Названо 10 найгірших смартфонів усіх часів, про які виробники хотіли б швидше забути

UPG

Смартфони стали тим неймовірним винаходом, який змінив повсякденне життя людей у ​​всьому світі. Вони відкрили можливість отримання інформації та спілкування на відстані витягнутої руки, що було немислимо лише кілька десятків років тому, а сьогодні вони стали невід’ємною частиною нашого життя.

Незважаючи на те, що до появи iPhone існували деякі просунуті телефони з багатьма можливостями та функціями, саме iPhone вважається першим революційним смартфоном. Завдяки повністю сенсорному екрану, інтегрованій операційній системі, повністю орієнтованій на роботу в Інтернеті, та можливості змінювати її шляхом додавання та видалення програм, званих програмами, iPhone, як мінімум, став законодавцем моди на довгі роки.

З тих пір з’явилося безліч моделей смартфонів від сотні виробників, причому деякі з них виявилися більш вдалими, ніж інші. Незважаючи на те, що смартфони покращили наше життя, деякі з них стали катастрофою. Ось десять із них, які стали всесвітньо відомі не через свій проривний дизайн чи функціонал, а той гучний провал, який чекав на них.

Galaxy Note 7

Samsung, як правило, випускає дуже якісні та революційні продукти. Компанія постійно піднімає планку якості та інновацій своїх нових Android пристроїв, а лінійка Galaxy Note була її флагманською моделлю. Серія Note з’явилася в той час, коли екрани поступово збільшувалися в порівнянні зі стандартним розміром, встановленим на оригінальному iPhone – 3,5 дюйма. Незвичайно великий розмір екрана сподобався споживачам і дозволив серії Note вписатися в нову категорію більших мобільних пристроїв, що отримали назву “фаблети” (phablets), тобто. “телефон” та “планшет” два в одному.

Note добре продавався і деякий час був одним з продуктів, що продаються, поки в 2016 році не з’явилися повідомлення з різних джерел про те, що телефони нової серії Note 7 спалахують у людей в руках. Можна сперечатися про численні переваги того чи іншого телефону, але телефон, що горить, як правило, не входить ні в трійку, ні навіть у п’ятірку кращих особливостей. Насправді вогонь взагалі не повинен бути основною характеристикою будь-якого телефону. Samsung почала відзивну компанію і втратила купу грошей, але збитків було завдано, і Note 7 назавжди залишиться в історії як найгірший смартфон компанії.

HTC First

Компанія HTC стала родоначальником сучасних смартфонів на базі Android. Вона випустила більшу частину популярних телефонів у період становлення цієї операційної системи, у тому числі і перший телефон на базі Android – HTC Dream. Незабаром після широкого поширення Android компанії, які давно працюють в Інтернеті, почали створювати сайти, оптимізовані для мобільних пристроїв, а потім і повноцінні програми для роботи на пристроях під керуванням iOS або Android. До 2013 року Facebook став одним з найпопулярніших сайтів, а його додаток було встановлено на мільйонах пристроїв по всьому світу.

Важко міркувати про те, чому і як це сталося, але, зважаючи на все, хтось в офісі Facebook вирішив, що користувачі хочуть мати більш захоплюючий досвід роботи з цим сайтом в режимі 24/7. Вони розробили домашній екран для мобільних пристроїв, присвячений соціальній мережі, і доручили компанії HTC інтегрувати його в телефон, який отримав назву Facebook phone.

Це була не перша спроба інтегрувати Facebook у телефон: до цього були випущені моделі ChaCha, в якій було додано спеціальну кнопку для прямого доступу до Facebook, і Salsa, в якій була аналогічна функція. Але недоліки First полягають у його дуже посередньому апаратному забезпеченні, жорсткій конкуренції та поганому маркетингу. Можливо, він був представлений у невідповідний час і недостатньо добре опрацьований, але, якою б не була популярна мережа Facebook на той момент, ніхто не хотів, щоб вона так щільно входила в їхнє повсякденне життя. Як виявилося, цей провал був пророчим як для HTC, так і Facebook. Перша почала активно скочуватися і фактично опинилася на межі банкрутства, друга ж загрузла в низці судових розглядів через втручання в особисте життя людей та постійні зливи інформації в мережу.

Телефон Amazon Fire

Перший вихід Amazon на ринок мобільних телефонів, що тривав лише один рік, закінчився не дуже вдало. Він також став уроком того, як не слід виходити на ринок, і чи варто взагалі намагатися це робити.

Компанія Amazon досягла великого успіху, випустивши лінійку електронних книг та доступних планшетів. Ґрунтуючись на цьому успіху, Amazon вирішила вийти на ринок смартфонів. У 2014 р. відбулася гучна прем’єра смартфона Fire Phone, що пропонує орієнтовану на сервіси Amazon версію Android – Fire OS. Ціна пристрою на старті продажів була величезною, майже 700 доларів, що було нечувано на ті часи.

Так як продаж був дуже слабким, компанії прийшло піти на хитрощі. Fire Phone стали пропонувати за ціною 199 дол. з контрактом та платними сервісами Amazon. Це означало, що Amazon орієнтувала свій телефон на покупця, якого мотивувала низька ціна, а преміальні характеристики. Крім того, Fire OS не була інтегрована з сервісами Google, що змушувало користувачів користуватися Amazon Appstore. У ньому було представлено набагато менше програм, і це стало однією з багатьох причин провалу телефону.

Fire Phone приніс Amazon збиток у 170 млн дол. і компанія довелося ще більше знижувати ціну, що просто позбутися пристроїв у себе на складах. Його можна було купити вже за 189 доларів без контракту при собівартості 205 доларів.

Історія з Fire Phone довела, що спроба нав’язати користувачам новий досвід, стягуючи за нього додаткову плату, призводить до того, що гарний на папері пристрій виявився не потрібним нікому.

Blackberry Storm

Коли компанія займає лідируючі позиції на ринку інноваційних технологій, стає лідером продажів у своїй галузі, вона не хоче бути зненацька захопленою появою нових продуктів. Однак саме це сталося з компанією Research In Motion (RIM), творцем мобільного пристрою Blackberry. Blackberry був настільки популярним, особливо серед бізнес-користувачів, що для багатьох стало шоком, коли президентові Бараку Обамі довелося відмовитися від його використання відповідно до стандартів безпеки. Але за пару років до цієї події, з’явився iPhone, а компанія RIM спробувала надолужити втрачений час, але марно.

В результаті в 2009 році з’явився Blackberry Storm, перший Blackberry із сенсорним екраном. Blackberry мав менше двох років на розробку апаратного та програмного забезпечення для переходу від клавіатурного дизайну до повністю сенсорного. Для стороннього спостерігача це виглядає досить короткий термін розробки, але коли продукт з’явився в магазинах, стало помітно чому. Коли Engadget вперше розглянув телефон, відразу стали очевидні багато недоліків. Найголовніший з них – це неточність, нечутливість та невиразність сенсорного екрану. Крім того, програмне забезпечення відставало у розвитку від iPhone, а загальне враження від роботи з пристроєм було дуже сумним.

Зазвичай, коли компанії доводиться грати в наздоганяння з конкурентом, вона має лише одну спробу. Blackberry схибнула, і немає нічого дивного в тому, що компанії RIM з нами більше немає, а телефони Blackberry більше не виробляються.

Kyocera Echo

Компанія Kyocera ніколи не була великим гравцем на ринку мобільних телефонів, проте вона виробляла їх уже понад два десятиліття. Багато телефонів, випущених за ці роки, відрізнялися від конкурентів за рахунок унікальності чи нішевості. Однією з таких спроб запропонувати новий пристрій – двоекранний смартфон Echo, випущений у 2011 році.

Фішка з двома екранами розглядалася як унікальна відмінність, але апаратне забезпечення телефону було досить скромним. Крім того, Android не був розроблений для роботи з двома екранами, тому сама система та більшість програм працювали некоректно і багато з них довелося доопрацьовувати. Таким чином, продуктивність пристрою виявилася посередньою, з великою кількістю недоліків та проблем. Більшість програм були несумісні з пристроєм.

Можливо, компанія Kyocera виявилася надто далекоглядною, випустивши на ринок пристрій набагато раніше, ніж ринок був готовий до цього. Пристрій був недоречним та непродуманим, і в результаті його мало хто купив.

Samsung Galaxy Fold

Першому смартфону серії Galaxy fold вдалося зробити те, що здавалося неможливим – скласти екран навпіл. Для цього Samsung використовувала спеціальний пластик, що від початку створило проблеми. Багато журналістів, оглядачів та покупців стали відклеювати захисну плівку, характерну для нових пристроїв, і виявили, що відклеюють весь верхній шар екрану. Інші виявили на своїх пристроях своєрідні опуклості вздовж шва, а треті – товсті чорні лінії, що йдуть від шарніру до шарніра.

Такі поломки в інноваційній моделі – не найкращий приклад для Samsung. Пластиковий верхній шар екрану виявився дуже м’яким, щоб його подряпати чи нарізати, не потрібно було багато зусиль. Смартфон був справді цікавим і проривним, але необхідність поводитися з ним у “білих рукавичках” і дуже висока ціна (понад 2000 дол.) не робили його вартим уваги. Перший Fold був випущений поспіхом, а часу на виявлення та доопрацювання всіх недоліків практично не залишалося.

Заради справедливості, наступні версії Fold ставали все краще і краще, але про першу ітерацію цього пристрою і всі скандали, які з ним були пов’язані, компанія Samsung хотіла бути неодмінно забути.

RED Hydrogen One

Іноді компанія пропонує нове застосування існуючої технології та створює щось приголомшливе. А буває, що компанія пропонує нові технології та зазнає повного краху, створюючи продукт, який виявився нікому не потрібен. Такою є історія RED Hydrogen One – телефону, створеного для задоволення неіснуючого попиту з використанням непрацюючої технології.

Компанія RED зарекомендувала себе як провідний виробник цифрових фотоапаратів, тому люди, що знають, покладали великі надії на її перший вихід на ринок мобільних телефонів. Але замість того, щоб зміцнити свою репутацію у виробництві фотоапаратів, компанія RED представила телефон із дивним голографічним 3D-дисплеєм. В огляді телефону, опублікованому в журналі Verge, говорилося, що це дивна технологія, яка може викликати у користувачів почуття нудоти.

Крім того, технологія “4V”, як її називали, працювала лише з кількома програмами, розробленими спеціально для цього телефону. Телефон вийшов важким і був оснащений бічними кнопками, які дуже легко випадково натиснути, але це були незначні недоліки в порівнянні з усіма іншими. Загалом, це телефон, який ніхто не хотів купувати, з функціями, які нікого не цікавили, і все це було зроблено дуже неякісно та за надто великі гроші – близько 1600 доларів. Зрештою в компанії RED заявили, що мають намір зайнятися виробництвом камер високого класу і дати спокій телефонам, що, як нам здається, є правильним рішенням.

iPhone 6

Компанія Apple розпочала технічну революцію з випуском першого iPhone і вже встигла здобути репутацію виробника інноваційних та якісних продуктів. Саме тому стає ще прикро, коли вона випускає продукт, який став приводом для глузування та мему на довгі роки вперед.

Відразу після дебюту, з’явилися численні повідомлення про те, що телефон гнеться при звичайному зберіганні в кишенях і дуже помірних навантаженнях. Ця проблема посилилася, коли Unbox Therapy звернув на неї увагу та створив відеоролик, в якому спеціально протестував телефон із вельми невтішними результатами Хоча телефон не завжди ламався, при навантаженнях він досить легко згинається в центрі рамки в районі розташування кнопок регулювання гучності. Крім того, виникла проблема, пов’язана з вигином, під назвою “Touch Disease”. Цей дефект може виникнути при помірному згинанні, внаслідок чого друкована плата зміщується і телефон перестає реагувати на дотик до частини екрана.

Що ще гірше, внутрішні документи Apple свідчать про те, що компанія знала, що телефон може бути пошкоджений при вигині. Замість великої відгукової компанії або зняття пристрою з виробництва, компанія Apple воліла усувати цю проблему шляхом заміни, що для багатьох користувачів було зручно, оскільки у багатьох телефонів вже закінчилася гарантія на той момент. Незважаючи на те, що Bendgate і Touch Disease викликали деяке здивування у прихильників Apple і дуже засмутили власників iPhone 6, Apple як і раніше залишалася на висоті. Тим не менш, немає нічого гіршого, ніж заплатити високу ціну за флагманський продукт і знати, що виробник знав про його недоліки від самого початку і ніяк не виправив їх до моменту старту продажів.

HTC EVO 3D

3D – дуже стара технологія. Ще вікторіанці милувалися краєвидами за допомогою спеціальних приладів, які називаються стереоскопами, які використовували рудиментарні подвійні зображення, створюючи 3D-ефект. Захоплення 3D зберігалося протягом десятиліть: 3D-фільми, невдалі 3D-телевізори і мобільний телефон HTC EVO 3D. Випущений у той час, коли HTC була на вершині ринку смартфонів. EVO був перспективним, інноваційним та абсолютно марним.

Все почалося з захоплення 3D і спроб зробити його чимось дійсно потрібним людям. EVO оснащувався двома об’єктивами, розділеними таким чином, що вони могли створювати зображення, які потім перетворювалися на 3D. Для свого часу апаратне забезпечення було порівняно з іншими телефонами, але нічого видатного в ньому не було. Крім того, на момент виходу банально не вистачало додатків з підтримкою 3D, а реальні 3D-зображення, які видавав телефон, були невражаючими.

У HTC EVO 3D 3D-ефект був лише одне з фішок, зрештою, абсолютно марною. Поганий телефон – це одне, але марний телефон – ще гірше.

V Mobile N8-N

Більшість людей не впізнають назву V-Mobile, і на це є вагомі причини. Проте у 2019 році компанія продавала смартфони. Виробляла вона їх чи ні – питання спірне, і точно ніхто не ставитиме це собі в заслугу. Більше того, знайти інформацію про це досить складно.

Тим не менш, у свій час модель N8-N була доступна і її можна було купити на Amazon . Важко знайти де-небудь зазначені характеристики, але відгуки користувачів – це те, що потрібно. По-перше, пристрій отримав всього 2,9 з 5 зірок, причому 1-зіркових оцінок більше, ніж 5-зіркових. Більше того, майже половина оцінок – однозіркові. У відгуках зустрічаються такі слова, як “відстій” та “сміття”. Один із користувачів сказав: “Це шматок сміття, він пропрацював один місяць і повністю відключився”.

Мабуть, найкращий з усіх оглядів зроблений на популярному каналі Unbox Therapy на YouTube , де телефон був доставлений абсолютно новим із коробки та вимкнувся через п’ять хвилин використання. Сам огляд дуже цікавий, і стає тільки кращим, коли телефон вимикається вдруге перед закінченням відео. Якщо телефон не може залишатися включеним навіть протягом перших п’яти хвилин використання, цілком можливо, що V-Mobile N8-N – це найгірший телефон в історії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я