Наприкінці літа 2023 року лінійка iPhone розрослася до небувалих розмірів: ви можете вибрати смартфон будь-якого розміру, відповідним об’ємом пам’яті та навіть з Touch ID, якщо не подобається розблокування по обличчю! Що вже казати: в Apple, як і раніше, користується попитом iPhone SE, тому можна взяти пристрій навіть із 64 Гб пам’яті, якщо вам зовсім не хочеться переплачувати. Традиційно є і найкраща модель iPhone, яка хороша просто зараз – це iPhone 13. Я користуюся ним практично рік і готовий розповісти, чи варто купувати його в 2023.
Перше, з чого хотілося б почати – так це з автономності iPhone 13. Смартфон запросто витримує день використання в змішаному режимі – знімаю його з зарядки вранці і протягом дня користуюся всім потроху: соцмережами, іграми, браузером, дивлюся відео і граю. До вечора особисто у мого смартфона залишається близько 10-15%, а то й більше, що добре не тільки з погляду автономності, а й довговічності батареї: не висаджуєш його повністю, заряджаєш до 95% і практично потрапляєш у рекомендації Apple щодо догляду за акумулятором.
З iPhone 13 я забув про необхідність брати повербанк у поїздку: дорога, очікування в аеропорту і сам переліт у сумі займають близько 7-8 годин, тому досить перевести смартфон у режим економії заряду, щоб не залишитися без зв’язку. У дорозі я слухаю подкасти, музику, читаю книжки і трохи граю, не згадуючи про батарею взагалі. Навіть відсоток заряду в iOS 16 так і не ввімкнув, бо знаю, що iPhone 13 не розрядиться завчасно.
До речі, незважаючи на те, що максимальна ємність батареї – річ досить суб’єктивна, до річниці iPhone 13 підійшов із показником у 97%. За весь час володіння смартфонами від Apple такого жодного разу не було: ємність батареї iPhone XR була на рівні 90%, а iPhone SE 2020 через рік убив у мотлох – 87%. Отже, iPhone 13 – хороший вибір для тих, хто користується гаджетом у міру, сумарно до 5 годин на день, і не хоче, щоб через рік у налаштуваннях акумулятора було менше 90%.
Я не фанат мобільної фотографії, тому можу просто сказати, що Айфон 13 робить дуже хороші знімки. Єдиний недолік – неможливість відключити HDR, оскільки іноді він безумовно заважає. Не подобається і те, як постообробка в Айфоні домальовує фотографію: алгоритми в 9 з 10 випадків роблять її занадто прилизаною, через що деякі деталі розмиваються. Але це лише моє враження – ясна річ, що Apple вважає інакше, та й багатьох користувачів це влаштовує.
Що сподобалося найбільше – нічний режим в iPhone 13. З його допомогою іноді виходять просто фантастичні фотки, які навіть не соромно роздрукувати і поставити в рамку. Можна зі спокійною душею увімкнути його і зафіксувати пейзажі міста, нічне небо.
Фронтальна камера в iPhone 13 теж радує – в ній постобробка іноді цілком доречна, оскільки прибирає зайві почервоніння і нормалізує колір шкіри. Такий собі б’юті-фільтр з камери Андроїд-смартфона, який працює постійно. Але все ж іноді хочеться його відключити від гріха подалі, щоб зробити більш природне зображення.
В іншому, камера несоромна і точно залишиться такою протягом найближчих 3-4 років. Тож можете сміливо брати смартфон і робити фотки для соцмереж або себе коханого.
Про продуктивність iPhone 13 не бачу сенсу говорити: до чипа A15 Bionic немає претензій ні за швидкістю роботи, ні за енергоефективністю, про що вказав вище, а 4 Гб оперативної пам’яті в цій моделі традиційно більш ніж достатньо взагалі для будь-яких додатків. За рік не зустрів жодного глюка і підвисання. Краще зазначу, що Айфон 13 – найкрасивіший смартфон від Apple.
Ну, і хотів би поаплодувати дизайнерам Apple: пересунути один об’єктив основної камери було шикарною ідеєю. На мій погляд, завдяки цьому iPhone 13 має свіжіший і цікавіший вигляд, ніж iPhone 12 або iPhone 11. А ще Айфон 13 можна носити без чохла, оскільки він не такий слизький, як його попередники, а плоскі грані віддалено нагадують iPhone 5S!
Для багатьох із нас відповідь на це питання доволі проста – звісно ж, iPhone 14 Pro Max. У ньому і великий екран, і потужна батарейка, і камера. Але якщо відкинути деякі надлишкові функції на кшталт Always On Display або A16 Bionic, потужність якого просто нікуди подіти, і додати більш-менш адекватну ціну, то виходить зовсім інший результат – iPhone 13. Чому не iPhone 14? Та з тієї причини, що характеристики айфонів, не кажучи вже про зовнішній вигляд, ідентичні.
При цьому iPhone 13 дешевше iPhone 14 на декілька тисяч – різниця збереглася навіть незважаючи на те, що обидва смартфона подорожчали майже на 5 тисяч гривень за останній час! Багато моїх знайомих чинять необачно і купують iPhone 14 тільки тому, що він “новіший”, але ж ми з вами розуміємо, що єдина причина його купити – зайвий рік підтримки оновлень iOS, який не вартий такої переплати. Краще вибрати iPhone 13, а на решту – хороші навушники для нього.
Мій вердикт – iPhone 13 варто купити у 2023 році, а ще це один із найкращих смартфонів від Apple за всю історію. Відмінні характеристики на роки вперед, приємний зовнішній вигляд (без трьох здоровенних камер як у Pro-версіях) і потужний акумулятор.
Нещодавно видання Bloomberg поділилося інформацією про те, що Apple розробляє власний чіп Wi-Fi і Bluetooth,…
Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про те, що Apple працює над…
Google запропонувала змінити свою комерційну політику в бік "пом'якшення", щоб відійти від статусу монополіста, оскільки…
Якщо мій телефон раптом зникне, я буду діяти максимально швидко, щоб повернути його і захистити…
Нещодавно зарубіжні ЗМІ порушили питання про темп і ефективність розробки наступної моделі штучного інтелекту OpenAI,…
Після нещодавнього оновлення месенджера Telegram користувачі iPhone зіткнулися з проблемою перегріву своїх пристроїв. Власники смартфонів…
View Comments
HDR можна вимкнути в Параметри - Камера - Запис відео - Відео HDR