Перехід Apple на USB-C на iPhone 15 призводить до ще більшої плутанини в кабелях

UPG

Цього тижня Apple представила лінійки iPhone 15 і iPhone 15 Pro, які включають в себе довгоочікуваний перехід з фірмового роз’єму Lightning Connector на USB-C. І хоча цей крок, можливо, був мотивований скоріше правилами ЄС, ніж бажанням підвищити зручність використання, те, що всі основні виробники смартфонів нарешті використовують один і той самий порт для передавання даних і зарядки, є позитивною подією. На жаль, перехід Apple, схоже, вносить додаткову плутанину в стандарт.

Для тих із вас, хто знайомий з особливостями USB-C, деяка додаткова складність, ймовірно, буде зрозуміла. Це пов’язано з тим, що формат USB-C насправді відноситься тільки до самого роз’єму (на відміну від традиційного квадратного роз’єму USB-A або меншого трапецієподібного роз’єму microUSB, відомого як USB Micro-B), тоді як інші стандарти додатково диктують такі речі, як швидкість передавання даних, подавання живлення і багато іншого. Доброю новиною є те, що тепер, коли всі великі OEM-виробники використовують один і той самий порт, ситуації, коли ви просили друга позичити кабель для зарядки iPhone або Android, скоро підуть у минуле.

Інструмент порівняння на веб-сайті Apple справді підкреслює різницю в швидкості передачі даних між iPhone 15 і iPhone 15 Pro/Pro Max.

Однак те, як Apple реалізує USB-C на нових iPhone 15 і 15 Pro, ускладнює ситуацію. Перша проблема полягає в тому, що передача даних на iPhone 15 і 15 Plus обмежена швидкістю USB 2.0 (480 Мбіт/с), що відповідає швидкості роз’єму Lightning. Тим часом Apple продемонструвала iPhone 15 Pro і Pro Max з підтримкою передавання даних по USB 3 зі швидкістю до 10 Гбіт/с, що приблизно у 20 разів швидше.

Це величезна різниця, і я не розумію, чому Apple обмежила iPhone 15s такою мірою, особливо якщо врахувати всі телефони Android з аналогічною ціною, як-от Pixel 7, які забезпечують швидкість передачі даних до 10 Гбіт/с. Що ще гірше, використання Apple “USB 3” для опису швидкості передачі даних на iPhone 15 Pro і Pro max здається не зовсім правильним.

USB 3.0 (це не те саме, що USB 3) повинен мати максимальну швидкість 5 Гбіт/с, що говорить про те, що Apple фактично використовує USB 3.1 Gen 2 або USB 3.2 Gen 2 на своїх нових телефонах (обидва з яких мають швидкість до 10 Гбіт/с) і для простоти просто позначили його як USB 3. Виглядає заплутано, чи не так? Це одна з причин, чому USB-IF (група, яка керує специфікаціями USB) вважають за краще, щоб компанії вказували саме швидкість передачі даних своїх пристроїв, а не номер версії USB.

На практиці придбання відповідного кабелю або адаптера для вашого пристрою може виявитися непростим завданням. Наразі, якщо ви зайдете на веб-сайт Apple, клацніть вкладку “Аксесуари”, виберіть пошук за продуктом (у цьому разі iPhone) і виберіть розділ “Живлення і кабелі”, ви не знайдете двосторонніх шнурів USB-C.

Щоб знайти необхідний кабель, доведеться перейти в розділи iPad або Mac, де на вибір запропоновано кабель USB-C довжиною один метр за 19 доларів або довший двометровий варіант за 29 доларів. Але і тут все не так гладко. Це пов’язано з тим, що однометровий шнур забезпечує швидкість зарядки до 60 Вт, а двометровий кабель – до 240 Вт. Втім, обох варіантів, як правило, достатньо, враховуючи, що всі версії iPhone 15 оснащені стандартною 27-ватною зарядкою.

Однак обидва кабелі підтримують передачу даних тільки зі швидкістю до “USB 2”, тобто 480 Мбіт/с. Також прикро, що Apple не надає характеристики кабелю, який йде в комплекті з iPhone 15 Pro, і цілком можливо, що це той самий метровий зарядний кабель USB-C, обмежений швидкістю USB 2. Це не дуже добре для тих, хто купує iPhone 15 Pro і фактично завдає шкоди своєму телефону через повільний шнур у комплекті.

Крім того, у розділі аксесуарів для iPhone найдешевший адаптер живлення USB-C від виробника має максимальну потужність 20 Вт, що не дає змоги повною мірою використовувати переваги швидкості зарядки останнього iPhone. Це невелика проблема, тому що, як і багато сучасних телефонів, iPhone 15 не поставляється в комплекті із зарядним пристроєм.

Тому, якщо у вас ще немає адаптера від MacBook або iPad Pro, вам доведеться викласти за нього додаткові гроші, а також з’ясувати, яка потужність вам дійсно потрібна. Також незрозуміло, чи підтримує iPhone 15 USB Power Delivery з PPS (програмоване джерело живлення), що дає змогу пристрою та зарядному пристрою динамічно регулювати напругу для досягнення максимальної швидкості та ефективності.

Звичайно, багато чого ще не відомо, і лінійка iPhone 15 навіть не надійшла в продаж, тому цілком імовірно, що Apple запропонує більше можливостей для підтримки останніх пристроїв.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я