Смартфони

Розмір інновацій: чому Apple вбила iPhone mini

Share
Час читання: 3 хв.

Незважаючи на деякі похмурі передбачення, старт нового Айфона якихось особливих сюрпризів не приніс. Маркетингова машина Apple працює без помітних збоїв. І хоча інтриги, яку можна порівняти з тією, яка була в попередні роки, вже немає, попит на новинки залишається стабільно високим, хто б що не говорив.

Однак структура цього попиту далеко не завжди збігається з тим, який прогнозує сама компанія. Зокрема це стосується апаратів звичайного розміру. Попит на них уже котрий рік виявляється переоціненим маркетологами.

Тому “плюс” моделі минулих поколінь вилучаються з актуальної лінійки і в офіційних магазинах доступні тільки свіжі версії “макс” і “плюс”. Логіка тут зрозуміла: збільшений екран позиціонується як ключова перевага, за яку потрібно доплатити. Наявність апаратів минулих поколінь з такою перевагою за зниженою ціною автоматично вдарить по продажах новинок. Звичайно, є і ще одна важлива деталь. Збільшений розмір корпусу дає змогу поставити батарею більшого розміру, що теж є дуже значущим параметром для споживача.

Проте розмір екрана має у всіх сенсах велике значення. Настільки, що це призвело до провалу продажів міні-версії Айфона 13 з діагоналлю 5.4 дюйма. І хоча вона досі доступна до покупки, її виробництво згорнуто. Рішення про створення такої моделі було ухвалено під впливом опитувань споживачів і фокус-груп. Учасники критикували Айфон SE за низьку продуктивність і загальну відсталість. І у маркетологів склалося враження, що існує значний запит на високопродуктивний компактний пристрій.

Однак практика показала, що це не зовсім так. Споживачі, яким потрібна компактність, не так вже й сильно потребують максимальної продуктивності та інших флагманських функцій. Логіка тут проста – що більше використовується смартфон, то важливіший великий екран і час роботи. Люди, які стверджують, що їм “не потрібні лопати”, але потрібні всі інші можливості сучасних моделей, часом обманюють самі себе. Безумовно, вони не лукавлять, коли кажуть, що такий пристрій незручно носити. З цим складно посперечатися. Але ось користуватися ним зручніше. І що більша потреба у використанні, то легше сприймається компроміс із незручністю носіння.

Багато що можна було б списати на маркетингові хитрощі Apple, але аналогічна картина спостерігається і серед Андроїд-смартфонів. Середній розмір діагоналі екрана потроху збільшується і досяг позначки 6.3 дюйма. Смартфонами користуються дедалі більше, вони стають основними пристроями для дедалі більшої кількості людей, що логічним чином призводить до попиту на пристрої зі збільшеним розміром екрана. При цьому ширина пристроїв, здається, досягла своєї межі – вона в прямому сенсі вперлася в середньостатистичну долоню, якій досить складно утримувати апарат більшої ширини. Свого насичення досягли й інші характеристики, як-от роздільна здатність екрана або швидкість роботи процесора.

Тому немає нічого дивного в тому, що попередні замовлення на звичайний Айфон 14 виявилися помітно меншими за ті, що передбачали маркетологи. Pro-версія зараз більш затребувана і на неї припадає понад 55% від усіх замовлень на чотирнадцяті Айфони. По-перше, Pro-версія вперше за довгі роки візуально відрізняється від попередників. І до всього пропонує хоч скільки-небудь помітні поліпшення. У той час як звичайна версія для пересічного споживача практично нічим не відрізняється торішньою, яку зараз можна купити зі знижкою.

Зрозуміло, що зараз почнеться коригувальна рекламна кампанія, вийдуть оновлення iOS, які зможуть нагадати користувачам про те, що в них торішні пристрої тощо. Але з погляду маркетингу козирів у рукаві залишається не так щоб багато – роз’єм type-c, обсяг пам’яті, дизайн корпусу, та вкотре камера. У якийсь момент залишиться хіба що поміняти форм-фактор: збільшити діагональ базової версії або навіть перейти до складних екранів. Це звичайно, якщо не з’явиться якась нова, по-справжньому цікава технологія. Але поки нічого подібного на горизонті не проглядається.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: AppleiPhone
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024