iPhone 16 і 16 Plus будуть оснащені поліпшеним чіпом A17 і 8 ГБ пам’яті

UPG

За словами Джеффа Пу, аналітика гонконзької інвестиційної компанії Haitong International Securities, iPhone 16 і iPhone 16 Plus будуть оснащені 8 ГБ пам’яті і чіпом A17 Bionic, виготовленим за техпроцесом N3E компанії TSMC.

У записці для інвесторів, що потрапила в розпорядження видання MacRumors, Пу відзначив значне збільшення об’єму оперативної пам’яті для стандартних моделей iPhone наступного року і перехід на пам’ять LPD5.

Стандартні моделі iPhone оснащуються 6 ГБ пам’яті, починаючи з iPhone 13 2021 року. Очікується, що iPhone 15 і iPhone 15 Plus продовжать цю тенденцію, а iPhone 15 Pro і iPhone 15 Pro Max стануть першими моделями з 8 ГБ пам’яті. Це означає, що і A17 Bionic, і 8 ГБ пам’яті з моделей Pro 2023 року перейдуть у стандартні моделі роком пізніше.

Пу додав, що чипи A17 і A18 Bionic, які використовуються в лінійці iPhone 16, вироблятимуть за поліпшеним 3-нм техпроцесом (N3E) TMSC. Очікується, що A17 Bionic, який використовується в iPhone 15 Pro і iPhone 15 Pro Max, стане першим чипом Apple, виготовленим за 3-нм техпроцесом, що дасть змогу значно підвищити продуктивність та енергоефективність пристроїв порівняно з 5-нм техпроцесом, за яким виготовляли чипи A14, A15 і A16.

Чип A17 Bionic, який використовується в iPhone 15 Pro і iPhone 15 Pro Max, вироблятиметься за техпроцесом N3B компанії TSMC, але, за словами Пу, Apple перейде на N3E вже наступного року, коли цей чип використовуватиметься в iPhone 16 і iPhone 16 Plus.

N3B – це оригінальний 3-нм вузол компанії TSMC, створений у партнерстві з Apple. З іншого боку, N3E – це більш простий і доступний вузол, який буде використовуватися більшістю інших клієнтів TSMC. N3E має меншу кількість шарів EUV-літографії та нижчу щільність транзисторів, ніж N3B, що призводить до зниження енергоефективності, однак цей техпроцес може забезпечити вищу продуктивність.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я