тепер ви можете перевірити дату виробництва, дату першого використання і кількість циклів зарядки акумулятора iPhone 15 в iOS 17. Щоб перевірити ці відомості, перейдіть у “Параметри” > “Загальні” > “Про цей пристрій”.

iPhone 15 тільки починає потрапляти до рук журналістів і блогерів. Тому так мало скріншотів Утім, і так видно, що виділені записи відносяться до місяця виробництва, місяця першого використання і кількості циклів зарядки акумулятора. Цей розділ не відображається на старих iPhone під управлінням iOS 17. Таким чином ми бачимо ще одну функцію, специфічну для нового iPhone.

Чому нових функцій Айфон немає на старих моделях

Можна подумати, що Apple спеціально обмежує функції на старих пристроях. Але цього разу на її виправдання варто сказати, що робити такі заяви поки що зарано. Треба спочатку розібратися, яка батарея використовується в новинці. Цілком можливо, що там стоїть окремий чіп для обліку інформації, що виводиться, якого просто немає в старих моделях. У цьому випадку цілком логічно, чому детальна інформація про батарею доступна тільки в iPhone 15.

В інших iPhone вже деякий час доступна інформація про стан батареї, але вона, як і раніше, обмежена процентним значенням. Цей відсоток відображає ступінь деградації батареї порівняно з початковою ємністю, але не дає конкретних цифр загальної кількості циклів.

Apple заявляє, що звичайний акумулятор iPhone розрахований на збереження до 80% своєї початкової ємності за 500 повних циклів заряджання в нормальних умовах. Отже, вам доведеться розрахувати зворотний шлях, щоб отримати загальну кількість циклів вашого iPhone.

Чи можна на Android перевірити стан акумулятора

В Android немає способу одразу визначити стан батареї, але ця функція перебуває в розробці. В Android 14 додано кілька API-інтерфейсів, які надають інформацію про стан акумулятора, таку як дата виготовлення, дата першого використання, політика заряджання, стан, кількість циклів і стан заряджання. Очікується, що Android 15 відкриє цю можливість для сторонніх додатків.

Вам все одно знадобиться, щоб ваш телефон повідомляв ці дані про акумулятор Android, щоб додатки могли зчитувати їх і відображати інформацію в якомусь іншому, можливо, більш розгорнутому вигляді. Таким чином, немає жодної гарантії, що ця функція працюватиме на всіх телефонах Android навіть із виходом Android 15.

Виходячи з цього можна заявити, що iPhone на кілька років випередив Android-смартфони. Як би гидко це не звучало. Але ж Apple набагато простіше підігнати один під одного програмну й апаратну частину. У цьому її велика перевага.

Найкращий спосіб зберегти ресурс акумулятора

Крім цієї функції перевірки стану акумулятора в серії iPhone 15 передбачено нове налаштування, що обмежує заряд акумулятора до 80 % від загальної ємності, що уповільнює деградацію елементів живлення. Це буде корисно для користувачів, які люблять постійно залишатися на зв’язку, наприклад, для людей, що працюють за столом, або водіїв таксі.

Усе це чудові новини для нас, хто береже акумулятор і не хоче міняти його. Можливо, Apple і справді вирішила подбати про екологію і зробити так, щоб акумулятор не треба було викидати якомога довше. Хочеться в це вірити, але враховуючи, як виробники нас обманюють, віриться в це не завжди легко. За прикладами далеко ходити не треба, і можна згадати ту ж Apple. Приклад того, про що я говорю, можна прочитати в цій статті. А також підписуйтесь на наш Telegram-канал. Там багато всього цікавого.

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нас, виділивши цей текст і торкнувшись вибраного тексту.

2 КОМЕНТАРІ

  1. В телефонах з Андроїд функція заряджання до 85 відсотків була реалізована раніше, але ж треба відзначити еппл, чи відробити?

  2. Хм, я трирічного китайця заряджаю зарядкою 33Вт раз на добу, при 6 годинах активного екрану і постійно ввімкненому інтернеті

    В казочки про айфон апєрєділ ніхто не вірить.

    23 рік 20Вт

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я