Чотири причини не купувати iPhone 15

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 3 хв.

12 вересня на традиційній осінній презентації компанія Apple офіційно представила нову флагманську серію iPhone 15. До неї увійшли чотири моделі: базові iPhone 15 і iPhone 15 Plus і топові iPhone 15 Pro і iPhone 15 Pro Max. Сама Apple називає iPhone 15 і iPhone 15 Plus величезним стрибком, але насправді вони мало чим відрізняються від своїх торішніх попередників, які зі свого боку практично ідентичні випущеному 2021 року iPhone 13. І з огляду на різницю в середньому в 200 доларів між iPhone 15 і iPhone 15 Pro, ми в Gadgetpage.ru вважаємо, що новий базовий флагман – не найкраща покупка. І зараз ми пояснимо чому.

Старий дисплей із новим вирізом

Так, однією з головних відмінних рис нового базового iPhone 15 стала поява вирізу Dynamic Island замість моноброви, точнісінько як у старших моделей. Але при цьому екран, як і раніше, являє собою 6,1-дюймову OLED-панель Super Retina XDR з тією ж роздільною здатністю і традиційною частотою оновлення 60 Гц. Apple навіть не стала збільшувати роздільну здатність екрана до 90 Гц, не кажучи вже про те, що iPhone 15 Pro і iPhone 15 Pro Max оснащуються значно просунутішими екранами типу LTPO OLED з частотою оновлення зображення 120 Гц, функцією Always-On Display і вужчими рамками по краях.

Реклама

Торішній процесор

Apple продовжує підкреслювати різницю між базовими і Pro-моделями iPhone. Причому, цього року вона не обмежується дисплеями і кількістю камер. Цього разу Apple знову вирішила підкреслити “топовість” старших моделей більш сучасним процесором – це новітній A17 Bionic, що став першим у світі мобільним чипом, виконаним за 3-нанометровим технологічним процесом. Водночас базові iPhone 15 і iPhone 15 Plus задовольняються 4-нанометровим чипсетом A16 Bionic, що дістався їм від торішніх iPhone 14 Pro і iPhone 14 Pro Max.

Також не можна не згадати і про різницю в обсязі ОЗП. Pro-версії iPhone 15 отримали 8 Гбайт оперативної пам’яті, що укупі з новітнім процесором позитивно відіб’ється на їхній продуктивності, тоді як у базових моделей обсяг ОЗП обмежений 6 Гбайт.

Економія на камерах

Продовжує Apple економити і на камерах базових флагманів, незважаючи на те, що цього року вони зазнали першої за довгий час масштабної модернізації. Так, iPhone 15 і iPhone 15 Plus тепер теж мають 48-мегапіксельну основну камеру, але за своїми можливостями вона помітно поступається такій у моделей з приставкою Pro. Можливість зйомки фото у форматі ProRAW, як і раніше, залишається ексклюзивною фішкою iPhone 15 Pro і iPhone 15 Pro Max, так само як і додатковий сенсор з телеоб’єктивом для оптичного зуму.

Також варто згадати про наявність у старших моделей селфі-камери з оптичною стабілізацією, чого немає у базових флагманів.

Повільніший USB Type-C

Усі чотири моделі iPhone 15 отримали порт USB Type-C замість фірмового роз’єму Lightning. Щоправда, і тут є відмінність між базовими і топовими моделями, і полягає вона у швидкості передачі даних. Так, у iPhone 15 і iPhone 15 Plus це стандарт USB 2.0 зі швидкістю передавання даних на рівні 480 Мбіт/с, тоді як у iPhone 15 Pro і iPhone 15 Pro Max – це інтерфейс USB 3.0 зі швидкістю до 10 Гбіт/с, що більш ніж у 20 разів швидше.

А якщо для вас ціна є основним вирішальним фактором під час купівлі смартфона, то варто вибрати базовий iPhone 13, який, як і раніше, залишається в продажу і після виходу iPhone 15 подешевшав до 599 доларів. Вибравши його, ви багато не втратите порівняно з новітнім iPhone 15, але заощадите 200 доларів.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ