Є безкоштовні додатки. Є софт, за використання якого просять гроші або зобов’язують оформити підписку. Але над цими зрозумілими класами ПЗ існують релізи, які змінюють стандарти, допомагають юзерам інакше поглянути на свій Android смартфон. Або, як кажуть експерти, “змінити стратегію і кейси використання”.
Що це за додатки такі? Давайте подивимося разом на софт, який визнано одним із найпомітніших у цій категорії.
Lynket Browser
Соціальні мережі з деякого часу стали одними з основних інструментів, за допомогою яких користувачі знаходять інформацію в мережі. Однак розробники мережевих додатків зазвичай не люблять “відпускати” користувачів за межі своєї програми або додатка. Наприклад, стороння стаття, на яку є посилання в пості соціальної мережі, за дефолтом буде відкрита в браузері, який є частиною софта, що забезпечує роботу з цією самою соцмережею. Але що, якщо ви не хочете зберігати контент у закладки і вважаєте за краще відкривати інформацію в окремому браузері, встановленому на вашому смартфоні, та ще й робити це не відразу, а коли це буде зручно? Тоді вам потрібен Lynket Browser
Що робить цей додаток? Він “співпрацює” з вашим улюбленим браузером і відкриває посилання, на які ви натиснули в цікавому пості, але робить це у фоні. Софт також може завантажувати AMP версії посилань, що ще більше прискорює процес. При цьому все, що ви бачите, – це плаваючі іконки, схожі на іконки складених додатків під час мультитаксінгу. Щоб відкрити посилання, достатньо тапнути по іконці в будь-який зручний для користувача час. Lynket Browser також пропонує режим читання, який має вигляд Reader Mode будь-якого іншого браузера і вирішує схожі завдання.
Popup Widget
Віджети довгий час були однією з переваг Android. Практично кожен застосунок, встановлений на смартфоні, має свій віджет, у завдання якого входить зробити доставку інформації користувачеві максимально простою і зрозумілою. Комфорт від роботи з віджетами, як зазвичай, має свій зворотний бік. Велика кількість мікропрограм, що “висять” на екрані, стає причиною втрати автономності девайса.
Popup Widget покликаний вирішити цю проблему. Додаток перетворює віджети користувача на маленькі іконки розмірами 1Х1. Коли ви тапаєте по одній із них, у повній відповідності до назви софту віджет робить “popup”, тобто миттєво збільшується в розмірах для того, щоб користувач використовував його за призначенням. Іншими словами, Popup Widget пропонує збалансований підхід, допомагаючи користувачеві працювати з великою кількістю віджетів, водночас не впливаючи на автономність гаджета.
MacroDroid
Додатків, які намагаються звільнити користувача від рутинних операцій на смартфоні, вийшло досить багато. Найзнаменитіший софт цього “жанру” – Tasker – є предметом наслідування, але має свої недоліки. Зокрема, для роботи з цим софтом користувач має пройти певне навчання, якщо, звісно, хоче отримати від додатка максимум.
MacroDroid – набагато менш складний, і користувач може приступити до роботи з ним одразу після встановлення на пристрій. При цьому деякі налаштування зробити все ж необхідно. Але додаток має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс для користувачів з будь-яким досвідом володіння Android смартфоном.
Що вміє MacroDroid? Софт працює як “робот”, у повній відповідності до прописаних команд перемикаючи режими смартфона, запускаючи додатки та процеси. Іншими словами, це старі добрі макроси. Наприклад, коли ви ввечері починаєте заряджати девайс, запускається музичний плеєр або музичний стрімінговий сервіс. Або ви встановлюєте смартфон у салоні автомобіля, і тоді гаджет починає читати СМС або повідомлення інтернет-месенджера вголос, таким чином не відволікаючи користувача від водіння.